Eirolīgā finālā atkārtojums – vai Šmits un “Barcelona” atriebsies?

Eirolīgā fināla atkārtojums – vai Šmits un “Barcelona” atriebsies?

 ULEB Eirolīgā tiek aizvadītas noslēdzošās 13. kārtas spēles. Par centrālo maču var uzskatīt pērnā gada fināla atkārtojumu starp Stambulas “Anadolu Efes” un Rolanda Šmita pārstāvēto “Barcelona”. Kurš būs favorīts grandu duelī un kādi citi aizraujoši mači norisināsies 3. decembra vakarā Eirolīgas ietvaros?

Vai pārtrūks “Unics” uzvaru sērija?

Eirolīgas 13. kārtas noslēdzošos mačus ievadīs duelis Kazaņā, kur vietējais “Unics” pulksten. 18:00 pēc Latvijas laika uzņems Grieķijas grandu Pireju “Olympiacos”. “Unics” Eirolīgas sezonu uzsāka smagnēji, pirmajos piecos mačos izcīnot tikai vienu uzvaru, tālāk gan spējot uzlabot sniegumu un šobrīd pēdējos 10 mačos tas zaudējis tikai divas reizes. Kazaņas klubam šobrīd ir aktīva četru uzvaru sērija. Uz jautājuma zīmes ir viena no pieredzējušākā spēlētāja Andreja Vorontsēviča dalība spēlē, kamēr “Olympiacos” ziņu par traumēto nav.

“Olympiacos” pagaidām turnīra kopvērtējumā dala 3. vietu ar vēl četrām komandām, iekrājot bilanci 8-2. “Unics” ir par vienu uzvaru mazāk. Tiesa, grieķu grands jau sezonas sākumā veicis vairākus sastāva pastiprinājumus. Nozīmīgākais no tiem – amerikānis Kvinsijs Eisijs, kuram ir arī septiņu sezonu pieredze Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), bet pērn viņš pārstāvēja Telavivas “Maccabi”.

LV BET ekspertu ieskatā abu komandu izredzes uzvarēt mačā ir ļoti līdzvērtīgas – mājiniekiem “Unics” par uzvaru piešķirts koeficients 1,95, kamēr viesiem no Grieķijas 1,90. Jāatzīmē, ka “Unics” savā laukumā visu turnīru ietvaros (ieskaitot VTB Vienoto līgu) ir izcīnījuši uzvaru astoņās spēlēs pēc kārtas. Runājot par kopējo gūto skaitu “vairāk/mazāk”, tad bukmeikeri vidējo punktu robežu noteikuši 154,5 punktu vērtībā ar koeficientu 1,90. Pēdējo 10 spēļu laikā “Unics” tikai vienu reizi ir guvuši mazāk par 70 punktus, kamēr “Olympiacos” vairākas reizes pēdējos mačos iekrājuši pat 80 punktus. Iespējams, arī šīs mačs būs gana rezultatīvs!

Grandu duelis – “Anadolu Efes” pret Šmitu un “Barcelona”

Šis būs pērnās sezonas fināla atkārtojums, kur toreiz pārāks bija Turcijas klubs. Tiesa, tieši čempioni sezonu iesāka neveiksmīgi, līdzīgi kāiepriekšējo. Šobrīd “Anadolu Efes” ir bilance 6-6, kas dod tikai 10. vietu, atrodoties ārpus “play-off” zonas (pirmajām astoņām vietām). “Barcelona” tikmēr ir otrā ar bilanci 10-2 un iespēju šovakar nonākt līderu pozīcijās kopā ar tās niknākajiem sāncenšiem Madrides “Real”.

Jāatzīmē gan, ka “Efes” vienība ir uzņēmusi tempu, šobrīd esot astoņu uzvaru sērijā (ieskaitot visus turnīrus). Tāpat tiek demonstrēts ļoti rezultatīvs basketbols – visu šo spēļu ietvaros gūti 80 vai vairāk punkti, bet pēdējo reizi zem 79 punktiem Stambulas klubs iemeta oktobra vidū. Vai tāda tendence turpināsies arī šajā Eirolīgas kārtā?

LV BET bukmeikeru ieskatā – ļoti iespējams, jo vidēja robežas šķirtne gūtajiem kopējiem punktiem abām komandām kopā ir 157,5 punkti ar koeficientu 1,92, ka tiks gūti vairāk punkti. Savukārt par visa mača favorītiem tiek uzskatīti mājinieki, proti, “Efes”. Viņu uzvaras iespējamība novērtēta ar koeficientu 1,57, kamēr “Barcelona” ar 2,47. Tomēr eksperti uzskata, ka cīņa būs ļoti sīva un uzvarētājs noskaidrosies mača izskaņā – “Efes” uzvaras handikaps noteikts kā (-4) ar koeficientu 1,92. Vai Eirolīgas fināla atkārtojums sagadās neaizmirstamu vakaru arī regulārajā sezonā visiem līdzjutējiem? Spēles sākums 19:30.

Atlikušie dienas mači

Vispirms 21:00 Sanktpēterburgas “Zenit” savā laukumā uzņems Belgradas “Crvena Zvezda” basketbolistus. “Zenit” šobrīd ir aktīva piecu uzvaru sērija, kamēr Eirolīgas sezonā tā spējusi demonstrēt pārliecinošu sniegumu savā mājas arēnā, sešos mačos zaudējot tikai reizi un to pašu pret esošo turnīra tabulas kopvērtējuma līderi “Real”. Tikmēr “Crvena Zvezda” ir viena no vājākajām turnīra komandām izbraukumā – septiņās spēlēs tikai viens panākums.

To ņēmuši vērā arī LV BET eksperti, kuri par drošu mača favorīti izvirzījusi “Zenit” komandu, tās uzvaras iespējamību novērtējot ar koeficientu 1,2, kamēr pretinieku komandai tas ir 4,65, bet vidējais handikaps ir noteikts ar +9 punktiem. Ja šaubāties to, pievilcīgs varētu šķist piedāvātais kopējo gūto punktu “vairāk/mazāk” piedāvājums, proti, liekot uz “vairāk”. Vidējā robeža – 143,5 punkti un iespēja, ka abas vienības kopā gūs vairāk par šo atzīmi, novērtēta ar koeficientu 1,80.

Savukārt 21:00 13. kārtu Berlīnē noslēgs vietējā “Alba”, kas uzņems Milānas “Emporio”. Lai arī Itālijas klubs pēdējos divos izbraukumos Eirolīgas turnīra ietvaros piekāpusies diviem krievu klubiem (“Zenit” un “Unics”), tas tiek uzskatīts par drošu mača favorītu – piešķirts koeficients 1,33, kamēr “Alba” uzvara novērtēta ar 3,45. Un tam ir iemesls, jo arī mājās vācu komanda nav spējusi parādīt noturīgu sniegumu – uzvaras ar zaudējumiem mijas pamīšus. Taču noteikti ir vērts pievērst uzmanību uz bukmeikeru piedāvātajām kopējo gūto punktu līnijām. “Alba” nereti piekopj “skrien un met” basketbolu, līdzīgi kā “Emporio”, tikai atšķirība ir tā, ka itāļiem ir labāki izpildītāji. Ja abas komandas noķer spēles ritmu, mačs varētu izvērsties gana rezultatīvs. LV BET noteiktā vidēja robeža priekš “vairāk/mazāk” ir ar koeficientu 1,90 un punktu robežu 153,5.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *