Anthony Joshua pret Oleksandr Usyk: vai britam izdosies revanšēties ukrainim?

Anthony Joshua pret Oleksandr Usyk: vai britam izdosies revanšēties ukrainim?

20. augustā Saūda Arābijā otro savstarpējo cīņu aizvadīs Anthony Joshua pret Oleksandr Usyk. Pirmajā abu cīņā 2021. gada 25. septembrī ‘’Tottenham Hotspur’’ futbola stadionā Londonā uzvaru pēc vienbalsīga tiesnešu lēmuma izcīnīja Usiks, kurš tādējādi kļuva par IBF, WBO un IBO jostu īpašnieku smagsvaros. Vai vēlies vairāk uzzināt par boksu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi. 

  • Abu otro dueli var saukt par revanša cīņu. 2021. gada 25. septembrī ‘’Tottenham Hotspur’’ futbola stadionā Londonā Oleksandr Usyk pārsteidza pasauli un Anthony Joshua, uzvarot pretinieku pēc vienbalsīga tiesneša lēmuma un tādējādi savā īpašumā iegūstot IBF, WBO un IBO jostas smagsvaros. Ātri vien puses panāca vienošanos par revanša cīņas aizvadīšanu.
  • Šī būs gada lielākā boksa cīņa. Puses ilgi nevarēja vienoties par konkrētu datumu, plānus koriģējot arī notiekošajai karadarbībai Ukrainā. Cīņa paredzēta Saūda Arābijā 20. augustā un tā uzskatāma par 2022. gada nozīmīgāko boksa cīņu.
  • Pieejamas arī boksa derības LV BET. Anthony Joshua pret Oleksandr Usyk cīņa būs viena no tām, uz kuru LV BET iespējams derēt. Uz šo cīņu iespējamas dažādas likmes, ne tikai klasiskākā – cīņas uzvarētāja paredzēšana.

Abu otro dueli var saukt par revanša cīņu

Šī kļus par abu bokseru otro savstarpējo cīņu. 2021. gada 25. septembrī ‘’Tottenham Hotspur’’ futbola stadionā Londonā uzvaru pēc vienbalsīga tiesnešu lēmuma svinēja Oleksandr Usyk (115-113, 116–112, 117–112), tādējādi izcīnot karjeras lielāko uzvaru. Ar panākumu pār Anthony Joshua ukrainis savā īpašumā ieguva WBO, IBF un IBO čempiona jostas smagsvaros, kas tādējādi ļāva viņu saukt par boksa karali pasaulē.

Anthony Joshua nesamierinājās ar zaudējumu un puses ātri vien sāka sarunas par revanša cīņas aizvadīšanu. Vienošanās tika panākta ātri un sākotnēji to paredzēja 2022. gada pavasarī, taču plānus izjauca karadarbība Ukrainā. Uz brīdi savas valsts aizstāvībā bija iesaistījies arI Usyk, taču pēc pāris nedēļām viņš izmantoja likuma izņēmumu, kas ļauj vīriešiem, kuru ģimenē aug vismaz trīs nepilngadīgi bērni, izbraukt no valsts. Martā Usyk sāka trenēties cīņai pret britu, bet vēlāk puses vienojās par tās aizvadīšanu 20. augustā Saūda Arābijā.

32 gadus vecais Anthony Joshua aizvadīs 27. karjeras cīņu. Līdz šim viņš uzvarējis 24, bet zaudējis divās. No 24 uzvarām 22 izcīnītas priekšlaicīgi jeb ar nokautu. 35 gadus vecais Oleksandr Usyk vispirms kļuva par čempionu amatieros, bet vēlāk par neapstrīdamu čempionu pirmajā smagajā svarā, kurā sevi apliecinājis Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis. 2019. gadā Usyk lēma karjeru turpināt smagsvaros un līdz šim pāreja bijusi spīdoša. Profesionālajā karjerā ukrainis vēl nav piedzīvojis nevienu zaudējumu (19-0), 13 reizes pretinieku uzvarot priekšlaicīgi ar nokautu vai tehnisko nokautu.

Ar uzvaru pār Joshua pagājušā gada 25. septembrī Usyk kļuva tikai par trešo bokseri vēsturē aiz Evandera Holifilda un Deivida Heja, kuram izdevies iegūt čempiona jostas gan tā saucamajā krūzeru divīzijā (pirmajā smagajā svarā), gan smagsvaros. Pēc uzvaras Usyk ringā dejoja ‘’hopak’’ – vienu no zināmākajām ukraiņu tautiskajām dejām.

Pēc mediju ziņotā no pirmās cīņas Anthony Joshua nopelnīja aptuveni 15 miljonus sterliņu mārciņu, kamēr Oleksandr Usyk aptuveni piecus miljonus sterliņu mārciņu. Krietni lielākas summas abi pelnīs no 2022. gada cīņas. Abi jau vienojušies, ka sadalīs uz pusēm 80 miljonu dolāru lielo Saūda Arābijas piedāvāto balvu fondu, tādējādi abi jau nodrošinājuši vismaz 40 miljonus dolāru. Taču abi pelnīs gan no raidtiesību pārdošanas, gan vēl dažādos bonusos, piemēram, Joshua pēc boksa cīņas var kļūt pat par 100 miljoniem dolāru bagātāks.

Šī būs gada lielākā boksa cīņa

Cīņa Saūda Arābijā būs nozīmīgākā 2022. gadā. Neviena cita pasaules uzmanību neizpelnīsies tik lielu kā Anthony Joshua pret Oleksandr Usyk. Un tam ir vairāk priekšnoteikumi. Pirmkārt, abi savstarpēji spēkosies otro reizi. Pirmajā uzvaru izcīnīja bokseris, no kura to negaidīja. Arī pašreizējie notikumi pasaulē, kur visa uzmanība pievērsta Ukrainai, piedod papildus interesei arī šai cīņai, kuras laikā tribīni savas valsts atbalstam var izmantot Oleksandr Usyk.

Totalizatoru vērtējumā pirms cīņas par favorītu uz uzvaru noteikts Usyk, kura koeficients ir 1.45, kamēr Joshua panākumu vērtē ar koeficientu 2.55. Tiek gan paredzēts, ka arī šajā reizē abi cīnīsies, visticamāk, visus 12 raundus, uz šādu varbūtību koeficientam esot 1.57. Par visreālāko iznākumu tiek uzskatīts kāda boksera uzvara pēc tiesnešu vienbalsīga lēmuma (koeficients 2.30). Usyk panākums pēc tiesnešu lēmuma tiek vērtēts ar koeficientu 2.40, bet pēc vienbalsīga tiesnešu lēmuma ar 2.95. Kāda boksera uzvarai ar nokauta, tehniskā nokauta vai pretinieka diskvalifikācijas dēļ atvēlēts koeficients 3.75, bet vismazāk ticams ir neizšķirts (koeficients 17.00).

Cīņa maksimums var ritēt 12 raundus. Katra raunda ilgums ir trīs minūtes. Boksa cīņa var noslēgties priekšlaicīgi, ja kāds no bokseriem tiek nokautēts vai tiesnesis pieņēmis lēmumu cīņu pārtraukt. Gadījumā, ja abi bokseri aizvada visus raundus, tad uzvarētāju noteiks tiesneši. Pastāv trīs veida spriedumi: vienbalsīgs tiesnešu lēmums, nevienbalsīgs un neizšķirts. Visbiežāk ir vienbalsīgs lēmums, retāk nevienbalsīgs, bet ļoti reti neizšķirts.

Liekot likmes uz boksa cīņām, ņem vērā augstāk minēto izklāstu. Iepazīsties arī ar bokseru iepriekš aizvadīto cīņu bilanci. Anthony Joshua karjeras laikā vairāk uzvarējis ar nokautu palīdzību, kamēr Oleksandr Usyk cīņas stils ir veidots uz daudz sitieniem un uzvarai pēc punktiem. Nogāzt ukraini gan nav viegli un līdz šim tas nav nevienam padevies.

Pieejamas arī boksa derības LV BET

LV BET būs iespēja likt likmes uz Anthony Joshua pret Oleksandr Usyk cīņu. Iespējams daudz un dažādas opcijas bez cīņas uzvarētāja noteikšanas. Iespējams paredzēt kopējo raundu skaitu un uzvaras metodi (pēc tiesnešu lēmuma, nokauta, diskvalifikācijas, neizšķirts). Ja vēlies riskēt, vari noteikt precīzu raundu, kurā cīņa, tavuprāt, noslēgsies.

Bieži vien boksa cīņas laikā tiek piedzīvoti nokdauni. LV BET vari derēt, vai abi vismaz uz brīdi nonāks nokdaunā, vai tikai kāds no bokseriem piedzīvos nokdaunu. Iespējama situācija, ka pēc nokdauna bokseris vēlāk uzvar cīņā un arī uz šādu iespējamību (‘’nonāks nokdaunā un vēlāk uzvarēs’’) iespējams derēt šīs cīņas kontekstā.

Likt likmes uz boksu ir vienkārši. Atlasi notikumu, kas tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par boksu un tajā notiekošajām cīņām.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *