Eurobasket 2022 | B grupa

Eurobasket 2022 | B grupa

No 1. līdz 18. septembrim Gruzijā, Vācijā, Itālijā un Čehijā notiks 2022. gada Eiropas čempionāts basketbola vīriešiem jeb Eurobasket 2022. 24 kontinenta izlases sadalītas četrās grupās par sešām komandām, LV BET Sporta blogām detalizētāk analizējot katru no tām. Šoreiz kārta B apakšgrupai, kurā par pirmo vietu cīnīsies Slovēnija, Lietuva, Vācija un Francija. Vai vēlies vairāk uzzināt par basketbolu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET sporta blogā un dodies izdarīt likmi

  • B grupā favorīti ir četri. Cīņa par pirmo vietu grupā un labāku pretinieku astotdaļfinālā būs sīva. Apakšgrupā ielozētas Lietuva, Francija, Slovēnija, kā arī Vācija. Pastarīšu statuss tiks atvēlēts Bosnijai un Hercegovinai, kā arī Ungārijai.
  • Eiropas čempionātā basketbolā iespējami pārsteigumi. Lai arī Eurobasket 2022 varētu kļūt par vienu no sastāva ziņā spēcīgākajiem, jo vairākām izlasēm palīdzēs labākie basketbolisti ar NBA pieredzi, jebkuros turnīros iespējami arī pārsteigumi.
  • Liec likmes uz basketbolu. Vasara ir laiks, kad pārsvarā tiek aizvadītas spēles starp valstu izlasēm. Uz jebkuru no basketbola mačiem iespējams derēt LV BET.  Uz katru spēli atrodamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītā – noteikt spēles uzvarētāju.

B grupā favorīti ir četri

Eiropas čempionāts basketbolā tiek organizēts kopš 1935. gada un par pirmajiem čempioniem kļuva latvieši. Šveicē notiekošajā turnīrā Latvija pārsteidza visus un finālā ar 24:18 uzvarēja Spāniju. Līdz pat 2017. gadam Eurobasket tika rīkots reizi divos gados, taču tad FIBA lēma mainīt norises biežumu. Šī kļūs par pirmo reizi, kad finālturnīrs notiks reizi četros gados, pie tam, iejaucoties Covid-19 pandēmijai, to pārcēla par gadu un šis kļūs par pirmo čempionātu pēdējo piecu gadu laikā.

2022. gadā to organizēs četrās valstīs – Čehijā, Itālijā, Vācijā un Gruzijā. Katrā valstī notiks vienas apakšgrupas izspēle, bet nozīmīgākās izslēgšanas spēles ar finālu plānotas Vācijas galvaspilsētā Berlīnē. Nākamais turnīrs paredzēts pēc trim gadiem 2025. gadā un tad grupu turnīrs un izšķirošie mači plānoti Latvijas galvaspilsētā Rīgā.

Neņemot vērā izjukušas valstu savienības kā Padomju Savienību un Dienvidslāviju, vislabāk Eiropas čempionātos basketbolā veicies Spānijai, kas trīs reizes kļuvusi par čempioni, sešas reizes par vicečempioni, bet četras reizes izcīnījusi bronzu. Itālijai ir desmit medaļas (divas zelta, četri sudrabi, četras bronzas), bet Francijai deviņas (viena zelta, divas sudraba, sešas bronzas). 2017. gadā pirmo reizi valsts vēsturē par čempioniem kļuva Slovēnijas basketbolisti, kuri finālā apspēlēja serbus.

Kopš 2011. gada Eiropas čempionātā piedalās 24 kontinenta izlases un arī Eurobasket 2022 nebūs izņēmums. Lai iekļūtu turnīrā, ir jākvalificējas caur notiekošu kvalifikāciju, kamēr automātiskas vietas pienākas rīkotājvalstīm. 24 komandas sadala četrās grupās par sešām komandām, astotdaļfinālā iekļūstot četrām labākajām. Vēlāk pēc izslēgšanas metodes no astotdalfināla līdz finālam tiek noteikts čempions. Eurobasket spēļu grafiks paredz, ka pirmās spēles paredzētas 1. septembrī, bet cīņa par bronzu un zeltu 18. septembrī.

B apakšgrupas komandas mačus aizvadīs Vācijas galvaspilsētā Berlīnē. Tajā ielozētas tādas komandas kā Vācija, Lietuva, Francija, Slovēnija, Ungārija, kā arī Bosnija un Hercegovina. B grupas favorītes ir veselas četras izlases – arī mājiniece Vācija izveidojusi kaujasspējīgu sastāvu, kamēr Francija, Lietuva un Slovēnija uz turnīru dodas ar mērķi par medaļām.

Slovēnija

2017. gada čempione Slovēnija FIBA rangā ieņem piekto vietu. Pirms pieciem gadiem tā sasniedza valsts vēsturē lielāko sasniegumu un 2022. gadā centīsies to atkārtot. Tās sastāvā būs viena no šī sporta veida spožākajām zvaigznēm Luka Dončičs, tāpat palīdzēt, visticamāk, uz pēdējo Eiropas čempionātu, piekritis 36 gadus vecais Gorans Dragičs. Jau pirms gada olimpisko spēļu kvalifikācijā tā pierādīja, ka ar Dončiča līdera dotībām ir gana, lai šī izlase cīnītos par augstākajiem mērķiem.

Lietuva

Lietuvas basketbols komentārus neprasa. Šī valsts ir trīskārtēja Eiropas čempione, tikpat reižu izcīnījusi sudrabu, bet reizi bronzu. Uz Vāciju tā dosies iespējami spēcīgākajā sastāvā, jo palīdzēt piekrituši arī abi Nacionālajā basketbola asociācijā spēlējošie Jons Valančūns un Domants Sabonis. FIBA rangā tā ieņem astoto vietu, bet tuvojošajā turnīrā tā būs viena no medaļu pretendentēm.

Francija

Arī Francija uzskatāma par spēcīgu basketbola nāciju. 2013. gadā tā pirmo reizi valsts vēsturē kļuva par Eiropas čempioni, bet vēl šajā turnīrā ir ieguvusi divus sudrabus un sešas bronzas. Pirms neilga laika kļuva zināms, ka par Francijas pilsoni kļuvis Žoels Embīds, bet 2022. gada čempionātā viņš vēl nespēlēs. Gaidāms, ka francūžiem būs spēcīgs sastāvs arī bez Embīda ar Rudiju Gobēru priekšgalā.

Vācija

Grupas mājiniece Vācija nokomplektējusi iespējami spēcīgāko sastāvu. Ierindā ir gan saspēles vadītājs Deniss Šrēders ,gan Francs un Morics Vāgneri, kuri spēlē Orlando ‘’Magic’’. Zināmi basketbolisti ir arī Daniels Taiss un Johaness Fogtmans. FIBA rangā tā ieņem 11. vietu, bet pirms pieciem gadiem tā ierindojās sestajā vietā. Augstākais panākums ir zelts 1993. gada turnīrā savās mājās.

Ungārija

Ungārija FIBA rangā atrodas vien 43. vietā un B apakšgrupā tiks saukta par vienu no vājākajām izlasēm. Kopš 1971. gada ungāri Eiropas čempionātam kvalificējušies vien trīs reizes – 1999. gadā (13. vieta), 2017. gadā (16. vieta) un 2022. gadā. Tās zelta laiki bija laika posmā no 1946. līdz 1965. gadam – šajā laika posmā ungāri kļuva par čempioniem (1955. gadā), izcīnīja sudrabu (1953. gadā), bronzu (1946. gadā), kā arī pāris reizes bija ceturtie.

Bosnija un Hercegovina

Finanšu problēmu māktā Bosnija un Hercegovina pēdējā brīdī atradusi nepieciešamo finansējumu un piedalīsies kontinenta čempionātā. FIBA rangā tā ieņem 46. vietu, bet Eiropas čempionātam tā kvalificējās samērā pārliecinoši. Tai gan ir jāmeklē jauns galvenais treneris, bet kopumā kopš 1993. gada izlase bijusi bieža Eiropas čempionātu dalībniece, labāko rezultātu uzrādot 1993. gadā (astotā vieta).

Eiropas čempionātā basketbolā iespējami pārsteigumi

Lai arī daudzās komandās būs atrodami tās labākie spēlētāji, ieskaitot spīdekļus no Nacionālās basketbola asociācijas, jebkurā no nozīmīgajiem basketbola turnīriem iespējami pārsteigumi.

Augstākais koeficients uz uzvaru turnīrā no B grupas komandām tiek atvēlēts Slovēnijai (koeficients 5.50). Līdzvērtīgas izredzes dotas Francijai (koeficients 6.00), bet Lietuvas zelts novērtēts ar koeficientu 12.00. Vācijai dots ceturtais augstākais koeficients grupā (19.00), kamēr Ungārijai un Bosnija un Hercegovinai atvēlēts visa turnīra pastarīšu statuss. Abu triumfam čempionātā netic – ungāriem dots koeficients 200.00, bet bosniešiem 150.00.

Ja vēlies derēt uz kādu no Eiropas čempionāta spēlēm, tad pirms tam iepazīsties ar abu komandu sastāviem, pārbaudes spēļu rezultātiem, esošo traumu situāciju un citiem būtiskiem jaunumiem. Tieši tie tev var palīdzēt precīzāk veikt likmi.

Liec likmes uz basketbolu

LV BET pieejami dažādi basketbola derību veidi. Ir iespējams derēt ne tikai uz spēles uzvarētāju, bet arī citiem ar spēli saistītiem aspektiem.  Var, piemēram, paredzēt kopā gūtos punktus spēlē, kā arī uzvarētājkomandas izcīnītā panākuma punktu starpību. Vari arī derēt uz to, cik punktus (pāra/nepāra) spēlē kopā gūs katra no komandām.

Ja vēlies nedaudz vairāk riskēt, tad līdzīga veida likmes vari likt gan uz pirmo puslaiku, gan kādu no ceturtdaļām. Vari paredzēt, kura no komandām puslaikā vai ceturtdaļā uzvarēs, kāda būs starpība un kopā gūtie punkti.

Likt likmes uz basketbolu ir vienkārši. Atlasi notikumu, kas tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju, ieskaitot par Eurobasket 2022.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *