Pasaules kauss biatlonā

Pasaules kauss biatlonā

No 29. novembra līdz 4. decembrim Somijas pilsētā Kontiolahti sāksies jaunā sezona biatlonā. To sauc par ziemas vienu no populārākajiem sporta veidiem un ne velti – atsevišķās distancēs cīņa par uzvaru tiek noteikta pēdējos metros. Vai vēlies vairāk uzzināt par biatlonu? Ienāc LV BET Sporta blogā, iepazīsties ar iespējamajām likmju variācijām un dodies veikt likmes.

Svarīgākā informācija par Pasaules kausu biatlonā?

Pasaules kauss biatlonā tiek organizēts jau kopš 1977./1978. gada vīriešiem un kopš 1982./1983. gada sezonas sievietēm. Biatlonā sportistiem ir jāprot vienlīdz kvalitatīvi slēpot un arī precīzi šaut, jo šajā sportā šīs disciplīnas ir jāapvieno. Pie tam, sportistiem jāšauj ne tikai guļus, bet arī stāvus, kas arīdzan var sarežģīt notikumus trasē.

Vīriešiem visvairāk reižu par pasaules kausa biatlonā kopvērtējuma uzvarētāju kļuvis francūzis Martēns Furkads – viņam veseli septiņi tituli. Visvairāk labāko trijniekā bijis leģendārais Ūle Einārs Bjerndālens – 13 (seši zelti, seši sudrabi un viena bronza). No aktīvajiem biatlonistiem visvairāk uzvaru kopvērtējumā ir citam norvēģim Johannesam Tinjesam Bē – trīs.

Dāmām sešas reizes kopvērtējumā triumfējusi zviedriete Magdalēna Fošberja. Trīs panākumi ir somietei Kaisai Makarainenai un vācietei Magdalēnai Noierei. Biatlonā dominē Norvēģijas sportisti, kuri izcīnījuši visvairāk medaļu vīrieši un sieviešu konkurencē.

Kur un kad sākas sacensības?

Jaunā sezona biatlonā sāksies no 29. novembra līdz 4. decembrim Somijas pilsētā Kontiolahti. Vīriešiem pirmajā posmā būs jāstartē trijās distancēs – 20 kilometru individuālajā startā, 10 kilometru sprintā un 12.5 kilometru iedzīšanā. Tāpat paredzēta 4×7.5 kilometru stafete. Savukārt dāmas piedalīsies 15 kilometru individuālajā startā, 7.5 kilometru sprintā un 10 kilometru iedzīšanas sacensībās. Notiks arī 4×6 kilometru stafete.

Katrā individuālajā sacensībās punktus Pasaules kausa kopvērtējumā izcīna labākie 40 sportisti. 90 punkti tiek uzvarētājam (vai uzvarētājai), 75 punkti otrajai vietai, bet 60 trešajai. No sprinta labākie 60 piedalās vēlāk iedzīšanā, kur pēc laikiem dodas startā.

Pasaules kausa kopvērtējums biatlonā

Vīrieši

Sezonas laikā vīriešiem paredzēti individuālie starti tādās distancēs kā sprintā, iedzīšanā, masu startā un individuālajā distancē. Individuālajā 20 kilometru distancē sportisti veic četras šaušanas, un par katru neprecīzo šāvienu laikam tiek pielikta viena minūte. Pagājušajā sezonā kopvērtējumā uzvarēja norvēģis Tarje Bē. Sprints ir disciplīna, kas tiek iekļauts katrā Pasaules kausa posmā. Tajā sportisti veic divas šaušanas – vienu stāvus un vienu guļus. Pagājušajā sezonā šajā disciplīnā uzvarēja francūzis Kventins Fijons Majē. Arī iedzīšana paredzēta katrā no posmiem, jo notiek pēc rezultātiem sprintā. Tajā piedalās 60 labākie un pēc laika dodas trasē. Četrās šaušanās (divas stāvus, divas guļus) tiek noteikts uzvarētājs. Majē pagājušajā sezonā bija labākais arī šajā distancē. Tikmēr masu startā piedalās 30 labākie pēc kopvērtējuma un tie trasē dodas vienlaicīgi.

Sievietes

Arī dāmas piedalās četrās individuālajās disciplīnās – sprintā, iedzīšanā, masu startā un individuālajā distancē. Pagājušajā sezonā par kopvērtējuma uzvarētāju individuālajā distancē kļuva čehiete Marketa Davidova, sprintā un iedzīšanā norvēģiete Marte Roiselande, bet masu startā francūziete Justīne Brasē-Bušē.

Pasaules kausa grafiks biatlonā

Kopumā Pasaules kauss biatlonā 2022./2023. gada sezonā notiks deviņos posmos. Pirmais paredzēts novembra beigās, bet noslēdzošais devītais marta vidū (no 16. līdz 19. martam) Norvēģijā. Bez posma Kontiolahti, tādi paredzēti arī Austrijā (no 8. līdz 11. decembrim), Francijā (no 15. līdz 18. decembrim), Slovēnijā (no 5. līdz 8. janvārim), Vācijā (no 11. līdz 15. janvārim), Itālijā (no 19. līdz 22. janvārim), Čehijā (no 2. līdz 5. martam), Zviedrijā (no 9. līdz 12. martam) un Norvēģijā.

Nozīmīgākās 2022./2023. gada sacensības biatlonā būs pasaules čempionāts. Tas no 8. līdz 19. februārim plānots Vācijas pilsētā Oberhofā. Tās būs nozīmīģākās sacensības visiem biatlonistiem. Pasaules kausa laikā paredzētas 68 sacensības – 31 vīriešiem, 31 sievietēm un sešas jauktās.

Pasaules kausa izcīņas favorīti biatlonā

Par favorītiem biatlonā var saukt Norvēģijas, Francijas un Vācijas vadošos sportistus gan dāmu, gan kungu ieskaitē. Biatlonā piedalās arī Latvijas biatlonisti. Šobrīd par vadošo biatlonisti var saukt Baibu Bendiku, bet iepriekš diskvalifikāciju izcieta Andrejs Rastorgujevs, kurš šī gada nogalē var mēģināt atgriezties sacensību apritē. Ir arī jaunie sportisti, kur piedalīsies Pasaules kausā biatlonā, taču augstu rezultātu sasniegšanai nepieciešama sacensību pieredze.

Biatlons- derības LV BET

Ja vēlies izdarīt likmes uz sacensībām biatlonā, tad apmeklē LV BET mājaslapu, augšējā stūrī izvēlies ”Sports” un kreisajā izvēlnes pusē meklē ”biatlons”. Ar tā palīdzību vari atrast piedāvājumā esošās derības uz biatlonu.

Likt likmes uz biatlona notikumiem ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, apmeklē LV BET Sporta blogu, kurš saviem spēlētājiem piedāvā jaunāko informāciju par sporta notikumiem.

Biatlona Pasaules kausa derību padomi un izredzes

Uz katru no sacensībām vari paredzēt labāko trijnieku, labāko sešinieku un sekunžu atstarpi jeb iespējamo handikapu, ar kādu sportists varētu uzvarēt. Iespējams arī paredzēt attiecībā uz kļūdām un precizitāti šautuvēs.

Pirms veic likmes, iepazīsties ar piedāvatajām ”outright” iespējām. Tās palīdz noteikt, kuri bez bukmeikeru domām uzskatāmi par gaidāmās biatlona sezonas favorītiem. Vīriešiem par tādu uzskata Johannesu Tinjesu Bē (koeficients 2.00), Kventinu Fijonu Majē (koeficients 2.50) un citu norvēģi Sturlu Holmu Lēgreidu (koeficients 4.50), kamēr dāmām starp favorītēm norādītas Hanna Ēberja, Ingrīda Tandrevolda, Līna Pēšone, Marketa Davidova un Līsa Hauzere.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *