VEF Rīga ceturto reizi pēc kārtas cīnīsies FIBA Čempionu līgas turnīrā

VEF Rīga ceturto reizi pēc kārtas cīnīsies FIBA Čempionu līgas turnīrā

Jau no oktobra pirmās nedēļas Eiropas basketbolā ar pilnu joni atsākušies starptautiskie turnīri. Kā pirmais spēles aizvadījusi FIBA Čempionu līga, kas ar katru gadu kļūst aizvien pievilcīgāka līdzjutējiem un dalībniekiem. Ceturto gadu pēc kārtas turnīrā piedalīsies Latvijas čempione ”VEF Rīga”, cenšoties atgriezties ”Top16”. Vai vēlies vairāk uzzināt par basketbolu? Iepazīsties ar likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi!

Svarīgākā informācija par 2022./23.gada Basketbola Čempionu līgas sezonu

Turnīra izspēle

Basketbola Čempionu līgas regulārā sezona 2022./23. jau ir sākusies. Pirmās spēles komandas aizvadīja jau oktobra pirmajās dienās – 4. un 5. oktobrī. Vēl nedēļu pirms tam komandas, kuras nebija garantējušas automātisku vietu turnīrā, par pēdējām četrām vietām cīnījās kvalifikācijas mačos.

FIBA Čempionu līga tiek organizēta kopš 2016./2017. gada sezonas. Basketbola līgā piedalās 32 komandas, kuras sadalītas astoņās grupās par četrām komandām. Kopš turnīra izveides tas kļuvis aizvien spēcīgāks, piesaistot klubus no visiem Eiropas nozīmīgākiem vietējiem čempionātiem. Sešās līdzšinējās sezonās turnīrā bijuši tikai četri čempioni, pie tam, četras reizes vienu miljonu eiro izcīnījusi Spānijas vienība. Divas reizes par čempioni kļuvusi ”San Pablo Burgos”, bet tikpat ”Tenerife”, kas ir arī esošā titula īpašniece. Pa reizei tituls nonācis Atēnu AEK un Boloņas ”Virtus” rīcībā.

Kopš turnīra pirmsākumiem tajā piedalās arī Latvijas Basketbola līgas čempione. Pirmajās trijās sezonās turnīrā spēlēja BK ”Ventspils”, bet jau ceturto gadu piedalīsies ”VEF Rīga”. VEF labākais sasniegums ir iekļūšana ”Top16” fāzē pirms divām sezonām, 2020./2021. gadā.

Turnīra izspēles formāts paredz, ka vispirms visas 32 komandas sadalītas astoņās grupās par četrām komandām. Tās izspēlē apļa turnīru, spēlējot katra ar katru divas reizes. Rezultātā no katras apakšgrupas pirmās vietas ieguvēja automātiski iekļūst ”Top16”, bet otrās un trešās vietas īpašnieces spēlē ”play-in” fāzē, sērijā līdz divām uzvarām nosakot pārējās nākamās kārtas dalībnieces.

”Top16” kārtā 16 komandas sadalītas četrās grupās par četrām vienībām. Katra izspēlē ar katru un katras apakšgrupas labākās divas tiek ceturtdaļfinālā, kur sērijā līdz divām uzvarām nosaka četras vienības, kuras spēlēs izšķirošajā ”Final Four” turnīrā. Pēc izslēgšanas principa divās spēlēs tiek noteikts jaunais čempions.

Sadalījums grupās un katras grupas sastāvs

A grupā ielozētas SIG Strasbourg (Francija), UCAM Murcia (Spānija), Falco Szombathely (Ungārija) un Tofas Bursa (Turcija). B grupā spēlēs Reggio Emilia (Itālija), Pinar Karsiyaka (Turcija), Atēnu AEK (Grieķija), Telekom Baskets (Vācija). C apakšgrupā atrodas Galatasaray (Turcija), Holon Hapoel (Izraēla), Legia (Polija), Oostende (Beļģija). D grupā spēlēs Bilbao (Spānija), Bahcesehir (Turcija), Igokea (Bosnija un Hercegovina) un Nymburk (Čehija). E grupā ielozētas Riesen (Vācija), Jeruzalemes Hapoel (Izraēla), Darussafaka (Turcija) un Bakken Bears (Dānija). F grupā atradīsies Benfica (Portugāle), Baxi Manresa (Spānija), Limoges (Francija) un VEF (Latvija). G grupā ielozētas Unicaja (Spānija), Dijon (Francija), PAOK (Grieķija), Sassari (Itālija). Savukārt H grupā spēlēs Peristeri (Grieķija), Tenerife (Spānija), Rytas (Lietuva) un Bnei Ofek (Izraēla).

Bez VEF latviešu basketbolisti pārstāvēti atsevišķās citās komandās. Itālijas Reggio Emilia spēlē Artūrs Strautiņš, Atēnu AEK saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks, Jeruzalemes Hapoel spēka uzbrucējs Mareks Mejeris, bet pret VEF spēlēs talantīgais uzbrucējs Mārcis Šteinbergs.

Spēļu grafiks Basketbola Čempionu līgas ietvaros

Čempionu līgas 2022. gada regulārā sezona tiks izspēlēta līdz 21. decembrim. ”Play-in” fāze paredzēta visa 2023. gada janvāra laikā. ”Top16” sāksies janvāra beigās un ilgs līdz marta sākumam. Aprīlī tiks izspēlēti ceturtdaļfināli, bet maijā paredzēts ”Final Four” turnīrs, kurā noteikts čempionu.

2022./23.gada Basketbola Čempionu līgas favorītes

Šajā turnīrā grūti noteikt favorītes, jo tā formāts ir īss. Pirmajā grupu turnīrā tiek aizvadītas tikai četras spēles, kas nozīmē to, ka katrai no tām ir ļoti liela nozīme. Pēc pēdējo gadu rezultātiem var secināt, ka favorītu godu var atvēlēt kādai no Spānijas komandām – Murcia, Tenerife, Baxi Manresa, Unicaja vai Bilbao. Labi nokomplektējušās ir arī AEK un Jeruzalemes ”Hapeol”, bet kopumā Čempionu līgas turnīra vidējais līmenis ir ļoti vienmērīgs, tāpēc iespējami pārsteigumi un neparedzēti iznākumi.

Likmes uz 2022./23.gada Basketbola Čempionu līgas sezonu LV BET

Ja tevi interesē izdarīt likmes uz šī turnīra basketbola spēlēm, tad apmeklē LV BET mājaslapu, augšējā stūrī izvēlies ”Sports” un kreisajā izvēlnes pusē meklē ”basketbolu”. Ar tā palīdzību vari atrast piedāvājumā esošās FIBA Čempionu līgas spēles, uz kurām iespējams likt likmes.

Derēt uz basketbola notikumiem ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, apmeklē LV BET Sporta blogu, kurš saviem spēlētājiem piedāvā jaunāko informāciju par sporta notikumiem, ieskaitot labākajām basketbola spēlēm.

Likmes un padomi 2022./23.gada Basketbola Čempionu līgas sezonai LV BET

Uz Basketbola līgas spēlēm Eiropā likmes jāliek uzmanīgi. Jau augstākminēts, ka šī turnīra spēles var notikt jebkas un uzvarēt arī tā vienība, kas nav uzskatīta par favorīti. Ja tomēr vēlies izdarīt derības uz šīm cīņām, tad mazāk riskantas būs likmes uz spēles uzvarētāju, gūtajiem punktiem abām komandām kopā un katrai atsevišķi, kā arī iespējamajai punktu starpībai. Šajā turnīrā visnotaļ reti iespējamas ļoti pārliecinošas 30 punktu pārsvaru uzvaras. Biežāk panākumi tiek izcīnīti ar līdz 15 punktu starpību.

Ja vēlies nedaudz vairāk riskēt, tad pieejamas arī citas likmju opcijas. Tu vari likt likmes uz tādiem aspektiem kā katras ceturtdaļas un puslaika uzvarētāju, katras ceturtdaļas handikapu, gūtajiem punktiem un tev ir iespējams paredzēt arī dažādus citus faktorus.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *