“VEF Rīga” svarīga spēle FIBA ČL ietvaros pret grupas līderiem

“VEF Rīga” svarīga spēle FIBA ČL ietvaros pret grupas līderiem

 FIBA Čempionu līgā cīņu par iekļūšanu nākamajā kārtā turpina Latvijas čempioni “VEF Rīga” basketbolisti, kas 14. decembra vakarā savā laukumā uzņems Trevīzo “Nutribullet” klubu no Itālijas. Rīgas klubs saglabā labas izredzes kvalificēties nākamajai kārtai, bet uzvara šajā mačā tās krietni uzlabotu. Piedāvājam spēles priekšskatījumu, kā arī LV BET piedāvātas likmju līnijas uz šo spēli.

Kā komandām veicies līdz šim?

Trevīzo vienība pēc aizvadītām četrām spēlēm ieņem pirmo vietu grupā ar izcīnītām trīs uzvarām, kamēr “VEF Rīga” ir trešie ar bilanci 1-3. Abas komandas ar spēli Itālijā uzsāka FIBA Čempionu līgas sezonu, kur rīdzinieki, lai arī maču iesāka apņēmīgi un spēja izvirzīties vadībā ar 12 punktu pārsvaru pirmā puslaika izskaņā, tomēr galotnē atzina pretinieku pārākumu ar 85:91.

Turpinājumā “VEF Rīga” aizvadīja divus mačus “Arēnā Rīga”, kur vienā ar 92:76 uzveica Atēnu “AEK”, bet otrā galotnē ar 74:80 atzina Ungārijas “Szombathely” kluba pārākumu. Savukārt otro apli rīdzinieki iesāka ar neveiksmi viesos pret AEK ar rezultātu 79:88. Labā ziņa ir tā, ka vienādu uzvaru un zaudējumu skaitu rezultātā “VEF Rīga” būs priekšā AEK savstarpējo maču gūto punktu attiecības dēļ.

Tikmēr “Nutribullet” pirmajā aplī izcīnīja uzvaras visā spēlēs, bet otrā ievadā viesos atzina Ungārijas kluba pārākumu.

Ko abām komandām vajag, lai tiktu tālāk?

Jāatzīmē, ka FIBA Čempionu līgā piedalās 32 komandas, kuras sadalītas astoņās grupās pa četrām vienībām. Nolikums paredz, ka Top16 fāzei automātiski kvalificējas katras grupas uzvarētāja, bet otrās un trešās vietas ieguvējas piedalās “play-in” turnīrā, kur tiks noskaidrotas Top16 turnīra dalībnieces, kas tiek sadalītas četrās grupās pa četrām komandām. Savukārt “Play-in” turnīrā uzvarētājus noskaidro sērijā līdz divām uzvarām.

“VEF Rīga” ideālais scenārijs ir sekojošs – uzvara otrdienas vakarā pret “Nutribullet” un AEK zaudējums pret “Szombathely”. Ja rīdzinieki zaudē, bet AEK uzvar, viss izšķirsies pēdējā kārtā, kur “VEF Rīga” viesosies Ungārijā pie komandas, kurai, visticamāk, vēl aizvien svarīgi būs izcīnīt uzvaru, lai iegūtu pirmo vietu grupā, kamēr AEK būs jāspēlē Trevīzo. Ja “VEF Rīga” atlikušajos divos mačos zaudē, bet AEK vismaz vienā uzvar, starptautiskā sezona Rīgas klubam ir noslēgusies. Uzvarot rīdzinieki pavisam droši būs “play-in” zonā, saglabājot cerības arī uz pirmo vietu grupā pirms noslēdzošās spēļu kārtas ar nosacījumu, ka Ungārijas klubs zaudē AEK. Ja tas tomēr uzvar, “VEF Rīga” pēdējā kārtā no sportiskā viedokļa nekas neizšķiras, toties tā var palīdzēt Itālijas komandai.

Tikmēr Trevīzo klubam viss ir vienkārši – ja tas uzvar atlikušajās spēlēs, ieņem pirmo vietu grupā. Ja vienā no divām, un tāpat notiek ar “Szombathely”, tad tāpat itāļi būs pirmie, savstarpējo maču dēļ.

Kurš ir šī vakara favorīts?

LV BET ekspertu ieskatā neliela favorīta loma atvēlēta viesiem no Itālijas, piešķirot uzvarai koeficientu 1,70, kamēr “VEF Rīga” uzvaras iespējamība novērtēta ar koeficientu 2,10. Interesanti, ka abas komandas ir vienas no vadošajām visas FIBA Čempionu līgas ietvaros. “Nutribullet” ir piektā starp visām dalībniecēm ar vidēji spēlē gūtiem 82,8 punktiem, kamēr “VEF Rīga” ir septītie ar 82,5. Tiesa, rīdzinieki ir ļoti efektīvi vienā spēles elementā – rezultatīvajās piespēlēs, atrodoties starp 32 FIBA ČL komandām pirmajā vietā ar vidēji mačā atdotām 22,5 piespēlēm. No tā izriet, ka LV BET bukmeikeri paredz rezultatīvu maču, vidējo kopā gūto punktu “vairāk/mazāk” nosakot 162,5 punktu robežās ar koeficientu 1,88.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *