Fjūrija un Vaildera triloģija “Once and For All”

Fjūrija un Vaildera triloģija “Once and For All”

Naktī uz 10. oktobri norisināsies viens no saistošākajiem boksa mačiem 2021. gadā, kur reizi par visām reizēm attiecības noskaidros brits Taisons Fjūrijs (30-0-1, 21 KO) un amerikānis Deontejs Vailders (41-1, 41 KO). Tā būs abu trešā tikšanās reizes ringā un triloģijas nosaukums mārketinga nolūkos ir nosaukts par “Once and For All.” Cīņa norisināsies Nevadas štatā, Lasvegasā “T-Mobile Arena”, kuras ietilpība ir 20 tūkstoši skatītāju. Kurš no šīs sāncensības aizies kā uzvarētājs?

Cīņas kabinetos pirms kāpšanas ringā

Abi bokseri jau divas reizes ir tikušies ringā un vismaz Fjūrijs neplānoja, ka tas būs jādara arī trešo reizi. Sākotnēji tika paredzēts, ka Fjūrijs cīnīsies ar savu tautieti Entoniju Džošua (24-1, 22 KO) visu respektablāko čempionu jostu apvienojošā cīņā. Džošua pieder WBA (World Boxing Association), IBF (International Boxing Federation), WBO (World Boxing Organization) un IBO (International Boxing Organization) čempionu jostas. Eksperti jau paspēja to nosaukt par Lielbritānijas boksa vēsturē visu laiku vērienīgāko supersmagsvaru cīņu.

Savas pretenzijas pret to bija Vailderam, kurš uzstāja, ka līgumā ir atrunāts punkts, ka zaudējuma gadījumā viņam ir tiesības uz revanšu. Fjūrijs to sākumā ignorēja, tomēr šķīrējtiesa lēma, ka Fjūrijam WBC tituls jāaizstāv pret bijušo tās īpašnieku, proti, Vaidleru. Fjūrijs iepriekš ieguva ne tikai Vailderam piederošo WBC jostu, bet arī respektablā žurnāla “The Ring” jostu.

Fjūrijs ļoti vēlējās cīnīties ar Džošua, taču tiesa bija stingra. Ja viņš atteiktos kāpt ringā ar Vailderu, viņam būtu jāsamaksā 80 miljonu ASV dolāru liela naudas summa. Skaidrs, ka neviens no tādas summas šķirties nevēlas. Vienlaikus Džošua Fjūrija vietā cīnījās ar Oleksandru Usiku (19-0, 13 KO), kurš oktobrī pieveica citu britu bokseri Dereku Čisoru (32-11, 23 KO) un kļuva par WBO starpkontinentālo čempionu un WBO obligāto titula pretendentu. Džošua zaudēja, bet viņam būs revanšs ar Usiku. Tas nozīmē, ka aizvien nav skaidrs vai Fjūrijs ar Džošua tiksies vienā ringā. Iespējams, tas nekad tā arī nenotiks

Triloģijas priekšvēsture

Tā abiem būs trešā tikšanās reize. Pirmajā abu duelī 2018. gada decembrī tika fiksēts neizšķirts, kaut gan daudzi eksperti uzskatīja, ka pēc punktiem cīņu uzvarēja Fjūrijs. Viņu izglāba piecelšanās no nokdauna pēdējā raundā, kad daudziem šķita, ka cīņa ir beigusies. Savukārt otrajā cīņā 2020. gada februārī devītajā raundā ar tehnisko nokautu uzvarēja Fjūrijs, tādējādi atņemot Vailderam piederošo WBC un žurnāla “The Ring” jostu. Zīmīgi, ka abi bokseri pauda gatavību atkārtoti kāpt ringā uzreiz pēc pirmās cīņas, tomēr tā kā līgumā nebija atruna par revanšu un zaudētāja nebija, notika ilgas cīņas aizkulisēs par nosacījumiem, uz kādiem abi ir gatavi atkal cīnīties. Pa to laiku gan Fjūrijs, gan Vailders aizvadīja pa diviem dueļiem un katram vienā no tiem pretinieki sagādāja ievērojamas problēmas. Tomēr uzvaras tika izcīnītas.

Arī šoreiz abiem bokseriem principā ir vienādi apstākļi – abi oficiālās cīņās nav piedalījušies kopš pandēmijas sākuma un cīņas dienā šis laiks būs izstiepies jau līdz gadam un astoņiem mēnešiem. Jāatzīmē, ka trešā cīņa ir tikusi pārcelta divas reizes. Sākotnēji no šī gada jūlija vēlāk uz rudeni, proti, septembri. Taču arī šis plāns nerealizējās, jo Fjūrijs inficējās ar covid19 kā rezultātā nolemts, ka cīņa tiks aizvadīta vēl nedaudz vēlāk – 9. oktobrī. Ja Fjūrija komandā izmaiņu nav, tad Vailders nomainīja treneri. Tad viņu trenē Maliks Skots.

Dueļa favorīts

LV BET ekspertu ieskatā pārliecinošs cīņas favorīts ir Fjūrijs, kura uzvaras iespējas ir novērtēta ar koeficientu 1,28, kamēr Vaildera uzvaras iespējamība ar 3,35. Ja skatāmies uz cita veida likmēm, tad pēc bukmeikeru domām visreālākais scenārijs ir tāds, ka Fjūrijas uzvarēs ar nokautu vai tehnisko nokautu (TKO) – par to ir izlikts koeficients 1,90. Ka tiks aizvadīti visi 12 raundi un pēc tiem par uzvarētāju tiks paziņots Fjūrijs tiek piedāvāts koeficients 3,4. Ka Vailders uzvarēs cīņu ar nokautu vai tehnisko nokautu (TKO) – 4,5. Tāpat spēlētāji var izdarīt likmes uz to, cik daudz raundu šajā cīņa tiks aizvadīta. Robeža ir 7,5 raundi. Tas, ka tiks aizvadīti astoņi vai vairāk, novērtēts ar koeficientu 1,72, savukārt, ka cīņā būs mazāk par astoņiem raundiem koeficients ir 2,00. Tāpat LV BET spēlētājiem ir iespēja veikt likmes uz dažādām citām derību iespējām, kuras ir iespējams apskatīt mūsu totalizatora mājas lapā.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *