Lukas Banki vadītā izlase Lielbritānijā cīnīsies basketbola kvalifikācijas spēlē

Lukas Banki vadītā izlase Lielbritānijā cīnīsies basketbola kvalifikācijas spēlē

28. augustā Ņūkāslā Latvijas vīriešu izlase aizvadīs kārtējo basketbola kvalifikācijas spēli 2023. gada Pasaules kausa atlases cikla ietvaros. Pretī stāsies Lielbritānija, kas, lai arī netiek uzskatīta par basketbola lielvalsti, spēj sarūpēt arī grūtus brīžus. Vai vēlies vairāk uzzināt par basketbolu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi!

  • Lielbritānija – Latvija savstarpēji spēlēs sesto reizi. Līdz šim visos piecos mačos uzvarējusi Latvija, tostarp abu izlašu pēdējā mačā 2017. gada Eiropas čempionātā (97:92).
  • Komandas cīnās par vietu FIBA Pasaules kausā basketbolā 2023. Sākoties otrajam grupu posmam, Latvija I grupā ir krietni labākās pozīcijās nekā briti. Ar bilanci 3-1 latvieši ir vieni no līderiem, kamēr briti ar 1-3 pēdējie. Tieši viņi tiek saukti par šīs apakšgrupas pastarīšiem.
  • Liec likmes uz basketbolu. Vasara ir laiks, kad pārsvarā tiek aizvadītas spēles starp valstu izlasēm. Uz jebkuru no basketbola mačiem iespējams derēt LV BET.  Uz katru spēli atrodamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītā – noteikt spēles uzvarētāju.

Lielbritānija – Latvija savstarpēji spēlēs sesto reizi

Kopš neatkarības atgūšanas Lielbritānija – Latvija savstarpēji spēlējušas piecas reizes. Visās uzvaras guvusi Latvija. 2009., 2011., 2014. gadā panākumi izcīnīti pārbaudes mačos (86:84, 74:51, 77:73, 76:68), bet 2017. gadā uzvara bijusi Eiropas čempionāta grupu turnīra ietvaros (97:92). Lai arī Lielbritānija netiek saukta par basketbola valsti, tā vienmēr izrādījusi sīvu pretestību Latvijai un uzvaras šajās spēlēs nav nākušas vieglās cīņās.
28. augustā izlases savstarpēji cīnīsies basketbola kvalifikācijas spēlē. Tā notiks Anglijas pilsētā Ņūkāslā, ‘’Newcastle Upon Tyne’’ arēnā, kur ir tikai 2800 skatītāju sēdvietas. Arī iepriekš 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas mājas spēles briti aizvadījuši tieši šajā pilsētā, tradīciju turpinot arī šoreiz. Latvija var sagaidīt, ka to atbalstīt dosies vairāki Lielbritānijā dzīvojošie latvieši. Latvijas iedzīvotāju kopiena šajā valstī ir samērā liela, tāpēc, iespējams, Latvijas izlasei var būt pat lielāks līdzjutēju atbalsts nekā nominālajiem mājiniekiem.

Par Latvijas izlase sastāvu šaubu nav – tas būs viens no labākajiem pēdējo gadu laikā. Ierindā būs Kristaps Porziņģis, Dāvis un Dairis Bertāni, Rihards Lomažs, Klāvs Čavars,

Rolands Šmits, Artūrs Kurucs, Andrejs Gražulis un citi. Visticamāk, valstsvienībā atgriezīsies Jānis Strēlnieks, tāpat iespējama Anžeja Pasečņika un Rodiona Kuruca dalība. Par Lielbritānijas sastāvu daudz informācijas nav, taču tai nav tik nozīmīgi spīdekļi cik Latvijai, līdz ar to latvieši tiks uzskatīti par spēles favorītiem.

Pēdējā spēlē pret Lielbritāniju 2017. gada Eiropas čempionātā no topošā sastāva laukumā devās Kristaps Porziņģis, Dāvis un Dairis Bertāni, Rolands Šmits, Jānis Strēlnieks un Andrejs Gražulis. Porziņģis maču pabeidza ar 28 punktiem un efektīviem triecieniem grozā no augšas, Dāvis Bertāns iemeta 22 punktus, Dairis Bertāns astoņus, Rolands Šmits trīs, Jānis Strēlnieks 13, bet Gražulis divus.

Komandas cīnās par vietu FIBA Pasaules kausā basketbolā 2023

Šajā spēlē gan Latvija, gan Lielbritānija turpinās cīņu par vietu FIBA Pasaules kausā basketbolā 2023. Pēc pirmā grupu turnīra posma Latvija līdz ņēmusi bilanci 3-1, kamēr Lielbritānija 1-3. Tas nozīmē, ka Latvija ir viena no grupas līderēm, bet briti vieni no pēdējās vietas īpašniecēm. Bez Lielbritānijas otrajā grupu posmā Latvijai jāspēlē arī pret Turciju un Grieķiju (pret katru divas reizes), bet britiem jāaizvada mači arī pret Serbiju un Beļģiju. 2023. gada februārī noskaidrosies tās trīs grupas izlases, kuras kvalificēsies 2023. gada Pasaules kausam.

Latvija šobrīd cīnās par savu pirmo dalību Pasaules kausā vīriešu konkurencē. Tā ir bijusi bieža Eiropas čempionātu dalībniece, spēlējusi olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, bet Pasaules kausā vēl nekad nav piedalījusies. Līdz šim vistuvāk mērķim latvieši bija pirms 2019. gada Pasaules kausa, kad tai pietrūka viena metiena tiesa. Tai neizdevās ar nepieciešamo punktu pārsvaru izšķirošajā spēlē pārspēt Melnkalni, līdz ar to Pasaules kauss gāja gar degunu.

Arī Lielbritānija vēl nekad nav kvalificējusies Pasaules kausa izcīņai. Tā divas reizes vēsturē spēlējusi olimpisko spēļu turnīrā – abas reizēs, kad vasaras nozīmīgākais sporta forums četros gados tika aizvadīts Lielbritānijā. 2012. gadā ar vienu uzvaru piecās spēlēs tā ieņēma devīto vietu. Tā spēlējusi arī pēdējos četros no pieciem Eiropas čempionātiem un šobrīd gatavojas piektajam. Atšķirībā no Latvijas, Lielbritānija prata kvalificēties 2022. gada Eiropas čempionāta finālturnīram. Augstāk par 13. vietu šajā turnīrā britiem gan nav izdevies finišēt.

Liec likmes uz basketbolu

LV BET pieejami dažādi basketbola derību veidi un viens no tiem – likmes uz Latvijas basketbola izlasi. Spēle pret Lielbritāniju nebūs izņēmums un tu varēsi derēt ne tikai uz spēles uzvarētāju, bet arī citiem ar spēli saistītiem aspektiem.  Var, piemēram, paredzēt kopā gūtos punktus spēlē, kā arī uzvarētājkomandas izcīnītā panākuma punktu starpību. Vari arī derēt uz to, cik punktus (pāra/nepāra) spēlē kopā gūs katra no komandām.

Ja vēlies nedaudz vairāk riskēt, tad līdzīga veida likmes vari likt gan uz pirmo puslaiku, gan kādu no ceturtdaļām. Vari paredzēt, kura no komandām puslaikā vai ceturtdaļā uzvarēs, kāda būs starpība un kopā gūtie punkti.

Likt likmes uz basketbolu ir vienkārši. Atlasi notikumu, kas tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju, ieskaitot par basketbola kvalifikācijas spēlēm.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *