“VEF Rīga” noslēdz FIBA ČL grupu turnīru – vai komanda izturēs spriedzi Ungārijā?

“VEF Rīga” noslēdz FIBA ČL grupu turnīru – vai komanda izturēs spriedzi Ungārijā?

 Latvijas čempioni “VEF Rīga” 22. decembra vakarā aizvadīs noslēdzošo FIBA Čempionu līgas grupu turnīra kārtu, izbraukumā tiekoties ar Ungārijas vienību “Falco Szombathely”. No sportiskā viedokļa rīdziniekiem nekas nav nepieciešams, kamēr šīs dienas pretiniekiem gan. Ko varam sagaidīt no šī mača un kādas likmes uz to piedāvā LV BET eksperti?

Vienkāršā matemātika

“VEF Rīga” vietu vismaz “play-in” turnīrā nodrošināja aizvadītajā kārtā, kad savā laukumā ar 74:71 pēdējā sekundē uzveica “Treviso” vienību, tādējādi itāļiem ievērojami sarežģot cīņu par pirmo vietu grupā un automātisku iekļūšanu “Top 16” fāzē. Pārējās otro un trešo vietu ieguvējas divu spēļu summā noskaidros atlikušās nākamās kārtas dalībnieces.

View this post on Instagram

A post shared by VEF RĪGA (@vefriga)

Zīmīgi, ka “Treviso” divu spēļu summā pie vienāda uzvaru un zaudējumu skaita būtu priekšā “Falco Szombathely” komandai, tāpēc tā ļoti cerēs uz “VEF Rīga” panākumu. “Falco Szombathely” vienīgais zaudējums piedzīvots tieši pret Trevizo pilsētas komandu, kurai gan otrajā aplī izdevās revanšēties, taču tikai ar viena punkta starpību (pirmajā spēlē ungāriem -8).

Savukārt Rīgas klubs savus pretiniekus “play-in” turnīrā zina. Tā ir Francijas vienība “Dijon” un no sportiskā viedokļa mūsējiem nekas nav vajadzīgs. Vai tas nospēlēs savu lomu spēles gaitai?

Sastāva aprises

“VEF Rīga” dažādu iemeslu dēļ šodienas mača nevarēs palīdzēt stabili rotācijas spēlētāji un visi no tiem ir leģionāri – soms Aleksandrs Madsens un amerikāņi Rašauns Hemondss un Džeilens Railijs, kurš ir komandas otrais rezultatīvākais spēlētājs ar vidēji spēlē gūtiem 14,00 punktiem. Līderi ir Kristers Zoriks, kura kontā 14,6 punkti ik maču. Pilnu Rīgas komandas sastāvu varat skatīt šeit.

Savukārt “Falco Szombathely” rezultatīvākais vietējais Zoltans Perls, kuram vidēji spēlē gūti 14,8 punkti, bet kopumā tas ir ASV uzbrucējs Evans Bruisma ar 16,6 punktiem, dod rezultatīvāko spēlētāju sarakstā uzreiz vietu aiz pirmā desmitnieka visas FIBA Čempionu līgas kopvērtējumā. Komadā ir pāris ASV pārstāvji, kā ar horvāts. Kopumā leģionāru pienesums vērtējams kā solīds, bet arī vietējie spēlētāji spēj dot savu artavu. Pēdējā mačā pret AEK, kas tika uzvarēts, laukumā devās vien divi “importi”. Pilnu “Falco Szombathely” sastāvu varat redzēt šeit.

Spēles favorīti

Saprotams, ka, ņemot vērā, ka “VEF Rīga” šobrīd ir ievērojami sastāva iztrūkumu, kā arī tai no sportiskā viedokļa nekas nav nepieciešams. Diametrāla pretēja situācija ir “Falco Szombathely” – sastāvā iztrūkumu nav, bet uzvara nepieciešama par katru cenu, lai nebūtu jāmeklē laime “play-in” turnīrā un komanda spētu ievērojami pagarināt savu starptautisko sezonu.

Zīmīgi, ka “Falco Szombathely” Ungārijas čempionātā pirms pāris dienām piedzīvoja pirmo zaudējumu, kas varētu dot papildus motivāciju šajā spēlē. Tikmēr “VEF Rīga” pārliecinoši ar 93:57 sagrāva “Ventspils” basketbolistus. Tiesa, Latvijas – Igaunijas apvienotajā čempionātā pēc sastāva komplektācijas iespējām Rīgas klubam līdzvērtīgas iespējas ir tikai Tallinas “Kalev/Cramo”.

LV BET ekspertu ieskatā šovakar par pārliecinošiem favorītiem izvirzīti “Falco Szombathely” basketbolisti, kuru uzvarai piešķirts koeficients 1,33, bet “VEF Rīga” 3,45. Lai arī no abas komandām starp rezultatīvākajām vienībām visā FIBA Čempionu līgas turnīrā atrodas tikai rīdzinieki (vidēji 80,8 punkti un kopumā 8. vieta starp visiem), bet “Falco Szombathely” ir 16.tie, bukmeikeri paredz rezultatīvu spēli, vidējo kopā gūto punktu skaitu nosakot 161,5 ar koeficientu 1,88. Savukārt handikaps spēles favorītiem noteikts kā -6,5 punkti un ar koeficientu 1,90.

Pārējos šīs dienas mačus un LV BET piedāvātas likmes uz tiem varat apskatīt šeit.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *