Latvijas basketbolisti par otro uzvaru savu skatītāju priekšā un trešo turnīra tabulā

Latvijas vīriešu basketbola izlase turpina cīņu par iekļūšanu FIBA Pasaules kausa izcīņā, kur tai paredzēta otrā spēle īsā laikā ar Beļģijas valstsvienību. Šis mačs ir svarīgs, skatoties no daudziem aspektiem. Ne tikai par iekļūšanu nākamajā kārtā, bet arī labāko trīs grupu komandu savstarpējie rezultāti tiks ņemti līdzi. Spēles norisināsies 28. februārī “Arēnā Rīga”, bet tās sākums pulksten. 19:30. Ko sagaidīt no otrā dueļa ar beļģiem, un kādas ir Latvijas izredzes un LV BET piedāvātās likmes uz šo notikumu? Piedāvājam LV BET Sporta bloga apskatu.

Situācija līdz šim

Latvija FIBA Pasaules kausa kvalifikāciju uzsāka ar zaudējumu sīvā cīņā izbraukumā pret grupas favorītiem Serbiju (100:101) un ar uzvaru mājās par potenciālo grupas pastarīti Slovākiju (82:74). Tikmēr Beļģija turnīra ievadā, nospēlējot lielisku pēdējo ceturtdaļu, kurā ļāva pretiniekiem gūt tikai sešus punktus, uzveica Serbijas valstsvienību (73:69), bet pēc tam sakāva Slovākiju 83:57.

Savukārt otrajā logā Latvijai bija paredzētas divas spēles ar Beļģiju. Pirmā norisinājās izbraukumā, kur latviešu basketbolisti pirmo ceturtdaļu noslēdza ar 13 punktu pārsvaru, bet otrās vidū mūsēju priekšrocība sasniedza pat 18 punktus. Tāda starpība palika arī dodoties puslaiku pārtraukumā.

Otrā puslaika sākumā Beļģija vēl nebija atguvusies, Latvijai saglabājot priekšrocības rezultāta starpība. Tiesa, mājiniekiem padevās veiksmīgs trešās ceturtdaļas noslēgums un pirms izšķirošā ceturkšņa abas komandas šķīra 12 punkti. Tajā Latvija spēja gūt tikai deviņus punktus, vienu brīdi beļģiem pietuvojoties līdz viena punkta starpība. Viņi gan tā arī nespēja izvirzīties vadībā un Latvija nosargāja laimīgu uzvaru. Jāatzīmē, ka Latvija šajā mačā bija pārliecinoša ne-favorīta lomā, koeficientam esot 3,30 uz tās uzvaru.

Sastāva aprises

Latvija, salīdzinājumā ar pirmo logu, dažādu iemeslu dēļ nevarēs palīdzēt vairāki spēlētāji. Palīdzību izlasei atteica centrs Anžejs Pasečņiks (personīgu iemeslu dēļ), bet traumas ir Aigaram Šķēlem, Mārtiņš Laksa un Kristers Zoriks. Pieejams nebūs arī Artūrs Žagars, kā arī Mārtiņš Meiers, kurš gan pirmajā logā nespēlēja. Kopumā šajā sasaukumā ir trīs potenciālie debitanti, kuri gan lielu lomu noteikti nespēlēs. Toties ierindā būs Artūrs Strautiņš, kurš nevarēja palīdzēt pirmajās spēlēs un aizvada labu sezonu Itālijas A Sērijā.

Līdz ar Zorika traumu un Žagara nepiedalīšanos Latvijai parādījušās lielas problēmas saspēles vadītāja postenī, ko mēģinās aizlāpīt Mārcis Vītols un Toms Leimanis, bet noteikti šie pienākumi tiks uzticēti Lomažam un Dairim Bertānam, kuri abi ir rezultatīvāki spēlētāji pēc pirmā loga. Pilnu Latvijas izlases sastāvu variet skatīt šeit.

Arī Beļģijai ir nopietni sastāva zaudējumi. Savainojuma dēļ nevarēs palīdzēt spēka uzbrucējs/centrs Ismaels Bako, kurš pret Serbiju iekrāja “double – double” (14 punkti un 11 bumbas zem groziem), kā arī pieredzējušais saspēles vadītājs Sems Van Rosoms. Abi ikdienā pārstāvs Spānijas ACB līgas klubus, esot vieni no svarīgākajiem spēlētājiem. Pilnu Beļģijas izlases sastāvu variet skatīt šeit.

Favorīti mainījušies

Pēc Latvijas uzvaras izbraukumā pār Beļģiju, otrajā mačā mūsējie jau ir favorītu statusā. LV BET likmju līnijā Latvijas uzvarai piešķirts koeficients 1,52 pret Beļģijas 2,60.  Latvijas vidējas handikaps ir (-4) punkti. Pamainījušās arī kopā gūto punktu robežas. Ka abas komandas kopā gūs vairāk par 150,5 punktiem, koeficients ir 1,88, bet ka mazām – 1,92. Ņemot vērā, ka abas komandas iepriekšējā mačā nodemonstrēja mazrezultatīvu sniegumu, iespējams, uz to ir vērts palūkoties.