“Žalgiris” bezdibeņa malā, “Barcelona” centīsies turpināt uzvaru sēriju

“Žalgiris” bezdibeņa malā, “Barcelona” centīsies turpināt uzvaru sēriju

ULEB Eirolīga pārkāpusi savam ekvatoram, proti, komandām atlikušas mazāk spēles nekā jau ir aiz muguras, tāpēc katra mača cena ar katru nedēļu pieaug. Piedāvājam ielūkoties 1. janvāra spēlēs, kur laukumā dosies arī divu latviešu pārstāvētās komandas.

Kauņas “Žalgiris” pret Telavivas “Maccabi”

Ievada minēts, ka katras spēles cena ar katru kārtu aug. Tiesa, šīs dienas dueļa dalībniekiem tas ir atšķirīgi. Ja “Žalgiris” no kārotās astotās vietas atpaliek jau par astoņu uzvaru tiesu, tad “Maccabi”, demonstrējot labu sniegumu tieši pēdējā laikā, divu. Protams, lietuviešu fani noteikti nav aizmirsuši pāris gadu vecu vēsturi, kad Šarūna Jasikēviča vadībā izdevās teicams finiša spurts, izcīnot septiņas uzvaras pēc kārtas un ielaužoties “play-off”. Šogad gan, visticamāk, to neizdosies atkārtot.

No otras puses – visiem zināms, kāda atmosfēra valda Kauņas  “Zalgirio Arena”. Teju uz katru maču, neskatoties uz vājajiem rezultātiem, biļetes tiek izpirktas. Tas arī dzen uz priekšu. Līdz ar to nav brīnums, ka “Žalgiris” visas savas šosezon trīs izcīnītās uzvaras ir iespējis tieši mājas spēlēs.

“Maccabi” uzvara ir nepieciešama kā ēst, tāpēc tā noteikti uz Lietuvu dosies tikai ar vienu domu – par uzvaru. LV BET bukmeikeri uzskata, ka tieši Izraēlas klubs būs šī mača favorīts, viņu uzvaras iespējai piešķirot koeficientu 1,67, kamēr mājiniekiem tas ir 2,20. Pastāv cerība, ka pēc vairāku spēļu pauzes ierindā atgriezīsies arī latviešu saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks, kurš iedzīvojās iepriekš nelielā savainojumā.

“Barcelona” pret Minhenes “Bayern”

Barselonas klubu vada iepriekš minētais Jasikēvičs, bet ierindā ir latviešu uzbrucējs Rolands Šmits, un šo iemeslu dēļ vien šo maču ir vērts skatīties. “Barcelona” šobrīd ir atguvusies no neliela vājuma perioda, proti, no gadu mijas līdz janvāra vidum piecās spēlēs tā spēja izcīnīt tikai vienu uzvaru.

Tagad gan lietas iet uz labo pusi, jo ir izcīnītas trīs uzvaras pēc kārtas, tostarp pret nesamierinājamajiem pretiniekiem Madrides “Real” izbraukumā ACB līgas ietvaros. Tiesa, arī šīs dienas pretinieki ir uz viļņa – kopumā “Bayern” basketbolisti ir izcīnījuši uzvaras pēdējos sešos mačos pēc kārtas, savukārt Eirolīgas ietvaros tiem ir četras uzvaras pēdējos piecos mačos.

Tas gan neliek apšaubīt “Barcelona” uzvaru, kā rezultātā tās uzvarai piešķirts koeficients 1,18 kamēr Vācijas Bundeslīgas klubam tas ir 5,00. Iespējams, šoreiz ir vērts apsvērt viesu handikapa (+) iespēju. Vidējais “Bayern” handikaps tiek piedāvāts +10,00 punkti un tam ir koeficients 1,88.

Citas spēles

Kopumā Eirolīgā šovakar tiks aizvadītas sešas spēles, un no atlikušajām neitrāliem līdzjutējiem saistošs varētu likties “Baskonia” duelis, kura uzņems mājās Sanktpēterburgas “Zenit”. Mājinieki ir vieni no tiem, kuriem katrs nākamais zaudējums ir ļoti dārgs, savukārt “Zenit” šosezon ir vairāk pieskaitāmi līderu grupai. Par to liecina arī atrašanās turnīra tabulas ceturtajā vietā.

Neskatoties uz to, ka uzvara vairāk nepieciešama mājiniekiem, viņu uzvaras iespēja tiek vērtēta zemāk nekā viesiem – attiecīgi 2,47 pret 1,57.

Interesants solās būt arī duelis Belgradā, kur “Crvena Zvezda” uzņems Milānas “Olimpia”. Tiem, kas seko līdzi Eirolīgai, ir pieņemts apgalvot, ka “Crvena Zveda” ir izteikta mājas komanda. Protams, atmosfēra tribīnēs Belgradā ir viena no iespaidīgākajām Eiropā un pat pasaulē. Tomēr statistika runā par ko citu – šīs sezonas deviņās spēlēs viņi uzvarējuši tikai piecas reizes. Viduvējs rādītājs. Kamēr “Olimpia” viesos spēlē atzīstami, iekrājot bilanci 5-4, kas dod ceturto vietu starp visām Eirolīgas vienībām izbraukuma mačos.

Lai apskatītu detalizētāk šo un citu maču sākumu laikus un piedāvātās likmes likmju līnijās spiediet ŠEIT.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *