Dāmu izlase pretī perfektam EČ kvalifikācijas sākumam

Latvijas sieviešu basketbola izlase svētdien, pulksten. 17:15 Rīgā, “Elektrum” Olimpiskajā sporta centrā noslēgs pirmo FIBA Eiropas čempionāta kvalifikācijas logu, kur tai pretī stāsies Zviedrijas valstsvienība. Ekspertu ieskatā Latvija ir pārliecinoša favorīte cīņā par uzvaru. Vai to izdosies apliecināt arī laukumā?

Cikls iesākts labi

Pirmo spēli mūsu valstsvienība aizvadīja trīs dienas iepriekš Izraēlā, kur izdevās izcīnīt uzvaru ar 62:56. Tiesa, neskatoties uz to, ka latvietis tika uzskatītas par pārliecinošām mača favorītēm, nācās krietni pasvīst, jo 2. ceturtdaļas sākumā bija iekrāts jau 16 punktu deficīts. Latvietes gan pamodās, veicot izrāvienu 20 pret 2, bet otrajā puslaikā tās vadības grožus pretiniecēm vairāk neatdeva ne reizi.

Pēc spēles savu komentāru Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājas lapā sniedza izlases galvenais treneris Gundars Vētra: “Ne pārāk skaista, toties ļoti vērtīga uzvara. Sākumā mums nekrita, tāpēc pirmajā ceturtdaļā skats nebija nekāds labais. Kadd nomierinājāmies un sākām pieņemt pareizākus lēmumus, turklāt sapratām, kā pareizi spēlēt aizsardzībā, pārņēmām kontroli pār spēles gaitu. Uzbrukums nebija perfekts, bet tas jau bija basketbols.”

Izspēles kārtība – vai šoreiz parocīga?

Zīmīgi, ka Izraēla ir viena no tām valstīm, kas pati kopā ar Slovēniju līdz-uzņems Eiropas čempionāta finālturnīru, tādējādi tā ir kvalificējusies automātiski. Izspēle paredz, ka 38 vienības ir sadalītas astoņās grupās pa četrām dalībniecēm, kā arī divās grupās ar trim. Ceļazīmi uz galvenajām sacensībām iegūs visas grupu uzvarētājas un četras no 10 labākajām otro vietu ieguvējām. Tādējādi Latvijas izlasei, ņemot vērā, ka grupā ir par vienu spēli mazāk, teorētiski katras spēles nozīme ir ļoti izšķiroša.

Piebilde – ja kāda no finālturnīra rīkotajām finišēs starp 14 labākajām izlasēm, tad tās vietu ieņems nākamā veiksmīgākā komandas, kas palikusi aiz stipras starp tām vienībām, kurām jāizcīna vieta caur kvalifikāciju.

Zīmīgi, ka Latvijai jau ir rūgta pieredze ar pēdējās kārtas spēļu iznākumiem un punktu rēķināšanu. Tā iepriekšējā EČ atlases ciklā mūsējām pietrūka tikai viens punkts, lai Eiropas spēcīgākajās meistarsacīkstēs. Lai arī noslēdzošajā mačā tika pārliecinoši uzvarēta Vācija, citā mačā bulgārietes “uzdāvināja” Grieķijai nepieciešamo punktu starpību, pēdējā uzbrukumā vienkārši no-driblējot, nevis cenšoties iekarot grozu un gūt punktus, kas veiksmes rezultātā būtu aizsūtījis tieši Latviju uz finālturnīru.

Latvijai jāuzvar pārliecinoši

LV BET ekspertu ieskatā Latvijas basketbolistes ir pārliecinošas šī mača favorītes, viņas uzvaras iespējamību novērtējot ar koeficientu 1,03, savukārt Zviedrijai piešķirts koeficients 9,25. Un kā nu ne – zviedrietes pēdējo piecu spēļu laikā uzvarējušas tikai reizi, kamēr latvietēm ir četru uzvaru sērija oficiālos mačos. Tiesa, diez vai šādi zemi koeficienti varētu ieinteresēt mūsu spēlētājus. Tāpēc mūsu bukmeikeri piedāvā arī handikapu (- vai +), kura robeža noteikta 15,5 punkti un ar koeficientiem attiecīgi 1,90 un 1,82.

Tāpat ir iespēja izdarīt likmes uz kopējo gūto punktu skaitu. LV BET eksperti piedāvā robežu 132,5 punkti. Ka abas komandas kopā gūs vairāk par šo summu vai mazāk, koeficients noteikts 1,85. Tikmēr puslaika handikaps (- vai +) ir noteikts 7,5 punktu apmērā (koeficients 1,85).