Reabilitēties par zaudējumu pirmajā mačā – Latvijai mājās cīņa ar Slovākiju

Latvijai mājās cīņa ar Slovākiju par pirmo uzvaru

Latvijas vīriešu basketbola izlase 29. novembra vakarā noslēgs pirmo FIBA Pasaules kausa kvalifikācijas logu, savā laukumā uzņemot Slovākijas valstsvienību. Latvijas komanda ir pārliecinoša dueļa favorīte, bet vai tā spēs to apliecināt laukumā?

Pirmie mači un situācija tabulā

Abām komandām pirmās spēles aktuālajā atlases ciklā nācās zaudēt. Tiesa, pretiniekus gan bija dažāda līmeņa komandas – Latvija sīvā cīņā galotnē izbraukumā Belgradā atzina Serbijas pārākumu ar 100:101, bet Slovākija mājās piekāpās Beļģijai ar 57:83. Slovākija spēja izrādīt pienācīgu pretestību vien pirmajā puslaikā, bet otro zaudēja ar rezultātu 22:47. Latvija ar slovākiem spēlēja vasarā, kad tika aizvadītas divas pārbaudes spēles – viena pie slēgtām durvīm, viena ar skatītajiem. Abos gadījumos Latvija izcīnīja uzvaras. Tiesa, šīs dienas pretiniekus gan nedrīkstētu nenovērtēt, jo pavisam nesen tie pārliecinoši uzveica Ziemeļmaķedoniju pārbaudes spēlē, kas uzskatāma par solīda līmeņa komandu.

Zīmīgi, ka beļģi savā laukumā uzveica arī Serbiju (73:69), līdz ar to ievērojami saasinot situāciju kopvērtējumā. Nākamajā kārtā tiek trīs no četrām komandām, turklāt tās ņem līdzi savstarpējos rezultātus. A grupas komandas pēc šīs kārtas saies kopā ar B grupas trīs labākajām vienībām – Turciju, Baltkrieviju, Grieķiju un Lielbritāniju. Šajā grupā negaidīti pēc pirmajām divām kārtām visām komandām ir bilance 1-1. Baltkrievija negaidīti uzveica Turciju, bet Lielbritānija grieķus.

Abu komandu galvenie spēki un vietas, kur progresēt

Rezultatīvajā Latvijas un Serbijas spēlē mūsējo rindās lielisku spēli aizvadīja Rihards Lomažs, kurš izcēlās ar 33 punktiem, savukārt Dairim Bertānam un Andrejam Gražulim pa 17, bet Kristeram Zorikam 14 punkti un piecas rezultatīvas piespēles. Jāatzīmē, ka izlases kreklu pēc ilgāka pārtraukuma uzvilka Anžejs Pasečņiks un Rodions Kurucs. Pirmajam astoņas minūtēs gūti divi punkti, kamēr otrajam nepilnu 22 minūšu laikā seši punkti, piecas personīgās piezīmes, no kurām pēdējās divas principā maksāja Latvijai uzvaru un tika piešķirtas pēdējā spēles minūtē. Jāteic, ka diezgan nevajadzīgi sodi, kas ļāva serbiem iegūt kontroli pār notikumiem laukumā izšķirošajos brīžos.

Latvija ievērojami zaudēja cīņa zem groziem 29 pret 20 un gūtajiem punktiem soda laukumā – serbi tādā manierē guva 52, bet latvieši 30 punktus. Zīmīgi, ka neviens Latvijas spēlētājs nespēja izcīnīt vairāk par trīs atlēkušajām bumbām, bet pie tik augstas rezultativitātes tas ir normāli – bumba vienkārši lidoja cauri tīkliņam vairumā gadījumā, uz ko norāda arī realizēto metienu procenti – Serbijai tie bija 68% bet Latvijai 54%.

Tikmēr Slovākijai līderis ir Marians Bradzinovskis, kurš ikdienā ir Artūra Žagara komandas biedrs ACB līgas klubā Badalonas “Joventut”, bet mačā ar Beļģiju viņš izcēlās ar 18 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām. Tāpat arī labs mačs Simonam Krajcovičam – tikpat punkti un sešas bumbas zem groziem. Kopumā slovākiem bija trīs spēlētāji, kas laukumā pavadīja 33 vai vairāk minūtes, tādējādi galvenie vilcējspēki iezīmējušies ir skaidri. Ja mūsējiem izdosies neitralizēt šos vīrus, uzvarai nevajadzētu izpalikt.

Pilnu Latvijas izlases sastāvu variet skatīt šeit, bet Slovākijas šeit.

LV BET piedāvā – kādas likmes var veikt uz šo maču?

LV BET bukmeikeru ieskatā Latvija ir pārliecinoša šīs spēles favorīte. Tās uzvarai piešķirts koeficients 1,06, kamēr Slovākijai esot mazas iespējas uzvarai un piešķirts koeficients 9,00. Arī vidējais handikaps ar koeficientu 1,88 Latvijai ir -24 punkti. Savukārt kopējo gūtu punktu skaita robeža uz abām komandām ir noteikta “vairāk/mazāk” 159,5 punkti. Ņemot vērā, ka Slovākija savā laukumā pret Beļģiju spēja gūt tikai 57 punktus, otrajā puslaikā vien 22, iespējams, būtu vērts padomāt par iespēju izdarīt likmi uz “mazāk”. Ja skatāmies pēdējo maču šķērsgriezumā, tad Slovākija pēdējo septiņu spēļu laikā spējusi pārsniegt 70 vai vairāk punktu robežu tikai vienu divas reizes, kamēr Latvija guvusi mazāk punktus par šo skaitu pēdējo reizi bēdīgajā mačā ar Bulgāriju “Arēnā Rīga”, kas maksāja mums vietu Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Tā kā ir tik plašs iespēju klāsts mūsu piedāvātajās likmēs, mēs iesakām mūsu spēlētājiem vispirms izpētīt visas iespējas un tad izdarīt savu galējo lēmumu. Kad būsi atradis sevi interesējošo tirgu, atlasi vēlamos koeficientus, ievadi likmes summu un pievieno šo atlasi savam derību kuponam.

Mēs esam izveidojuši aizraujošu Sporta blogu spēlētājiem, kuriem basketbols ir sirdslieta. Šeit atradīsi aktuālo informāciju par basketbolu, spēļu analīzes un padziļinātu gaidāmo spēļu priekšskatījumu.