Ar Porziņģi sastāvā un pilnā Arēnā Latvija aizvadīs basketbola kvalifikācijas spēli pret Turciju

Ar Porziņģi sastāvā un pilnā Arēnā Latvija aizvadīs basketbola kvalifikācijas spēli pret Turciju

25. augusta vakarā Latvijas vīriešu izlase aizvadīs nozīmīgāko basketbola kvalifikācijas spēli pēdējo gadu laikā. 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas ietvaros tā savā laukumā uzņems Turciju, kas, gatavojoties Eiropas čempionātam, būs spēcīgākajā sastāvā. Tādā būs arī latvieši, jo ierindā atradīsies spožākā zvaigzne Kristaps Porziņģis. Vai vēlies vairāk uzzināt par basketbolu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi!

  • Latvija – Turcija savstarpēji spēkosies 14. reizi. Līdz šim latvieši uzvarējuši četrās spēlēs, taču tas paveikts pēdējo piecu maču laikā. 2018. gada 26. februārī Latvija svinēja uzvaru ar 79:70.
  • Komandas cīnās par vietu FIBA Pasaules kausā basketbolā 2023. Pirms otrā grupu posma, kurā sešas komandas no A un B apakšgrupas apvienojušās I grupā, Latvija ar bilanci 3-1 ir viena no līderēm, kamēr Turcijai ir divas uzvaras un divi zaudējumi. Pasaules kausā no sešām grupas izlasēm iekļūs labākās trīs.
  • Liec likmes uz basketbolu. Vasara ir laiks, kad pārsvarā tiek aizvadītas spēles starp valstu izlasēm. Uz jebkuru no basketbola mačiem iespējams derēt LV BET.  Uz katru spēli atrodamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītā – noteikt spēles uzvarētāju.

Latvija – Turcija savstarpēji spēkosies 14. reizi

Kopš neatkarības atgūšanas Latvija – Turciju basketbola laukumā tikušās 13 reizes. Deviņās no tām uzvaras izcīnījuši turki, bet četrās reizēs pārāki bijuši latvieši. No pēdējām piecām spēlēm četrās kā uzvarētāji laukumu pametuši tieši Latvija. Arī pēdējā abu izlašu savstarpējā mačā 2018. gada 26. februārī ar 79:70 uzvarēja Latvija. Pēdējo uzvaru turki izcīnījuši 2017. gada 24. novembrī, kad pieveica mūsu groza bumbas meistarus ar 85:73.

Šobrīd izlases cīnās par vietu 2023. gada Pasaules kausā, kas nākamgad notiks Filipīnās, Indonēzijā un Japānā un tamdēļ 25. augustā aizvadīs nākamo basketbola kvalifikācijas spēli. Ņemot vērā, ka ir vasara un pieejami visi labākie spēlētāji, tad izlases nokomplektētas ar iespējami labākajiem sastāviem. Pie tam, Turcija no 1. līdz 18. septembrim piedalīsies arī Eiropas čempionātā.

Turcija uz Rīgu, visticamāk, vedīs ULEB Eirolīgas čempionu, naturalizēto Šeinu Larkinu, kurš allaž spēlējis Turcijas rindās kvalifikācijas mačos. Kandidātu sarakstā iekļauti arī četri spēlētāji ar pierakstiem Nacionālajā basketbola asociācijā: Furkans Korkmazs (Filadelfijas ‘’76ers’’), Džedi Osmans (Klīvlendas ‘’Cavaliers’’), Alperens Šengins (Hjūstonas ‘’Rockets’’) un Emers Jurcevens (Maiami ‘’Heat’’). Kāds no četrotnes spēlēs Rīgā, taču jau zināms, ka tas nebūs Jurcevens, kurš izlasei šajā vasarā nepalīdzēs. Kandidātu lokā ir arī tādi Eiropā zināmi spēlētāji kā Melihs Mahmutolu un Sertačs Šanli.

Iespējami labāko sastāvu pretī liks Latvija. Pirmo reizi piecu gadu laikā izlasē piekritusi spēlēt spožākā Latvijas basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis, tāpat laukumā dosies cits Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) spēlējošais Dāvis Bertāns. Sagaidāms, ka ierindā pēc gada pārtraukuma atgriezīsies saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks, bet kā pamatvērtības šo logu sagaidīs Dairis Bertāns, Rihards Lomažs, Andrejs Gražulis un Klāvs Čavars. Visticamāk, Lukam Banki pieejami būs arī tādi spēlētāji kā Rodions Kurucs, Anžejs Pasečņiks, Artūrs Kurucs un Rolands Šmits, kas tādējādi veido solīdu sastāvu visās pozīcijās.

Spēlei ir augsta likme. Uzvarētāja uzlabos cerības kvalificēties Pasaules kausam, bet spēles zaudētājai nāksies uzvaras krāt nākamajos mačos. Ažiotāža par šo maču ir liela. Jau mēnesi pirms tās ‘’Arēnas Rīga’’ sēdvietas ir izpirktas, pie tam, liels daudzums līdzjutēju sociālajos tīklos ievieto sludinājumus ar vēlmi iegādāties biļetes. Tik liela līdzjutēju interese saistīta ar pašas valstsvienības pēdējā laika snieguma. Vēl tikai nesen tā savā laukumā pirmo reizi kopš neatkarības atgūšanas pārspēja Serbiju.

Komandas cīnās par vietu FIBA Pasaules kausā basketbolā 2023

Šajā spēlē gan Latvija, gan Turcija turpinās cīņu par vietu FIBA Pasaules kausā basketbolā 2023. Pēc pirmā grupu turnīra posma Latvija ņēmusi līdz bilanci 3-1, bet Turcija 2-2. Apvienotajā I grupā bez Latvijas un Turcijas vēl ir tādas komandas kā Beļģija, Serbija, Grieķija un Lielbritānija. Latvijas izlase aizvadīs sešus mačus pret turkiem, grieķiem un britiem (ar katru divus), bet Turcija pret latviešiem, serbiem un beļģiem. 2023. gada februārī tiks noteiktas tās trīs grupas izlases, kuras nākamā gada vasaras beigās piedalīsies Pasaules kausā.

Latvija šobrīd cīnās par savu pirmo dalību Pasaules kausā vīriešu konkurencē. Tā ir bijusi bieža Eiropas čempionātu dalībniece, spēlējusi olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, bet Pasaules kausā vēl nekad nav piedalījusies. Līdz šim vistuvāk mērķim latvieši bija pirms 2019. gada Pasaules kausa, kad tai pietrūka viena metiena tiesa. Tai neizdevās ar nepieciešamo punktu pārsvaru izšķirošajā spēlē pārspēt Melnkalni, līdz ar to Pasaules kauss gāja gar degunu.

Turcija piedalījusies pēdējos piecos Pasaules kausos pēc kārtas. Tās labākais rezultāts sasniegts 2010. gadā, kad savās mājās notiekošajā turnīrā tā prata aizspēlēties līdz finālam, kurā atzina zvaigžņotās ASV pārākumu.

Liec likmes uz basketbolu

LV BET pieejami dažādi basketbola derību veidi un viens no tiem – likmes uz Latvijas basketbola izlasi. Spēle pret Turciju nebūs izņēmums un tu varēsi derēt ne tikai uz spēles uzvarētāju, bet arī citiem ar spēli saistītiem aspektiem.  Var, piemēram, paredzēt kopā gūtos punktus spēlē, kā arī uzvarētājkomandas izcīnītā panākuma punktu starpību. Vari arī derēt uz to, cik punktus (pāra/nepāra) spēlē kopā gūs katra no komandām.

Ja vēlies nedaudz vairāk riskēt, tad līdzīga veida likmes vari likt gan uz pirmo puslaiku, gan kādu no ceturtdaļām. Vari paredzēt, kura no komandām puslaikā vai ceturtdaļā uzvarēs, kāda būs starpība un kopā gūtie punkti.

Likt likmes uz basketbolu ir vienkārši. Atlasi notikumu, kas tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju, ieskaitot par basketbola kvalifikācijas spēlēm.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *