Eiropas čempionāts basketbolā – klāt astotdaļfināla kārta

Eiropas čempionāts basketbolā – klāt astotdaļfināla kārta

Sākot no 10. septembra Eiropas čempionāta finālturnīrā basketbolā vīriešiem sāksies izšķirošā fāze – cīņa par medaļām. Tajā piedalīsies 16 kontinenta izlases, bet 2022. gada Eiropas čempions noskaidrosies 18. septembrī. Vai vēlies vairāk uzzināt par basketbolu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi!

FIBA rangs pirms Eiropas čempionāta basketbolā

Eurobasket Eiropas čempionāts notiek reizi četros gados. Ja pirms tam bija prakse to organizēt reizi divos gados, tad 2017. gads bija pēdējais, kad kontinenta labākie basketbolisti savas prasmes atrādīja pēc šādas sistēmas. 2022. gada turnīrs sākotnēji bija paredzēts 2021. gadā, taču Covid-19 dēļ to pārcēla par gadu.

Lai kvalificētos finālturnīram, izlasēm jāaizvada atlases cikls, tiekot sadalītām grupās par četrām komandām katrā. Izlases spēlē divas reizes katra ar katru, nosakot divas labākās, kas iekļūst starp 24 laimīgajām Eiropas čempionāta finālturnīra dalībniecēm. Automātiski vietu jau nodrošinājušas mājinieces, kas šogad ir četras – Gruzija, Vācija, Itālija un Čehija.

Šī gada Eiropas čempionātā piedalās gan FIBA ranga otrajā vietā esošā Spānija, gan ceturtajā vietā atrodamā Francija un esošā čempione Slovēnija, kas rangā ir piektā. Vēl labāko desmitniekā no Eiropas valstīm ir Serbija (sestā), Lietuva (astotā), Grieķija (devītā) un Itālija (desmitā).

Vispirms visas 24 komandas sadalītas četrās grupās par sešām komandām. Tās aizvada piecas spēles, nosakot četras izlases, kas kvalificēsies astotdaļfinālam. Tajā A grupas izlases cīnīsies pret B, bet C pret D. Jo augstāku vietu iegūsti apakšgrupā, jo iespējami labāks pretinieks stāsies pretī astotdaļfinālā. Tā, piemēram, A grupas uzvarētāja pirmajā izslēgšanas spēlē cīnīsies pret B grupas ceturtās vietas ieguvēju. Pēc izslēgšanas spēļu principa 18. septembrī Vācijas galvaspilsētā Berlīnē tiks noteikts jaunais čempions.

Komandas ar vislielākajām izredzēm uzvarēt

Pirms turnīra par galvenajām favorītēm uz uzvaru 2022. gada Eiropas čempionātā uzskatīja Serbijas, Slovēnijas, Grieķijas, Francijas un Spānijas izlases. Serbija, kuras sastāvā piekritis spēlēt divkārtējais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vērtīgākais spēlētājs Nikola Jokičs, pirms turnīra bija ieguvusi koeficientu 4.50, kamēr esošās čempiones Slovēnijas triumfs bija novērtēts ar 5.50. Koeficients 6.00 tika dots Grieķijai un Francija, bet 9.00 Spānijai.

Katrā turnīrā gan ir iespējami pārsteigumi. Sākumposmā no labākās puses sevi pierādījusi Vācija, un tieši šajā valstī notiks izšķirošie mači par zeltu. Neviens negaidīja Lietuvas zaudējumus pirmajās trīs grupu turnīra spēlēs, kas apgrūtināja tās ceļu veiksmīgam turpinājumam, bet atsevišķās grupu spēlēs favorītus uzveic uz papīra vājākas komandas – Bosnija un Hercegovina apspēlēja Slovēniju, Beļgija Spāniju, bet Gruzija – Turciju. Pie tam, visi panākumi tika izcīnīti viena vakara gaitā.

Latvijas izlase FIBA Eurobasket 2022 turnīrā

Latvijas basketbola izlase izlaiž pirmo Eiropas čempionāta finālturnīru kopš 1999. gada. Šoreiz Latvijas izlase bija ielozēta vienā kvalifikācijas grupā ar Bosnijas un Hercegovinas, Grieķijas un Bulgārijas valstsvienībām. Vienīgo panākumu tā izcīnīja izbraukumā pret grieķiem, kamēr gan bosniešiem, gan bulgāriem tika piedzīvoti zaudējumi abos mačos. Īpaši sāpīgs tas bija pret Bulgāriju 2021. gada februārī, kad savā laukumā pašā galotnē tā ne tikai piekāpās Bulgārijai, bet arī zaudēja cerības kvalificēties Eurobasket 2022.

Pēc zaudējuma un nekvalificēšanās Eurobasket no galvenā trenera amata atkāpās Roberts Štelmahers un valsts vīriešu izlasē sākās jauni laiki. Par Latvijas basketbola valstsvienības galveno treneri iecēla itāli Luku Banki, Latvijas Basketbola savienībai izvelkot pilno lozi. Līdz šim viņa vadībā allaž bijuši iespējami spēcīgākie sastāvi un tas redzams ar rezultātiem laukumā. Latvijas vīriešu valstsvienību ir soļa attālumā no kvalificēšanās 2023. gada Pasaules kausa izcīņai, kas notiks Japānā, Indonēzijā un Filipīnās. Vēl nekad Latvijas izlase tajā nav spēlējusi.

FIBA “Eurobasket 2025” izšķirošie mači notiks Latvijā

Ja šajā Eiropas čempionāta finālturnīra dalībnieku pulkā latvieši nav, tad 2025. gada čempionātā izlase vīriešiem jau nodrošinājusi vietu. Šī gada 29. martā FIBA paziņoja, ka Rīgā tiks rīkots nākamā čempionāta vienas apakšgrupas spēles un visas izšķirošās cīņas. Vēl bez Latvijas iespēju organizēt turnīru saņēma arī Kipra un Somija, bet par ceturto valsti vēl netika nolemts.

Šī kļūs par otro reizi kopš neatkarības atgūšanas un trešo reizi kopumā, kad Rīgā notiek FIBA Eiropas čempionāts basketbolā. 1935. gadā Latvijas izlase kļuva par pirmo Eiropas čempioni, divus gadus vēlāk turnīru uzņemot savās mājās. 2015. gadā Rīgā notika vienas apakšgrupas izspēle, toreiz talantīgajai Latvijas izlasei aizspēlējoties līdz pat astotajai vietai. Pēc trim gadiem, ja tās rindās spēlēs visi labākie, tad valstsvienību arī sauks par vienu no favorītēm cīņā par medaļām.

Izdari likmes uz basketbolu LV BET

LV BET iespējams derēt uz visām Eurobasket turnīra mačiem basketbolā. Pie tam, vari derēt ne tikai uz to, kurš uzvarēs spēlē, bet arī ar spēli citiem saistītiem aspektiem. Vari paredzēt gūtos punktus un uzvarētājkomandas izcīnītā panākuma punktu starpību. Iespējams arī likt likmes uz punktu kopsummu (pāra/nepāra) spēlē katrai no komandām.

Ja vēlies nedaudz riskēt, tad līdzvērtīgas likmes jau augstākminētajām iespējams izdarīt gan uz pirmo puslaiku, gan arī katru no ceturtdaļām. Kopumā likt likmes uz basketbola notikumiem ir vienkārši. Atlasi notikumu, kurš tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā sniedzam mūsu spēlētājiem jaunāko informāciju, ieskaitot par Eiropas čempionāta finālturnīra cīņām.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *