Small blind pokera pozīcija

Small blind pokera pozīcija

Kā spēlēt pokeru? Skaidrs, ka tas nav nemaz tik vienkārši, lai arī pokers nav sarežģītākā kāršu spēle. Tās laikā jāiegaumē vairākas potenciālas taktikas. LV BET Kazino blogs skaidro, ko nozīmē small blind pokera pozīcija, tās priekšrocības, trūkumus un potenciālo stratēģiju.

Ko pokerā nozīmē small blind pozīcija?

Vienkāršoti runājot, small blind pozīcija nozīmē, ka esi nākamais spēlētājs aiz dīlera pulksteņrādītāja virzienā. Pirmajā raundā spēlētājs, kurš atrodas pa kreisi no dīlera, likmes liek kā otrais, bet turpinājumā savas izvēles izdara pirmais. Bieži vien to uzskata par sliktāko iespējamo spēlētāja pozīciju ”texas hold’em” spēlētajā pokerī, jo nāksies izdarīt tā saucamās aklās likmes (blind stakes). Kopumā var vērtēt, ka jums ir aptuveni puse no big blind vērtības. Bieži vien small blind pozīcija pie heads up situācijas atradīsies vienlīdzīgās pozīcijās ar button.

Small blind pozīcijas priekšrocības

Lai arī šo pozīciju nevar saukt par spēlētājam ērtu, tomēr tai ir atsevišķi labumi. Kā vienu no tiem var minēt to, ka ātri vien varēsi saprast, vai tavas kārtis un izveidotā kombinācija veidojas pietiekami spēcīga. Un pēc tam, kad esi sapratis, ka tomēr tava roka nav tik veiksmīga, vari ātri vien nomest kārtis un neturpināt likmi, tādējādi pazaudējot pavisam maz no saviem žetoniem. Ātras izvēles var palīdzēt analizēt citu spēlētāju lēmumus un veiktos gājienus, kas tādējādi var tev pašam ļaut izanalizēt un veikt precīzākus nākamos likmes gājienus.

Small blind pozīcijas trūkumi

Un tomēr, lai arī dažas priekšrocības, pārsvarā šai pozīcijai novēroti trūkumi. Spēlētājam ir izveidojusies samērā slikta tā saucamā post-flop situācija. Tā rezultātā tiek ierobežotas to iespējas uzvarēt, kamēr spēlētājiem, kuri izvēlas vēlāk, tādas ir krietni plašākas. Tāpat bieži vien spēlētājs ir ierobežots pokera spēles kombinācijās. Šajā gadījumā pārsvarā iespējams spēlēt ar mazākām kombinācijām, kas nedod lielu pievienotu vērtību naudas izteiksmē. Pie tam, small blind var arī veicināt to, ka ātri vien izstājies no raunda, jo jau pašā sākumā esi saņēmis neveiksmīgas kārtis, kuras neveido pokera kombinācijas.

Small blind stratēģija

Spēlēt pokeru nav pats vienkāršākais, taču pat ar small blind stratēģiju ir iespējams minimizēt trūkumus, kuri spēlētājam ir, atrodoties pie galda. Ieteiksim dažus risinājumus.

  • Jūs varat laicīgi investēt likmēs pirms redzat pirmās izdalītās kārtis, pie tam, pokera noteikumi var paredzēt to, ka iegūstat atlaidi uz tā saucamo ”pre-flop cold call”.
  • Rekomendējošā vidējā cold call biežums ir ap 7 %.
  • Pirmā pre-flop spēles raundā, big blinds ir jārīkojas. Tas var rezultēties ar pārlieku lielu agresivitāti likmē pret small blind cold call.
  • Small blind vienmēr atradīsies ārpus pozīcijas post-flop spēles raundā.
  • Ja visi spēlētāji pie galda raunda laikā veic tā saucamo fold jeb atmet kārtis, tad small blind pozīcijai ir lieliskas iespējas uzvarēt
  • Ja big blinds pozīcijas spēlētājs atmet kārtis pēc small blinds likmes celšanas, tad otrajam ir lieliskas iespējas uzvarēt likmi.

Ko jūs varat sagaidīt no spēlētājiem small blind pozīcijās?

Kā jau iepriekš minēts, small blind pozīcija pokera spēlēs nav tā pateicīgāka. Pie tam, neatkarīgi, kuru pokera variāciju spēlē – texas hold’em vai seven card stud vai kādu citu. Jebkurā spēlē šī pozīcija būs ar vairāk trūkumiem nekā priekšrocībām, taču tas nenozīmē, ka spēlētājam, kurš sēž pa kreisi no dīlera, nekas nevar sanākt.

Spēlētājiem šajā pozīcijā bieži vien ir jāspēlē agresīvi un jārīkojas ātrāk par big blinds. Pie nosacījuma, ka otrie nomet kārtis raunda laikā, tas var dot pirmajiem uzvaru likmē. Tajā pašā laikā, jāatceras, ka pirmā izvēle pārsvarā liks savas likmes sākotnēji izdarīt prātīgi un bez liekas pārdrošības, kā, piemēram, došanos all in.

Labākās rokas pirms flopa small blind

Pirms aprakstīsim labākos scenārijus, jāatceras, kādas ir labākās kombinācijas, kas katram spēlētājam var tikt iedalītas. Kopumā katrs spēlētājs saņem divas kārtis, bet pārējās tiek izvietotas uz galda. No tām katram spēlētājam ir iespēja veidot kāršu kombinācija, kas palīdz uzvarēt likmē. Kopumā kombinācijas veido piecas kopējās kārtis. Spēcīgākā pokera kombinācija ir royal flush. Tādā gadījumā spēlētājs mierīgi var domāt likt likmi uz visu banku. Royal flush ir kombinācija, kas sastāv no vienas masts kārtīm, kā, piemēram, erca desmit, kalps, dāma, kungs un dūzis.

Otra labākā kombinācija ir straight flush, kas ir vienas masts kārtis pēc kārtas, taču nav royal flush – piemēram, kārava četri, pieci, seši, septiņi, astoņi. Trešā spēcīgākā pokera kombinācija ir four of a kind. Tādā gadījumā viena kārts vērtība tev būs četrās no piecām kārtīm – piemēram, četri dūži. Nākamās labākās kombinācijas ir full house, flush, straight, three of a kind, two pairs, pair, high card.

Pokerī iespējamas veselas 169 dažādas kombinācijas. Demonstrēsim tev, kuras no situācijām var būt veiksmīgas tev, spēlējot pokeri no small blinds pozīcijām. Pilnīgi noteikti, ka iespējamas vēl citas variācijas, taču pokera spēlē tev jāmēģini īstenot labākais no tā, kas tev dots.

  • 77
  • 88
  • KJ
  • J9
  • T9
  • AQ
  • KQ

Kopsavilkums

Small blinds ir pokera ne tā pati labākā situācija, taču to nevar arī saukt par pašu sliktāko, jo daudz kas ir atkarīgs no big blinds kustībām. Uz galda notikt var jebkas, tas ir, jums ir visas iespējas uzvarēt arī pēc tam, kad spēlējat no small blinds pozīcijām. Pirms formulē savu spēles stratēģiju, iepazīsties ar pot odds iespējām un atceries, ka gan small, gan big blinds stimulē to, ka pārējie spēlētāji turpina likt likmes.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *