Sāksies sezonas svarīgākās basketbola spēles: vai Dāvis Bertāns spēlēs NBA finālā?

Sāksies sezonas svarīgākās basketbola spēles: vai Dāvis Bertāns spēlēs NBA finālā?

Naktī uz trešdienu pēc Latvijas laika Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) sāksies Austrumu konferences fināls, bet dienu vēlāk cīņu par finālu sāks arī Rietumu labākās komandas. Nozīmīgajās basketbola spēlēs tiks noteiktas tās divas vienības, kuras cīnīsies par Lerija O’Braiena vārdā nosaukto trofeju. Vai vēlies uzzināt vairāk par basketbolu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • NBA konferences finālos nosaka divas finālistes. Katras konferences finālā spēkojas divas spēcīgākās vienības, un uzvarētāja sērijā līdz četriem panākumiem vēlāk iekļūst finālā. Šogad Rietumos par vietu finālā cīnīsies Dāvja Bertāna Dalasas ‘’Mavericks’’, kas pārsteidzoši pārspēja regulārās sezonas uzvarētāju Fīniksas ‘’Suns’’.
  • NBA izslēgšanas spēlēs komandas cīnās par Lerija O’Braiena vārdā nosaukto trofeju. Visvairāk reižu (17) par čempioni kļuvusi Losandželosas ”Lakers” un Bostonas ”Celtics”. No konferenču finālā iekļuvušajām komandām seši tituli ir Goldensteitas ‘’Warriors’’, kas franšīzes vēsturē trīs reizes mainījusi komandas atrašanās vietu.
  • Liec likmes uz basketbolu. NBA ir viena no populārākajām sporta līgām pasaulē. Pateicoties diviem latviešiem basketbola mekā, Latvijas sporta līdzjutēju vidū NBA ir ārkārtīgi populārs čempionāts. LV BET piedāvā izdarīt likmes uz jebkuru no līgas mačiem. Uz katru no tiem iespējamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītā – noteikt spēles uzvarētāju.

NBA konferences finālos nosaka divas finālistes

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) sezonu sāk 30 komandas, kuras sadalītas divās konferencēs – Austrumu un Rietumu. Vispirms 82 spēļu regulārajā turnīrā tās noskaidro labākās astoņas, kuras katrā no konferencēm cīnīsies izslēgšanas spēlēs, bet vēlāk arī katras konferences čempioni.

Lai uzvarētu jebkurā no ‘’play-off’’ sērijām, kādai no komandām jāuzvar sērijā līdz četrām uzvarām. Naktī uz pirmdienu tika noskaidrotas pēdējās konferenču finālistes, bet jau naktī uz trešdienu sāksies vienas no nozīmīgākajām sezonas basketbola spēlēm – NBA konferenču fināli.

Austrumos par vietu finālā cīnīsies Maiami ‘’Heat’’ un Bostonas ‘’Celtics’’. Maiami Austrumu finālā iekļuvusi otro reizi pēdējo trīs sezonu laikā – 2019./2020. gada sezonā tā aizspēlējās līdz lielajam finālam, kurā zaudēja nākamajai čempionei Losandželosas ‘’Lakers’’. Kluba pastāvēšanas vēsturē ‘’Heat’’ par NBA čempioni kļuvusi trīs reizes (2006., 2012. un 2013. gadā), bet par konferences uzvarētāju sešas reizes.

Bostonas ‘’Celtics’’ atgriezīsies Austrumu finālā arī pēc divu gadu pārtraukuma. Pēdējos sešos gados tas Bostonai kļūs jau par trešo konferences finālu, taču kopš 2009./2010. gada tai nav izdevies tikt NBA finālā – pirms diviem gadiem tā piekāpās šī gada pretiniecei Maiami ‘’Heat’’. Pēdējo reizi leģendārā komanda, kas NBA triumfējusi 17 reizes, par čempioni kļuva tālajā 2007./2008. gada sezonā.

Tikmēr Rietumu konferencē par iekļūšanu finālā spēkosies Dāvja Bertāna Dalasas ‘’Mavericks’’ pret Goldensteitas ‘’Warriors’’. Dalasa šajā izslēgšanas spēļu sezonā ne tikai pirmo reizi kopš 2011. gada pārvarēja vismaz vienu kārtu, bet pārsteidza NBA pasauli, konferences pusfinālā tiekot galā ar regulārā turnīra uzvarētāju Fīniksas ‘’Suns’’. Franšīze izcīnījusi vienu titulu, to paveicot 2011. gadā.

Goldensteitas ‘’Warriors’’ cīnīsies konferences finālā sesto reizi kopš 2014./2015. gada sezonas. Laika posmā līdz 2018./2019. gadam tā bija līgas favorīte, trīs reizes kļūstot par čempioni, bet divas reizes finālā zaudējot. Pēdējos divos gados kluba rezultātus ietekmēja savainojumi, taču šajā gadā iepriekšējie līderi no tiem atguvušies, bet klāt nākuši perspektīvi jaunie spēlētāji.

NBA izslēgšanas spēlēs komandas cīnās par Lerija O’Braiena vārdā nosaukto trofeju

NBA izslēgšanas spēļu konferenču finālos visas vienības cīnās par iespēju spēlēt pašās svarīgākajās sezonas basketbola spēlēs – NBA finālā. Tajā katras konferences uzvarētāja cīnās par Lerija O’Braiena vārdā nosaukto trofeju, kā arī nozīmīgu ierakstu savā basketbolista CV.

Pirms Austrumu konferences sērijas neliels favorītes statuss tiek atvēlēts Maiami ‘’Heat’’, kas regulāro turnīru noslēdza pirmajā vietā. Piemēram, pirmās spēles kontekstā ‘’Heat’’ uzvara tiek vērtēta ar koeficientu 1.75, bet Bostonas ar 2.15. ‘’Celtics’’ gan izslēgšanas mačos jau pierādījusi, ka prot spēlēt izbraukumā, jo pusfināla sērijā pret Milvoki ‘’Bucks’’ tā divas reizes pretinieci pārspēja viņu laukumā. Tikmēr ‘’Heat’’ sērijā pret Filadelfijas ‘’76ers’’ pietika ar vienu panākumu izbraukumā, lai triumfētu visā sērijā (4-2).

Rietumu konferences sērijā favorītes gods atvēlēts Goldensteitas ‘’Warriors’’. Piemēram, pirmās spēles kontekstā tās uzvara tiek vērtēta ar koeficientu 1.45, kamēr Dalasas panākums izbraukumā novērtēts ar koeficientu 2.85. Ja ‘’Mavericks’’ uzvara pirmās kārtas sērijā pret Jūtas ‘’Jazz’’ nebija pārsteigums, tad pret Fīniksu gan. Pie tam, sērijas septītajā spēlē tā guva panākumu pretinieka laukumā. Džeisona Kida vadītajai vienībai ir vairākas stiprās puses – komanda labi spēlē aizsardzībā, tai ir izteikts līderis Lukas Dončiča personā un uzvaru izcīnīšanai talkā nāk arī lomu spēlētāji kā Džeilens Bransons, Spensers Dinvidijs un arī Dāvis Bertāns.

Liec likmes uz basketbolu

NBA ir viena no populārākajām sporta līgām Latvijas sporta līdzjutēju vidū. LV BET piedāvā likt derības uz jebkuru no šīs līgas spēlēm, ieskaitot konferenču fināliem. Pie tam, vari derēt ne tikai uz iecienītāko izvēli – spēles uzvarētāju.

Pastāv arī dažādas citas ar spēli saistītas likmju iespējas. Vari paredzēt kopā gūtos punktus spēlē, kā arī uzvarētājkomandas izcīnītā panākuma punktu starpību. Vari arī derēt uz to, cik punktus (pāra/nepāra) spēlē kopā gūs katra no komandām.

Ja vēlies nedaudz vairāk riskēt, tad līdzīga veida likmes vari likt gan uz pirmo puslaiku, gan kādu no ceturtdaļām. Vari paredzēt, kura no komandām puslaikā vai ceturtdaļā uzvarēs, kāda būs starpība un kopā gūtie punkti.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par basketbolu un tajā notiekošajiem turnīriem, tostarp Nacionālo basketbola asociāciju.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *