MLB 2022. gada sezona uzņem apgriezienus

MLB 2022. gada sezona uzņem apgriezienus

Lokauta dēļ vēlāk nekā ierasts (7. aprīlī) sākās MLB (Major League Baseball) 2022. gada sezona, kura noslēgsies vien vēlā rudenī. Beisbols ir sporta veids, kurā MLB komandām jāaizvada spēlēm bagāta regulārā sezona: 2022. gads paredz katrai vienībai nospēlēt 162 mačus pirms izslēgšanas spēļu sākuma. Vai vēlies vairāk uzzināt par beisbolu? Iepazīsties ar iespējamajām likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • Beisbols ir viens no populārākajiem sporta veidiem ASV. Lai arī tiek uzskatīts, ka beisbola spēles paveids vispirms spēlēts Anglijā, tieši Ziemeļameriku var uzskatīt par šī sporta veidi dzimteni. 1838. gadā pirmais beisbola mačs datēts Bīčvilā Kanādā.
  • 2022. gada augstākās beisbola līgas sezona sākās nedēļu vēlāk. Sākotnēji MLB (Major League Baseball) sezonas sākums bija plānots 2022. gada 31. martā, taču notikušā lokauta dēļ pirmā regulārā turnīra spēle notika nedēļu vēlāk (7. aprīlī). Komandām gan tāpat nāksies izspēlēt 162 spēļu garo regulāro sezonu.
  • Beisbola derības LV BET. Dažādas likmju iespējas uz beisbola mačiem pieejamas LV BET sporta totalizatorā, kur pastāv opcija ne tikai derēt uz spēles uzvarētāju, bet arī citiem ar spēli saistītiem aspektiem.

Beisbols ir viens no populārākajiem sporta veidiem ASV

Mūsdienās beisbols ASV ir viens no pieciem populārākajiem sporta veidiem kopā ar amerikāņu futbolu, basketbolu, hokeju un futbolu. Tieši Ziemeļamerikā ar šo sporta veidu nodarbojas vismasveidīgāk. To darīt ir samērā vienkārši. Viss, kas tev nepieciešams – beisbola nūja, speciālā šim sporta veidam paredzētā bumba, un atsevišķiem spēlētājiem speciāls bumbiņas ķeršanas cimds.

Spēles noteikumi paredz to, ka laukumā vienlaicīgi katrā komandā atrodas deviņi spēlētāji. Kopš 2020. gada Major League Baseball (MLB) samazināja spēles īningu skaitu no deviņiem uz septiņiem. Tik daudz īningu tiek spēlēti arī vidusskolas un augstskolas līmeņos. Komandu mērķis ir īningu laikā dabūt pēc iespējas vairāk punktus, ko iespējams paveikt caur skrējieniem.

Katrs īnings sadalīts divās daļās. Pirmajā daļā viena komanda atsit mestās bumbiņas, bet otra komanda aizsargājas. Īninga otrajā daļā komandas mainās lomām. Komanda, kas atsit, īninga laikā cenšas iegūt punktus, bet tā, kura aizsargājas, veidot tā saucamos ‘’autus’’. Īningā viena komanda sit tik ilgi, kamēr nav uztaisīti trīs auti, taču īnings beidzas tikai tad, kad abas komandas gan situšas, gan aizsargājušās.

Beisbola laukumā ir četras bāzes: pirmā, otrā, trešā un mājas bāze. Sasniedzot mājas bāzi, komanda iegūst punktus. Laukums apkārt šīm bāzēm ir tā saucamais ‘’infīlds’’, bet aiz tā esošais zāliens ir ‘’outfīlds’’. Infīlds un outfīlds veido spēles teritoriju, un spēlētājam, kurš atsit bumbiņu, tā jāmēģina iesist spēles teritorijā. Ja tas ir paveikts, viņš var sākt skriet pa bāzēm un, iespējams, tikt līdz mājas bāzei, kas dod komandai punktus.

Lai arī beisbola noteikumi nav vienkārši, ASV to spēlē gandrīz katrā mājas ballītē. Vēsturnieki gan uzskata, ka šī spēle radusies Anglijā. Pirmā reģistrētā beisbola spēle Ziemeļamerikā bijusi 1838. gadā aizvadītais mačs Bīčvillā Kanādā. Sākot ar 20. gadsimta sākumu, izveidojās arī pirmās profesionālās līgas. 1876. gadā dibināta Nacionālā līga (NL), bet 1901. gadā Amerikas līga (AL). Tās apvienojās vienā organizācijā 2000. gadā un šobrīd vada lielāko beisbola līgu pasaulē: Major League Baseball (MLB).

2022. gada augstākās beisbola līgas sezona sākās nedēļu vēlāk

Major League Baseball (MLB) 2022. gada sezonā piedalās 30 komandas. Tās atrodas tādās ASV un Kanādas pilsētās kā Baltimorā, Bostonā, Ņujorkā, Tampabejā, Toronto, Čikāgā, Klīvlendā, Detroitā, Kanzasā, Minesotā, Hjūstonā, Losandželosā, Oklendā, Sietlā, Teksasā, Atlantā, Maiami, Filadelfijā, Vašingtonā, Sinsinati, Milvoki, Pitsburgā, Sentluisā, Arizonā, Kolorādo, Sandjēgo un Sanfrancisko.

Pirmā sezona tika aizvadīta 1903. gadā, un līdz šim visvairāk reižu par MLB sezonas uzvarētāju kļuvusi slavenā Ņujorkas ‘’Yankees’’ (27). Vēl 13 reizes klubs spēlējis finālā, taču zaudējis. Sentluisas ‘’Cardinals’’ par MLB čempioni kļuvusi 11 reizes, bet Bostonas ‘’Red Sox’’ deviņas. 2021. gada sezonā ceturto reizi komandas vēsturē par čempioni kļuva Atlantas ‘’Braves’’, kas finālā sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 pārspēja Hjūstonas ‘’Astros’’.

2022. gada augstākās beisbola līgas sezona sākās nedēļu vēlāk (7. aprīlī) nekā plānots. Tas bija saistīts ar lokautu jeb komandu īpašnieku un spēlētāju asociācijas neprasmi panākt vienošanos par tālākajiem kolektīvās vienošanās noteikumiem. Vēlāk pusēm izdevās panākt sapratni, un 2022. gada sezonas MLB grafiks paredz, ka tiks izspēlēta visa 162 spēļu garā regulārā sezona.
Pagaidām Amerikas līgas Austrumos līdere ir ‘’Yankees’’ (bilance 64-28), centrālajā divīzijā Minesotas ‘’Twins’’ (50-44), bet rietumos Hjūstonas ‘’Astros’’ (bilance 59-32). Nacionālās līgas austrumos līdere ir Ņujorkas ‘’Mets’’ (bilance 58-35), centrālajā divīzijā Milvoki ‘’Brewers’’ (bilance 50-43), bet rietumu divīzijā Losandželosas ‘’Dodgers’’ (bilance 60-30).

MLB sezonas kalendārs paredz, ka regulārā sezona tiks izspēlēta līdz 5. oktobrim. Izslēgšanas spēles sākas ar ‘’wild card’’ kārtu, kurā piedalās trīs komandas no katras līgas, kuras garantējušas vietu izslēgšanas spēlēs, taču nav uzvarējušas divīzijā. Spēles uzvarētāja iekļūst izslēgšanas spēlēs jeb ceturtdaļfinālā, kas saucas ‘’Division Series’’. Tajā komandai jāuzvar sērijā līdz trijām uzvarām. MLB pusfinālu sauc par ‘’Championship Series’’, kurā notiek sērija līdz četrām uzvarām. Līdz tikpat uzvarām norit fināls jeb ‘’World Series’’.

Beisbola derības LV BET

Sporta totalizators LV BET piedāvā likt likmes uz jebkuru no MLB beisbola spēlēm. Pie tam, iespējams derēt ne tikai uz spēles uzvarētāju. Pastāv opcija derēt uz pārskrējienu līniju skaitu un kopējiem skrējieniem. Iespējams paredzēt, kura no komandām pirmā atklās rezultātu, kā arī noteikt, kura vienība uzvarēs, piemēram, pirmajā īningā.

Likt likmes uz beisbolu  ir vienkārši. Atlasi notikumu, kas tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju gan par beisbolu, gan notiekošajiem sezonas turnīriem, kā, piemēram, MLB 2022. gada sezonu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *