“VEF Rīga” sāks FIBA ČL “play-in” stadiju

“VEF Rīga” sāks FIBA ČL “play-in” stadiju

 Latvijas čempioni “VEF Rīga” FIBA Čempionu līgā uzsāks dalību “play-in” stadijā, cīnoties pret Francijas Pro A līgas klubu “Dijion”. Ko varam sagaidīt no šī dueļa un kādas ir abu komandu izredzes LV BET ekspertu ieskatā?

Grupu turnīrs

“VEF Rīga” tika ielozēta grupā kopā ar “Treviso”, Ungārijas vienību “Szombathely” un Atēnu AEK, ierindojoties trešajā vietā. Sezonu tā sāka ar rezultatīvu spēli Itālijā, kur izlaida 12 punktu pārsvaru puslaikā un zaudēja 85:91. Turpinājumā savā laukumā galotnē zaudēts Ungārijas “Szombathely” (74:80), toties vēlāk pārliecinoši uzveikta AEK ar 92:76.

Otrajā aplī viesos zaudēts grieķiem, taču divu spēļu summā saglabājot pārsvaru. Nodrošināt vietu “play-in” izdevās mājās ar uzvaru pār “Treviso” 74:71, pateicoties pēdējo sekunžu metienam. Noslēdzošajā kārtā “VEF Rīga” nevarēja palīdzēt trīs leģionāri, bet arī no sportiskā viedokļa nekas nevarēja mainīties un trešā vieta grupu būtu palikusi jebkurā gadījumā.

View this post on Instagram

A post shared by VEF RĪGA (@vefriga)

Kamēr “Dijon” spēlēja kopā ar Malagas “Unicaja”, Rolanda Freimaņa pārstāvēto “Nizhniynovgorod” un Grieķijas vienību “Lavrio”, iekrājot bilanci 3-3 un paliekot otrajā vietā.

“Dijon” – spēcīga pretiniece, it īpaši savā laukumā

“Dijon” pēdējos gados piedzīvo labu laikus. Tai izdevies izcīnīt divus Francijas Pro A līgas sudrabus, ņemot vērā, ka budžets nevar sacensties ar turīgākajām organizācijām vietējā līgā. 2019./20. gada sezonā “Dijon” ieguva arī FIBA Čempionu līgas bronzas godalgas.

Šosezon 10 aizvadītajās spēlēs mājās tā ir piedzīvojusi tikai vienu zaudējumu, bet pārējās neveiksmes ir izbraukumā. Neskaitot izcīnīto otro vietu grupu turnīrā, vietējā līgā “Dijon” neklājas tik labi – bilance 7-7 un kopvērtējumā.

Komandas rezultatīvākie spēlētāji ir amerikāņu leģionāri Deivids Holstons un Gevins Veirs, kuri gūst attiecīgi 13,2 un 12,2 punktus vidēji spēlē. Labākais cīnītājs zem groziem ir Rašards Kellijs ar 7,3 atlēkušajām bumbām. Pilnu “Dijon” sastāvu varat skatīt šeit.

“VEF Rīga” – pierādījusi, ka spēj uzvarēt lielas spēles

Neskaitot četrus zaudējumus FIBA Čempionu līgas ietvaros, “VEF Rīga” Latvijas – Igaunijas apvienotāja līgā 14 mačos uzvarējusi 13 gadījumos, esot turnīra līdere. Tiesa, nebūtu korekti salīdzināt līmeņus starp abām šī vakara pretiniecēm.

Starp komandas līderiem atrodas Kristers Zoriks, kurš šobrīd vidēji spēlē gūst 14 punktus un atdod 4,2 rezultatīvas piespēles partneriem. Līdzīgu pienesumu dod Rons Karijs, kuram vidēji mača 13,3 punkti un labākā komandas piespēlētāja gods ar 4,5 piespēlēm vidēji. Tikmēr rezultatīvākā spēlētāja godu ar Zoriku dala Džeilens Railijs.

Produktīvi spēlē arī divi citi leģionāri – otro sezonu Rīgā esošais somu centrs Aleksandrs Madsens, kuram gūti 9,5 punkti un izcīnītas 7,0 bumbas zem groziem, kā arī ASV pārstāvis Rašauns Hemondss, izceļoties ar 9,8 punktiem ik spēli. Par nožēlu neviens no viņiem šovakar savainojuma dēļ laukumā nedosies, bet pastāv cerība, ka ierindā atgriezīsies Railijs. Pilnu komandas sastāvu varat skatīt šeit.

Kurš ir favorīts? 

Ja skatāmies no statistiskas viedokļa, tad “Dijon” pēc grupu turnīra nevienā galvenajā rādītājā starp 32 komandām neatradās labāko 20 skaitā, izņemot mājās izcīnīto uzvaru ziņā. Kamēr “VEF Rīga” ir pēc pamatturnīra ir ceturtā labākā (20,8) rezultatīvo piespēļu devēja uz komandu.

Neskatoties uz to, LV BET ekspertu ieskatā par pārliecinošiem favorītiem tiek uzskatīti mājinieki, kuru uzvaras iespēja novērtēta ar koeficientu 1,28, kamēr “VEF Rīga” tas ir 3,75. Tas gan ir viegli skaidrojams – rīdziniekiem ierindā nebūs divi rotācijas spēlētāji (Hemondss un Madsens). Plus noteikti vērā jāņem mājas spēļu faktors, kas runā par labu Dižonas klubam.

No otras puses – šoreiz “Dijon” uz 100% nevarēs izbaudīt mājas spēles priekšrocību, jo uz maču covid19 ierobežojumu dēļ drīkstēs ierasties vien divi tūkstoši (40% no kopējās arēnas ietilpības) skatītāju. Un jāizceļ arī fakts, ka “VEF Rīga” pēdējā mačā Ungārijā sīvi cīnījās līdz pagarinājumam ar grupas uzvarētājiem, neskatoties uz to, ka tai no sportiskā viedokļa nekas nebija nepieciešams un iztrūka trīs pamata rotācijas spēlētāji.

“Dijon” (-) handikaps šoreiz noteikts zems – 4,5 punkti ar koeficientu 1,52, bet kopējo gūto punktu skaits 151,5 ar koeficientu 1,90. Jāatzīmē, ka “VEF Rīga” pirms pēdējiem diviem grupu turnīra mačiem bija starp rezultatīvākajām komandām un arī šoreiz noteikti vēlēsies izrādīt pienācīgu pretestību, neskatoties uz iztrūkumiem sastāvā.

Uzvarētājs tiek noskaidrots sērijā līdz divām uzvarām, pēc tam esot Top 16 fāzei, kur komandas atkal tiks sadalītas četrās grupās pa četrām komandām. Spēles sākums 21:30 pēc Latvijas laika.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *