Basketbola pārbaudes spēlēs tiksies Baltijas kaimiņi

Basketbola pārbaudes spēlēs tiksies Baltijas kaimiņi

22. jūnijā ‘’Arēnā Rīga’’ un 26. jūnijā Šauļos basketbola pārbaudes spēles aizvadīs Latvijas un Lietuvas izlases. Abām valstsvienībām pāris dienas vēlāk paredzētas 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas atlases mači, bet Lietuva septembrī piedalīsies Eiropas čempionātā. Sagaidāms, ka abu izlašu sastāvos būs Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) basketbolisti. Vai vēlies uzzināt vairāk par basketbolu? Iepazīsties ar iespējamajām likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi!

  • Latvija – Lietuva var saukt par Baltijas basketbola derbiju. Šīs spēles vienmēr bijušas principiālas. Lietuvieši tie saukti par basketbola ziņā labākajiem Baltijas valstīs, ko pierāda rezultāti starptautiskajos turnīros, bet latvieši vienmēr vēlas demonstrēt, ka arī viņi prot spēlēt basketbolu. Izlases aizvadīs savstarpēji 25. un 26. oficiālo maču, līdz šim lietuviešiem uzvarot 16 reizes.
  • FIBA rangā augstāk ir lietuvieši. Starptautiskās basketbola federācijas jeb saīsinājumā FIBA rangā krietni augstākā pozīcijā ir lietuvieši, kuri ieņem astoto pozīciju. Latvija ir 26. vietā. Eiropas zonā Lietuva ir piektā, bet Latvija 15. pozīcijā.
  • Liec likmes uz basketbolu. Vasara ir laiks, kad pārsvarā tiek aizvadītas spēles starp valstu izlasēm. Uz jebkuru no basketbola mačiem iespējams derēt LV BET.  Uz katru spēli atrodamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītā – noteikt spēles uzvarētāju.

Latvija – Lietuva var saukt par Baltijas basketbola derbiju

Lietuvā basketbolu var saukt par reliģiju – tas ir nozīmīgākais sporta veids valstī, kuram atbalstu neliedz pašvaldības. No bērna kājas vecāki savas atvases cenšas sūtīt tieši šajā sporta veidā, jo Lietuvai tajā ir nozīmīgi panākumi – gan izcīnītas medaļas olimpiskajās spēlēs, gan pasaules čempionātos, gan izcīnīts Eiropas čempiona tituls. Labākie lietuvieši savas prasmes spodrina Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), praktiski katram līdzjutējam zinot tādu spēlētāju kā Domanta Saboņa un Jona Valančūna vārdus.

Latvijā basketbols ir viens no trim populārākajiem sporta veidiem. Latvieši kļuvuši par pirmajiem Eiropas čempioniem tālajā 1935. gadā, bet mūsdienās tās labākais sasniegums Eiropas čempionātos ir piektā vieta 2017. gadā. Latvijas basketbola izlase vēl ne reizi nav spēlējusi Pasaules kausa izcīņā un olimpiskajās spēlēs. Tomēr dueļi pret lietuviešiem tai vienmēr ir principiāli un ne vienmēr tajos uzvaras guvuši titulētie kaimiņi.

Abas izlases kopš neatkarības atgūšanas oficiālās spēlēs spēkojušās 24 reizes, no kurām 16 uzvarējusi Lietuva, bet astoņas Latvija. Par latviešu nozīmīgāko panākumu jāuzskata pašu pirmo, kurš tika izcīnīta Eiropas čempionāta ietvaros 2001. gadā. Toreiz ar Kasparu Kambalu, Ainaru Bagatski, Raimondu Miglinieku un citiem ierindā Latvija sakāva pretinieci ar 94:76. No pēdējām trim spēlēm Latvija uzvarējusi divās, taču visi trīs mači bijuši pārbaudes basketbola spēles. 2017. gada 19. augustā ‘’Arēnā Rīga’’ Ainara Bagatska vadītā izlase pārspēja lietuviešus ar 87:77, bet gandrīz gadu vēlāk uzvara tika izcīnīta Viļņā ar 97:80. Eksperimentālā sastāvā Latvija aizvadīja pēdējo pārbaudes basketbola spēli pret Lietuvu, 2020. gada 25. jūlijā zaudējot pārliecinoši (59:82).

Šajā reizē pēc pārbaudes spēlēm, kuras 22. jūnijā notiks ‘’Arēnā Rīga’’, bet 26. jūnijā Šauļos, izlasēm jūnija beigās un jūlija sākumā paredzētas 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas cīņas. Vēl viens logs paredzēts augustā, bet Lietuva no 1. līdz 18. septembrim piedalīsies arī 2022. gada Eiropas čempionātā, kuram Latvija nekvalificējās. Līdz ar to abās izlasēs būs pastiprinājumi arī no Nacionālās basketbola asociācijas un Eirolīgas klubiem. Latvijas sastāvā būs iekļauts Dalasas ‘’Mavericks’’ spēlējošais Dāvis Bertāns, un Eirolīgas kluba ‘’Barcelona’’ pārstāvis Rolands Šmits. Ierindā būs arī pēdējo spēļu līderis Rihards Lomažs, kapteinis Dairis Bertāns, Latvijas Basketbola līgas vērtīgākais spēlētājs Kristers Zoriks un citi. Lietuvas izlasē debitēs Orlando ‘’Magic’’ spēlējošais Igns Brazdeiķis, tāpat pieejami būs ULEB Eirolīgas, ieskaitot Kauņas ‘’Žalgirī’’, spēlējošie basketbolisti.

FIBA rangā augstāk ir lietuvieši

Ņemot vērā Lietuvas veiksmes starptautiskajā arēnā, Starptautiskās basketbola federācijas jeb FIBA rangā tā atrodas krietni augstākā pozīcijā nekā Latvijas izlase. Lietuvieši nav mainījuši savas pozīcijas un šobrīd atrodas astotajā vietā, kamēr Latvija ir 26. pozīcijā. Respektīvi Eiropas zonā Lietuva ir piektā labākā izlase pēc ranga, bet Latvija 15. labākā.

Tas nozīmē, ka, visticamāk, pirms abām Latvijas – Lietuvas spēlēm par nelielu, bet favorīti tiks uzskatīta tieši Lietuva. Tomēr jāņem vērā, ka šīs būs pārbaudes spēles, kurās izlašu galvenie treneri vairāk vēlas pārbaudīt taktiskās iestrādnes gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, nevis par katru cenu cīnīties par uzvaru. Noteikti, uzvara pār kaimiņvalsti būs svarīga, taču vēl svarīgāk būs spēlētājiem noslēgt mačus bez savainojumiem un pārbaudīt taktiskās shēmas pirms vēl svarīgākām cīņām.

Svarīgs faktors ir arī līdzjutēji: ‘’Arēnā Rīga’’ Latviju atbalstīt var sanākt vairāki tūkstoši līdzjutēji, kuri ar savu atbalstu vienmēr dzinuši uz priekšu savas valsts izlasi. Liekot likmi, ņem vērā, ka basketbola pārbaudes spēlē uzvarēt var jebkura no komandām.

Liec likmes uz basketbolu

Vasarā notiks daudz spēles starp valstu izlasēm, bet uz jebkuru no tām tev ir iespēja derēt LV BET. Pie tam, vari derēt ne tikai uz iecienītāko izvēli – spēles uzvarētāju.

Pastāv arī dažādas citas ar spēli saistītas likmju iespējas. Vari paredzēt kopā gūtos punktus spēlē, kā arī uzvarētājkomandas izcīnītā panākuma punktu starpību. Vari arī derēt uz to, cik punktus (pāra/nepāra) spēlē kopā gūs katra no komandām.

Ja vēlies nedaudz vairāk riskēt, tad līdzīga veida likmes vari likt gan uz pirmo puslaiku, gan kādu no ceturtdaļām. Vari paredzēt, kura no komandām puslaikā vai ceturtdaļā uzvarēs, kāda būs starpība un kopā gūtie punkti.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par basketbolu un tajā notiekošajiem turnīriem, tostarp izlašu basketbola pārbaudes spēlēm.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *