Latvijas basketbolistiem FIBA PK kvalifikācijā svarīga spēle ar Beļģiju

Latvijas nacionālā vīriešu basketbola izlase uzsāks otro logu FIBA Pasaules kausa kvalifikācijā, īsā laikā aizvadot divas spēles ar Beļģijas valstsvienību, kura ir Latvijas tiešā konkurente ne tikai pirmajā kvalifikācijas pamata kārtā, bet noteikti būs svarīga arī savstarpējo spēļu uzvaru un punktu starpība. Pirmais mačs 25.02. pulksten. 21:30 pēc Latvijas laika. Ko sagaidīt no šī mača, un kādas ir Latvijas izlases izredzes?

Pirmais logs

Pirmajā logā Latvijas izlase pirmo maču aizvadīja ar grupas favorītiem Serbiju, kārtīgā trillerī tomēr galotnē ļoti rezultatīvā spēlē atzīstot mājinieku pārākumu ar 100:101. Latvija atradās vadībā lielāko daļu spēles, kamēr pretinieki tikai nepilnas deviņas minūtes, ar ko pietika uzvarai. Savukārt otrajā mačā “Arēnā Rīga” ne bez grūtībām uzveica par grupas vājāko komandu uzskatīto Slovākiju ar 82:74. Lielisku sniegumu abos mačos nodemonstrēja Rihards Lomažs, kurš guva attiecīgi 28 un 33 punktus.

Savukārt Beļģija pirmajā spēlē uzveica Slovākiju. Arī beļģiem gāja kā pa kalniem – pirmajā puslaikā viņi spēja iekrāt 13 punktu pārsvaru, vēlāk to izsējot, bet otrajā puslaikā atkal aktivizējās, pretiniekiem ļaujot gūt 3. un 4. ceturtdaļā katrā vien pa 11 punktiem un svinot panākumu. Tikmēr otrajā spēlē Beļģija ļoti vāji iesāka spēli pret Serbiju, bet aizvadīja lielisku 3. ceturtdaļas beigas un visu 4. ceturtdaļu (serbi guva vien sešus punktus) svinot uzvaru ar 73:69.

Sastāva aprises

Latvija, salīdzinājumā ar pirmo logu, dažādu iemeslu dēļ nevarēs palīdzēt vairāki spēlētāji. Palīdzību izlasei atteica centrs Anžejs Pasečņiks (personīgu iemeslu dēļ), bet traumas ir Aigaram Šķēlem, Mārtiņš Laksa un Kristers Zoriks. Pieejams nebūs arī Artūrs Žagars, kā arī Mārtiņš Meiers, kurš gan pirmajā logā nespēlēja. Kopumā šajā sasaukumā ir trīs potenciālie debitanti, kuri gan lielu lomu noteikti nespēlēs. Toties ierindā būs Artūrs Strautiņš, kurš nevarēja palīdzēt pirmajās spēlēs un aizvada labu sezonu Itālijas A Sērijā.

Līdz ar Zorika traumu un Žagara nepiedalīšanos Latvijai parādījušās lielas problēmas saspēles vadītāja postenī, ko mēģinās aizlāpīt Mārcis Vītols un Toms Leimanis, bet noteikti šie pienākumi tiks uzticēti Lomažam un Dairim Bertānam, kuri abi ir rezultatīvāki spēlētāji pēc pirmā loga. Pilnu Latvijas izlases sastāvu variet skatīt šeit.

Arī Beļģijai ir nopietni sastāva zaudējumi. Savainojuma dēļ nevarēs palīdzēt spēka uzbrucējs/centrs Ismaels Bako, kurš pret Serbiju iekrāja “double – double” (14 punkti un 11 bumbas zem groziem), kā arī pieredzējušais saspēles vadītājs Sems Van Rosoms. Abi ikdienā pārstāvs Spānijas ACB līgas klubus, esot vieni no svarīgākajiem spēlētājiem. Pilnu Beļģijas izlases sastāvu variet skatīt šeit.

Mača favorīti

LV BET bukmeikeru ieskatā pārliecinoši šīs spēles favorīti ir Beļģijas basketbolisti, kuru uzvaras iespēja novērtēta ar koeficientu 1,36, kamēr koeficients uz Latvijas uzvaru pārsniedz 3,00. Latvijas izlases trumpis noteikti būs ātra spēle un Lomažs ar Bertānu. Jāatzīmē, ka Lomažs šobrīd ir rezultatīvākais spēlētājs visā FIBA Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra Eiropas zonā. Vai viņš turpinās būs rezultatīvs?

Tikmēr pie Latvijas izlases vājākajām pusēm jāmin cīņa par atlēkušajām bumbām, kur tā pēc diviem mačiem ieņem pārliecinošu pēdējo vietu. Toties to ir iespējams kompensēt ar veiksmīgu uzbrukumu (šobrīd pirmajā vietā atrodas Latvija starp visām 32 komandām) un ātru pārējo, kādu arī piekopt Latvijas izlases galvenais treneris Luka Banki.