Latvija uzsāk cīņu par Pasaules kausa finālturnīru

Latvija uzsāk cīņu par Pasaules kausa finālturnīru

 Latvijas vīriešu basketbola izlase 25. novembrī 21:00 Belgradā uzsāks FIBA (Starptautiskās Basketbola federācijas) Pasaules kausa izcīņas kvalifikāciju, kas 2023. gada septembrī norisināsies trīs valstīs – Japānā, Filipīnās un Indonēzijā. Latvija ielozēta A apakšgrupā ar Serbiju, Beļģiju un Slovākiju. Ko Latvijas komanda iespēs un kādas likmes uz turnīra pirmo spēli piedāvā LV BET eksperti?

Serbija – Eiropas augstākais līmenis

Serbijas izlase ir ļoti titulēta – tai ir pilns medaļu komplekts (zelts, sudrabs un bronza) Eiropas čempionātos, tā ir divas reizes triumfējusi Pasaules kausā, kā arī ieguvusi divas olimpiskās sudraba medaļas. Saprotams, ka uz atlases cikla spēlēm komandas nespēlē optimālajos sastāvos, jo aizvien par kopsaucēju nav vienojušās FIBA un ULEB (Eiropas Basketbola Līgu Savienība), tādējādi klubu Eirolīgas sezonā aizvien kalendārā nav iestrādātas izlašu pauzes.

Neskatoties uz to, Serbijas basketbola resursi ir pietiekami. Paplašinātajā 17 spēlētāju kandidātu sarakstā ir seši Belgradas “Partizan” spēlētāji, kā arī viens Eirolīgas pārstāvis – saspēles vadītājs Aleks Uskokovičs, kuram tur vidēji mača 11 minūtes un gūti 1,8 punkti. Toties ierindā ir labi zināmais Milošs Teodosičs – iepriekš spēlējis Maskavas CSKA, kā arī NBA Losandželosas “Clippers”, kur gan nevedās kā vēlētos un viņš atgriezies Eiropā, šobrīd spēlē Boloņas “Virtus”. Pilnu Serbijas izlases sastāvu varat skatīt šeit.

Te gan jāatzīmē, ka tā vasarā piedzīvoja smagu triecienu, nespējot kvalificēties Tokijas Olimpiskajām spēlēm, kvalifikācijas turnīra fināla cīņā savās mājās ar 95:102 piekāpjoties Itālijai. Serbijā noteikti līdzjutēji vēlēsies, lai komanda reabilitējas un sāk to uzreiz ar sagrāvi pār Latviju.

Taču Serbija nav nesatricināmi – iepriekšējā Eiropas čempionāta atlases ciklā viņi vienā no logiem piedzīvoja uzreiz divus negaidītus zaudējumus – Gruzijai un Šveicei. Latvijas izlases spēks pie aktuālā sastāvā vērtējams pat nedaudz augstāk nekā abu šo izlašu. Kāpēc lai mūsējie nepārsteigtu?

Latvijai – sastāvs solīds

Ja salīdzinām ar iepriekšējiem lielo turnīru atlases cikliem, tad šajā Latvijas izlasei izskatās, ka būs pieejami vairāk labu spēlētāju nekā iepriekšējos. Tas saistāms ar to, ka daudzi spēruši pāris soļus atpakaļ savās karjerās, nonākt to līgu komandās, kas nespēlē Eirolīgā. Tiesa, tas gan nenozīmē, ka spēlētāji nespēlē nopietnā līmenī. Dairis Bertāns pārstāv Spānijas ACB “Real Betis”, Rihards Lomažs spēlē spēcīgajā Turcijas līgā, kamēr Rodions Kurucs un Anžejs Pasečņiks vēl nesen bija NBA klubu sastāvos.

Sākumā Banki nosauca paplašināto 15 spēlētāju sarakstu, kur notika divas rokādes, bet mājās tika atstāti ACB klubu pārstāvji Artūrs Žagars (“Joventut”) un Mārcis Šteinbergs (“Manresa”), kā arī Toms Leimanis (“Odessa”, Ukraina). Kopumā lielākais vairākums spēlētāju pārstāv ārzemju klubus, tikai diviem esot no vietējā kluba “VEF Rīga”. Pilnu Latvijas izlases sastāvu varat skatīt šeit.

Latvija turnīru uzsāka no pirmās kārtas, kur divas reizes pārspēja Baltkrieviju un Rumāniju. Tiesa, tās noteikti nav Latvijas līmeņa komandas, pēc kurām būtu objektīvi nomērīt – cik tad spēcīgi esam Lukas Banki vadībā? Serbija būs īstais pārbaudījums!

Kādas likmes piedāvā LV BET?

Latvijas izlase šajā mačā noteikti nav favorīte. Par labu tai nerunā arī fakts, ka Latvija nav spējusi uzvarēt Serbiju ne reizi. Kopējā bilance ir 0-8… Tiesa, iepriekšējās spēles notikušas dažādos laikos un sastāvos un teju katrs izlašu mačs ir kā jauns notikums, ja tas nenorisinās viena īsa (kā EČ un PK) turnīra laikā. LV BET ekspertu ieskatā Serbija ir droša favorīte, tās uzvaras iespēju novērtējot ar koeficientu 1,28, bet Latvijas 3,90.

Tāpat tiek prognozēts rezultatīvs mačs – LV BET bukmeikeru vidējā robeža kopā gūtajiem punktiem “vairāk/mazāk” ir 163,5 punkti. Savukārt Serbijai handikaps ir piešķirts 6,5 punkti ar koeficientu 1,90.

Tā kā ir tik plašs iespēju klāsts mūsu piedāvātajās likmēs, mēs iesakām mūsu spēlētājiem vispirms izpētīt visas iespējas un tad izdarīt savu galējo lēmumu. Kad būsi atradis sevi interesējošo tirgu, atlasi vēlamos koeficientus, ievadi likmes summu un pievieno šo atlasi savam derību kuponam.

Mēs esam izveidojuši aizraujošu Sporta blogu spēlētājiem, kuriem basketbols ir sirdslieta. Šeit atradīsi aktuālo informāciju par basketbolu, spēļu analīzes un padziļinātu gaidāmo spēļu priekšskatījumu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *