Eirolīgas 14. kārta – “El Classico” un Kauņā viesojas armijnieki

Eirolīgas 14. kārta – “El Classico” un Kauņā viesojas armijnieki

ULEB Eirolīgā tiek aizvadītas noslēdzošās 14. kārtas spēles. Par centrālo maču var uzskatīt Spānijas grandu dueli starp Madrides “Real” un Rolanda Šmita pārstāvēto “Barcelona”. Kurš būs favorīts grandu duelī un kādi citi aizraujoši mači norisināsies 12. decembra vakarā Eirolīgas ietvaros?

Kauņas “Žalgiris” pret vareno CSKA, kas šosezon nav tik varens

“Žalgiris” savā mājas spēļu arēnā Kauņā spēj pulcēt pārpildītas tribīnes ik maču, neskatoties uz to, kā komandai veicas. Sezonu “Žalgiris” iesāka vāji, pirmajās deviņās spēlēs piedzīvojot zaudējumus, bet pēdējā laikā sācis spēlēt labāk – četros mačos trīs uzvaras. Tas gan turnīra tabulas kopvērtējumā īpaši pozīcijas nav uzlabojis, jo Lietuvas klubs vēl aizvien atrodas pēdējā vietā, taču labā ziņa ir tā, ka līdz “play-off” zonai jeb labāko astotniekam ir četru uzvaru tiesa – nekas neatspēlējams, bet, protams, ārkārtīgi sarežģīti izdarāms. Savulaik “Žalgiris” Šarūna Jasikēviča vadībā spēja izcīnīt septiņas uzvaras pēc kārtas un iekļūt “play-off”, vēlāk arī “Final 4”, tomēr diez vai šīs sezonas “Žalgiris” modelis uz to ir spējīgs.

Arī CSKA sezonu iesāka stagnējoši ar vairākiem zaudējumiem pēc kārtas, tomēr pēdējo piecu maču laikā tas atguvies, izcīnot četras uzvaras un ieņemot dalīto 4. vietu kopvērtējumā. Abas komandas ir uzņēmušas labu tempu. LV BET ekspertu ieskatā gan pārliecinoša mača favorīte ir CSKA vienība, kuras uzvarai piešķirts koeficients 1,28, kamēr mājiniekiem 3,85. Ņemot vērā, ka Kauņā kaislīgā līdzjutēju atbalsta dēļ teju nekad nav vieglu spēļu, iespējams, spēlētājiem būtu jālūkojas handikapa virzienā. Proti, vidējis + un – handikaps ir 7,5 punkti. Vērts ielūkoties!

Spānijas un Eiropas grandu duelis – “El Classico”

“Barcelona” un “Real” ir nesamierināmas pretinieces sportā teju gadsimtu. Izņēmums nav arī basketbols. Abas komandas šosezon jau tikušās – tās ievadā Spānijas Superkausu izcīnīja “Real”, bet šī būs otra abu tikšanās. “Real” šobrīd iekrājusi iespaidīgu 11 uzvaru sēriju, ņemot vērā visus turnīrus, kamēr “Barca” pēdējā ACB līgas kārtā izbraukumā atzina nestabili spēlējošās “Baskonia” pārākumu.

LV BET bukmeikeru ieskatā mača favorīti ir “Barcelona” – spēle savu skatītāju ir galvenais faktors un uzvarai ir piešķirts koeficients 1,65, kamēr “Real” 2,30. Viens no ieteikumiem – kopējais (uz abām komandām) piedāvātais vidējais gūto punktu skaits ir noteikts 152,5 (vairāk/mazāk) un koeficients 1,90. Ņemot vērā, ka abās komandās ir lieliski meistari uzbrukumā, šī varētu būt ļoti saistoša likme. Protams, var pieminēt, ka savainojuma dēļ laukumā nedosies “Barcelona” “motors” Niks Kalatess, tomēr Šarūna Jasikēviča trenētie vīri saprot, ka neaizstājamu spēlētāju nav un arī soliņš komandai ir pietiekami garš, lai vietā ieliktu labi spēlējošus citus indivīdus.

Atlikušie mači

Šodien 21:00 ULEB Eirolīgā tiks aizvadīti vēl divi mači. “Monaco” savā laukumā uzņems Milānas “Olimpia”, kur viesi ir droši favorīti – koeficients 1,45. Zīmīgi, ka pēdējā mačā itāļi negaidīti piekāpās Berlīnes “Alba” vienībai, kamēr “Monaco šosezon spēlē kā pa kalniem, uzvaru sērijām mijoties ar zaudējumu. Tiesa, Eirolīgā “Monaco” klubs ir reāls pretendents cīņā par “play-off”, ieņemot šobrīd 13. vietu un atpaliekot no astotās par divu uzvaru tiesu, kamēr “Olimpia” ir piektā.

Zīmīgi, ka “Monaco” šobrīd Eirolīgā ir piecu zaudējumu sērija. Ja komanda vēlas ieķļūt izslēgšanas spēlēs, jāuzvar jau šodien. LV BET eksperti gan uzskata, ka tas būs grūti izdarāms, piešķirot mājiniekiem koeficientu 2,95. Labs variants varētu būt (+) handikaps. Šoreiz vidējā robeža noteikta 5 punkti ar koeficientu 1,88. Vai gaidāma sīva spēle? Ja tici tam, šis koeficients tevi varētu ieinteresēt!

Un vēl vienā mačā šodien Atēnu “Panathinaikos” uzņems Berlīnes “Alba”. Jāteic, ka mājinieki šo sezonu iesākuši ļoti vāji, līdzšinējos 13 mačos tiekot tikai pie trīs uzvarām un dalot pēdējo vietu ar “Žalgiris”. “Alba” ir nedaudz labākās situācijā, jo izcīnījusi divas uzvaras vairāk. Respektīvi – teorētiski šis ir turnīra tabulas kaimiņu duelis ar dubultu nozīmi. Uzvara – atraujies no saviem tuvākajiem sāncenšiem, zaudējums nozīmē viņus palaist tālākā atrāvienā.

LV BET bukmeikeri uzskata, ka “Panathinaikos” šodien uzvarēs, piešķirot uzvarai koeficientu 1,47. Un ir pamats, jo savā laukumā “zaļie” spēlē labi – pēdējos 10 mačos visu turnīru ietvaros piedzīvoti tikai 2 zaudējumI, kas, ja salīdzina ar sezonas sākumu, uzskatāms par labu sniegumu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *