Vai Šmits un “Barcelona” apturēs labu tempu uzņēmušo “Unics”?

Vai Šmits un “Barcelona” apturēs labu tempu uzņēmušo “Unics”?

ULEB Eirolīgā šonedēļ tiek aizvadītas 17. kārtas spēles. Viena pandēmijas radīto apstākļu dēļ ir pārcelta. Laukumā kā paredzēts nedosies Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Kauņas “Žalgiris’ vienība, kurai būtu jāuzņem Milānas “Olimpia”, taču šīs komandas sastāvā konstatēti seši pozitīvi covid19 testu rezultāti. Bet ar kādiem mačiem trešdienas (22.12.) vakarā mūs priecēs Eiropas spēcīgākais klubu turnīrs basketbolā?

Stambulas “Anadolu Efes” pret Belgradas “Crvena Zvezda”

“Anadolu Efes” ir aktuālie Eirolīgas čempionu, taču šosezon to pagaidām vēl nav sanācis nodemonstrēt laukumā. Pēc 16 aizvadītām spēlēm Stambulas klubam ir neitrāla uzvaru un zaudējumu bilance 8-8, kas turnīra tabulā šobrīd dod vien astoto vietu, kas ir pēdējā, kas garantē dalību “play-off” stadijā. Savukārt “Crvena Zveda” ir par vienu panākumu mazāk.

Ja skatāmies pēdējo 10 spēļu nogriezni abām komandām, tad aina ir teju līdzīga – Stambulas klubam ir astoņas uzvaras, bet Belgradas septiņas, uzvarot spēcīgus pretiniekus kā Eirolīgas, tā vietējo čempionātu ieskaitēs. Neskatoties uz to, LV BET ekspertu ieskatā par pārliecinošu spēles favorīti izvirzīta “Anadolu Efes” vienība. Koeficients uz tās uzvaru ir piešķirts 1,11, kamēr viesiem 7,00.

Runājot par handikapiem (+/-), vidējā robeža noteikta 11,5 punkti ar koeficientu 1,90 par “Anadolu Efes” handikapu (-11,5). Savukārt kopējo gūto punktu skaita vidējā robeža ir 156,5 punkti.

Berlīnes “Alba” pret “Monaco”

Šīm abām komandām pēdējo piecu spēļu nogrieznis nav bijis veiksmīgākais, attiecīgi tajā spējot tikt tikai pie vienas uzvaras. Arī Eirolīgas kopvērtējumā abas vienības atrodas blakus – 14. un 15. vietā ar vienas uzvaras starpību. Kārotajā astotajā vietā atrodas “Anadolu Efes”, kurai ir par trīs un divām uzvarām vairāk.

Tiesa, pēdējās trīs mājas spēlēs, ko “Alba” aizvadījusi tieši Eirolīgas turnīrā, tā ir spējusi demonstrēt atzīstamu sniegumu. Iepriekš uzvarētas tādas komandas kā Telavivas “Maccabi” un Milānas “Olimpia”, bet pagājušajā nedēļā tikai spēles galotnē piedzīvots zaudējums Maskavas CSKA vienībai.

LV BET bukmeikeru ieskatā par spēles nelielu favorīti izvirzīta “Alba”, tās uzvarai piešķirot koeficientu 1,82, kamēr “Monaco” tas ir 2,02. Tāpat eksperti prognozē, ka mačs varētu izvērsties gana rezultatīvs, jo vidējā kopējo gūto punktu robeža noteikta 165,5 punkti (“vairāk/mazāk”).

“Barcelona” pret Kazaņas “Unics”

Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona” aizvada solīdu sezonu. Tā šobrīd Eirolīgas kopvērtējumā ar bilanci 14-2 ir līdere un centīsies šo godu nosargāt arī pēc šī vakara. Tas gan nebūs viegls uzdevums, jo pretī stāsies komandas, kas pēdējos 17 mačos zaudējusi tikai divas reizes. Tiesa, arī “Barcelona” šosezon zaudējumus piedzīvo reti un pēdējo 10 spēļu laikā tāds ir bijis tikai viens Spānijas ACB līgas ietvaros.

Šajā spēlē mājinieki pēc ekspertu domām ir pārliecinoši favorīti. Koeficienti piešķirti attiecīgi 1,30 “Barca”, bet 3,20 “Unics” vienībai. Vidējais handikaps (+/-) ir 7,50, tomēr ir vērts pievērst uzmanību arī kopējo gūto punktu skaita robežai. Šoreiz tā ir noteikta tieši 151,00 punkts ar koeficientu 1,88. Ņemot vērā, ka “Barcelona” allaž spēlē rezultatīvi, it īpaši savu skatītāju priekšā, bet “Unics” pēdējo divu mēnešu laikā pēc lēna sezonas iesākuma ir uzņēmuši labu spēles tempu, kas atspoguļojas arī gūtajos punktos uzbrukumā.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *