Pārbaudes spēlē basketbolā Latvija uzņems ziemeļu kaimiņu Igauniju

Pārbaudes spēlē basketbolā Latvija uzņems ziemeļu kaimiņu Igauniju

19. augustā plkst. 19:00 ‘’Arēnā Rīga’’ Latvijas basketbola izlase, gatavojoties 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm pret Turciju un Lielbritāniju, aizvadīs pārbaudes spēli basketbolā pret Igauniju. Sagaidāms, ka latvieši spēlēs iespējami spēcīgākajā sastāvā. Vai vēlies uzzināt vairāk par basketbolu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi!

  • Pārbaudes spēle Latvija – Igaunija notiks ‘’Arēnā Rīga’’. Ja pirms 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm jūnijā pret Serbiju un Slovākiju Lukas Banki vadītā izlase savā laukumā uzņēma Lietuvu, tad pirms augusta loga viesos brauks Igaunija.
  • Spēli organizē Latvijas Basketbola savienība. LBS ir vadošā basketbola organizācija valstī, kas rūpējās par visu ar šī sporta veidu aktivitāšu norisi valstī. Vīriešu izlašu spēlēm allaž pievērsta pastiprināta uzmanība un par līdzjutējiem tiks padomāts arī spēlē pret Igauniju.
  • Liec likmes uz basketbolu. Vasara ir laiks, kad pārsvarā tiek aizvadītas spēles starp valstu izlasēm. Uz jebkuru no basketbola mačiem iespējams derēt LV BET.  Uz katru spēli atrodamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītā – noteikt spēles uzvarētāju.

Pārbaudes spēle Latvija – Igaunija notiks ‘’Arēnā Rīga’’

Pēc neatkarības atgūšanas Latvija pret Igauniju spēlējusi 28 reizes, 17 uzvarot, bet 11 spēlēs piedzīvojot neveiksmes. No pēdējiem četriem mačiem trijos uzvarējuši ziemeļu kaimiņi igauņi. 2020. gada 26. jūlijā Igaunija bija pārāka ar 84:67, 2015. gada 16. augustā ar 70:69, bet 2014. gada 15. jūlijā ar 72:60. Pēdējo uzvaru Latvija izcīnījusi 2015. gada 10. septembrī, kad bija pārāka ar 75:64.

Pārbaudes spēli Latvija – Igauniju Lukas Banki trenētā izlase sagaidīs spēcīgā sastāvā. Tā kļūs par vienīgo gatavošanās maču pirms nozīmīgajām 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm pret Turciju un Lielbritāniju 25. un 28. augustā. Pēc piecu gadu pārtraukuma izlases rindās piekritis spēlēt Kristaps Porziņģis. Ierindā būs arī otrs Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) spēlējošais Dāvis Bertāns. Tāpat tajā spēlēs Rolands Šmits, un ierastie pēdējā gada līderi: Rihards Lomažs un Dairis Bertāns. Pie tam, sagaidāms, ka pēc gada pārtraukuma valstsvienība atgriezīsies saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks, bet pēc jūnija loga izlaišanas arī uzbrucējs Rodions Kurucs.

Igaunija ar šo maču gatavosies ne tikai 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijai, bet arī 2022. gada Eiropas čempionātam, kurš no 1. līdz 18. septembrim notiks Čehijā, Gruzijā, Itālijā un Vācijā. Igauņi ielozēti C apakšgrupā, kur tie spēkosies pret Grieķiju, Ukrainu, Lielbritāniju, Itāliju un Horvātiju. Savukārt 2023. gada Pasaules kausa kvalifikāciju ziemeļu kaimiņi turpinās J grupā, kur tiem paredzēti mači pret Somiju, Slovēniju un Zviedriju.

FIBA rangā Latvija atrodas krietni augstākā vietā nekā Igaunija. Latvijas basketbola izlase tajā ieņem 26. vietu, kamēr igauņi atrodami 22 vietas zemāk – 48. pozīcijā. Eiropas zonā Latvija ieņem 15. pozīciju, bet Igaunija 26. vietu.

Spēli organizē Latvijas Basketbola savienība

Latvijas Basketbola savienība (LBS) dibināta 1923. gada 26. novembrī, kad to izveidoja lielāko sporta biedrību pārstāvji. 1924. gada 16. janvārī notika pirmais Latvijas čempionāts basketbolā, kurā piedalījās sešas komandas. Tai vairākas reizes mainījušies nosaukumi. No 1923. līdz 1936. gadam to sauca par Latvijas Basketbola savienību, no 1936. līdz 1937. gadam par Rokas bumbu spēļu savienību, no 1937. līdz 1940. gadam par Basketbola savienību, no 1940. līdz 1941. gadam par FKSK Basketbola sekciju, no 1959. līdz 1992. gadam par Basketbola federāciju, pēc kā tā atguva sākotnējo nosaukumu.

LBS organizē un uzrauga visu basketbola dzīvi Latvijā. Tās viens no uzdevumiem ir rūpēties par visu izlašu pienācīgu sagatavošanos noteiktām spēlēm un turnīriem. Allaž liela vērība pievērsta vīriešu nacionālajai valstsvienībai, uz kuras mājas mačiem tiek parūpēts par izklaidi un dažādiem konkursiem skatītājiem. Pēdējā laikā uz Latvijas basketbola izlases spēlēm biļetes ir deficīta prece. Piemēram, uz 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas maču pret Turciju biļetes izpirktas jau mēnesi pirms spēles.

Ja vēlies derēt uz pārbaudes spēli basketbolā, tad ņem vērā, ka Latvija, tās spēcīgā sastāva dēļ, visticamāk, tiks saukta par mača favorīti. Jāatceras, ka igauņi ir sīksta komanda, kas vienmēr vēlējusies uzvarēt Latviju. Šai komandai tas ir principiāli, tikpat principiāli, cik latviešiem uzvarēt lietuviešus.

Liec likmes uz basketbolu

LV BET pieejami dažādi basketbola derību veidi. Ir iespējams derēt ne tikai uz spēles uzvarētāju, bet arī citiem ar spēli saistītiem aspektiem.  Var, piemēram, paredzēt kopā gūtos punktus spēlē, kā arī uzvarētājkomandas izcīnītā panākuma punktu starpību. Vari arī derēt uz to, cik punktus (pāra/nepāra) spēlē kopā gūs katra no komandām. Pārbaudes spēlē punktu starpība gan nebūs tik nozīmīga, jo šajos mačos lielāka vērība tiek pievērsta plānoto taktiku pārbaudīšanai pirms oficiālajiem mačiem.

Ja vēlies nedaudz vairāk riskēt, tad līdzīga veida likmes vari likt gan uz pirmo puslaiku, gan kādu no ceturtdaļām. Vari paredzēt, kura no komandām puslaikā vai ceturtdaļā uzvarēs, kāda būs starpība un kopā gūtie punkti.

Likt likmes uz basketbolu ir vienkārši. Atlasi notikumu, kas tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju, ieskaitot par pārbaudes spēlēm basketbolā.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *