Vai “VEF Rīga” pagarinās sev FIBA ČL sezonu?

Vai “VEF Rīga” pagarinās sev FIBA ČL sezonu?

 Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga” piektdienas vakarā “Arēna Rīga” aizvadīs vienu no sezonas svarīgākajiem mačiem, FIBA Čempionu līgas “play-in” turnīra ietvaros savā laukumā uzņemot Francijas komandu “Dijon”. Top16 fāzē iekļūs tā vienība, kas pirmā tiks pie divām uzvarām. Pirmajā spēlē Francijā rīdzinieki atzina pretinieku pārākumu, tāpēc, lai pagarinātu starptautisko turnīru sezonu, “VEF Rīga” nepieciešama tikai uzvara. Vai Rīgas klubam tas izdosies? Pērn izdevās. Vai veiksmju sērija turpināsies?

Pirmā spēle

“VEF Rīga” šo turnīra stadiju sāka ar izbraukuma spēli Dižonas pilsētā, kur piedzīvoja zaudējumu ar 77:84. Zīmīgi, ka spēles sākumā vefieši spēja iekrāt 11 punktu pārsvaru, taču izsēja to jau ejot puslaiku pārtraukumā iedzinējos ar -3. Turpinājumā spēles grožus rokās paņēma “Dijon” spēlētāji, kuri neilgi pirms pamatlaika beigām atradās vadībā ar +10.

“VEF Rīga” sāka pakaļdzīšanos, kā rezultātā spēja rezultāta starpību samazināt līdz viena punkta atstatutam, taču tuvāk tiem neizdevās pietuvoties, atzīstot pretinieku pārākumu. Rezultatīvākie spēlētāji Rīgas kluba rindās bija četri vietējie spēlētāji – Ate (19), Gulbis (15) un Miška ar Gomovu (abiem 11 punkti). “Dijon” rindās rezultatīvākais bija amerikāņu saspēles vadītājs Holstons ar 19 punktiem. Zīmīgi, ka Holstons savulaik kļuvis par Francijas Pro A līgas regulārās sezonas MVP jeb vērtīgāko spēlētāju.

Kā pēc pirmās spēles izteicās “VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis: “Mēs uzbrukumā spēlējām ļoti pavirši, lēni un sasteigti. Nebija organizētības. Jā, spēles galotnē spējām pietuvoties, taču ar to bija par maz – izlieto ūdeni nesasmelsi.”

Pirmās spēles labākie momenti:

“VEF Rīga” šī ir “būt vai nebūt” spēle, kamēr viesiem rezervē viena dzīvība

Tiesa, rīdziniekiem pirmajā mačā nevarēja palīdzēt divi leģionāri – Hammonds un Madsens, kamēr mājinieki bija teju optimālā sastāvā un piedevām “Dijon” ir izteikta mājas spēļu komanda, par ko liecina arī statistika: sezonas 11 mačos piedzīvojot tikai vienu neveiksmi. Tikmēr izbraukumā paveras pavisam cita, kur 11 mačos deviņi zaudējumi un tikai divas uzvaras.

Jāatzīmē, ka sērijas otrajai spēlei bija jānotiek jau ātrāk, taču tā divas reizes tika pārcelta covid19 pozitīvu analīžu rezultātu dēļ, kas bija abās komandās. Šoreiz “VEF Rīga” ierindā būs Hammonds, bet Madsens turpina cīnīties ar muguras savainojumu. Tikmēr viesi no Francijas būs optimālā sastāvā.

Tā komanda, kurā pirmā izcīnīs divas uzvaras, Top16 fāzē pievienosies tādām vienībām kā Telavivas “Happoel U-NET Holon”, Vācijas klubam “MHP Rieden Ludwigsburg” un Stambulas “Galatasaray”, kur tiks aizvadītas sešas spēles ar katru mājās un izbraukumā.

Kurš šodien ir favorīts?

LV BET ekspertu ieskatā abu komandu izredzes uz uzvaru šajā spēlē tiek vērtētas salīdzinoši vienādi, nelielu priekšroku dodot “VEF Rīga” basketbolistiem. Rīgas klubam par potenciālo uzvaras izcīnīšanu piešķirts koeficients 1,88, kamēr viesiem 1,95.

Runājot par kopējo gūto punktu skaitu, tad vidējā robežlīnija ir noteikta 152,5 punkti (vairāk/mazāk). Pirmajā spēlē Francijā tā tika pārsniegta, neskatoties uz to, ka “VEF Rīga” un “Dijon” starp visām 32 pamatturnīra dalībniecēm rezultatīvāko komandu sarakstā atrodas attiecīgi tikai 20. un 27. vietā. Tiesa, vismaz rīdzinieku gadījumā “pie vainas” ir viens mazrezultatīvs mačs, kas tikai septiņu spēļu nogrieznī vidējo aritmētisko rādītāju ietekmē ļoti. Savukārt “Dijon” mazrezultatīvu spēļu tendence ir izteiktāka.

LV BET bukmeikeru ieskatā spēle solās būt aizraujoša, jo arī handikapa vidējā robeža ir pielīdzināma teju parastai uzvarai – handikapa posms noteikts +/- 1 punkts ar koeficientu 1,92 un 1,88.

Jāatzīmē, ka pēdējās divās sezonās (šo ieskaitot), “VEF Rīga” spējusi izcīnīt dalību nākamajā kārtā sīvos mačos un ar pēdējo sekunžu metienu. Pērn to paveica Kristers Zoriks, kad “VEF Rīga uzveica grieķu vienību “Peristeri”.

Savukārt šosezon Hammonda metiens palīdzēja uzveikt mājās “Treviso”.

View this post on Instagram

A post shared by VEF RĪGA (@vefriga)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *