Gada gaidītākā cīņa boksā – Džošua pret Usiku

Gada gaidītākā cīņa boksā – Džošua pret Usiku

25 septembrī norisināsies gada gaidītākā boksa cīņa, kur supersmagā svara (heavyweight) divīzijā cīnīsies WBA (World Boxing Association), IBF (International Boxing Federation), WBO (World Boxing Organization) un IBO (International Boxing Organization) pasaules čempions brits Entonijs Džošua (24-1, 22 KO) pret ukraini Oleksandru Usiku (18-0, 13 KO), kurš oktobrī pieveica citu britu bokseri Dereku Čisoru (32-11, 23 KO) un kļuva par WBO starpkontinentālo čempionu un WBO obligāto titula pretendentu.

Iepriekš bija paredzēts, ka Džošua cīnīsies ar savu tautieti Taisonu Fjūriju (30-0-1, 21 KO) un eksperti jau paspēja to nosaukt par Lielbritānijas boksa vēsturē visu laiku vērienīgāko supersmagsvaru cīņu. Tomēr šķīrējtiesa lēma, ka Fjūrijam savs WBC tituls jāaizstāv pret bijušo tās īpašnieku amerikāni Deonteju Vailderu (41-1, 41 KO). Tā abiem būs trešā tikšanās reize. Pirmajā abu duelī tika fiksēts neizšķirts, bet otrajā devītajā raundā ar tehnisko nokautu uzvarēja Fjūrijs. Viņš ieguva ne tikai iepriekš Vailderam piederošo WBC jostu, bet arī respektablā žurnāla “The Ring” jostu.

Fjūrijs pēc uzvaras paziņoja, ka ir gatavs aizvadīt titulu apvienojošo cīņu ar Džošua, kas paredzēja vismaz divus dueļus, līgumā iestrādājot abiem bokseriem revanša iespējas. Tomēr tam ceļā nostājās Vailders. Abu līgumā arī bija iestrādāts punkts, ka Vailderam zaudējuma gadījumā ir tiesības uz revanša cīņu. Pēdējo reizi abi ringā tikās 2020. gada februārī. Tikmēr WBO uzstāja, ka Džošua šīs organizācijas tituls jāaizstāv pret Usiku. Beigās Džošua promouteri vienojās ar Usika komandu, ka septembrī gaidāmajā cīņā futbola komandas Totenhemas “Hotspur” stadionā uz spēles būs liktas visas, ne tikai WBO, Džošua piederošās čempionu jostas. Zīmīgi, ka abiem bokseriem ir viens promouters – Edijs Hērns (Eddie Hearn).

Cīņas vizītkarte

Džošua pēdējo cīņu aizvadīja 2020. gada decembrī, kad devītajā raundā nokautēja Bulgārijas pārstāvi Kubratu Puļevu (28-2, 14 KO). Iepriekš viņš aizvadīja divas cīņas ar meksikāņu izcelsmes bokseri Endiju Ruisu (34-2, 22 KO), kuram pirmajā tikšanās reizē negaidīti piekāpās ar tehnisko nokautu. Revanša cīņā gan Džošua spēja reabilitēties, tomēr ne līdz galam – uzvara tika izcīnīta pēc vienbalsīga tiesnešu lēmuma, tikai otro reizi savā karjerā britam neuzvarot ar nokautu.

Pirms zaudējuma Ruisam Džošua bija uzveicis tādus pazīstamus bokserus kā Aleksandru Povetkinu (36-3, 25 KO), Džosefu Pārkeru (29-3, 21 KO), Karlosu Takamu (39-6-1, 28 KO), kā arī 2017. gadā viņš pieveica leģendāro Vladimiru Kļičko (64-5, 53 KO), kuram tā kļuva par pēdējo cīņu profesionālajā karjerā. Tā cīņa tiek uzskatīta par vienu no labākajām supersmagā svara vēsturē.

Tikmēr Usiks supersmagajā svara kategorijā aizvadījis tikai divas cīņas, uzvarot jau pieminēto Čisoru, bet debijā pārspējot Čazu Viterspūnu (38-4, 29 KO). Iepriekš Usiks startēja pirmajā smagajā svarā (cruiserweight) līdz 91,7 kilogramiem, 2018. gadā Pasaules Boksa supersērijas (World Boxing Superseries) turnīra ietvarā kļūstot par pirmo šīs kategorijas absolūto čempionu, savā īpašumā iegūstot visas prestižāko organizāciju jostas. Pusfināla cīņā “Arēna Rīga” Usiks sagādāja pirmo zaudējumu karjerā Latvijas Labākajam bokserim Mairim Briedim (27-1, 19 KO). Zīmīgi, ka arī Briedis vēlas pārcelties uz supersmagā svara divīziju, taču pagaidām viņš nav spējis vienoties ar kādu bokseri par cīņas aizvadīšanu.

Pēc uzvaras supersērijā Usiks aizvadīja cīņu pret britu Toniju Beljū (30-3, 20 KO), nokautējot viņu astotajā raundā, pēc kā nolēma pārcelties svara kategoriju augstāk.

Zīmīgi, ka gan Džošua, gan Usiks ir Londonas olimpisko spēļu čempioni (būdami vēl amatieru statusā), tikai katrs savā svara kategorijā.

Kādas likmes ir iespējams veikt uz Džošua – Usika cīņu?

LV BET uz šo dueli piedāvā plašas likmju iespējas. Par drošu favorītu tiek uzskatīts Džošua, viņa uzvaru novērtējot ar koeficientu 1,35. Tikmēr Usika uzvaras iespējamība tiek vērtēta ar koeficentu 3,10. Taču tās nav vienīgās likmes, uz kurām spēlētāji var derēt. Tā piemēram. Jūs varat derēt uz to, ka Džošua uzvarēs ar nokautu vai tehnisko nokautu, kā arī diskvalifikāciju (KO, TKO, DSQ) un šādai varbūtībai piešķirts koeficients 1,82. Ka Džošua uzvarēs cīņu pēc tiesnešu lēmuma, LV BET bukmeikeri piešķīruši koeficientu 4,50. Liela neticība ir tam, ka duelis noslēgsies bez uzvarētāja vai neizšķirti – koeficients 21,00.

Tikmēr iespēja, ka Usiks uzvarēs cīņu pēc tiesnešu lēmuma, LV BET ekspertu ieskatā nav nemaz tik nereāla – koeficients 5,00. Ja runājam par potenciālajiem cīņas iznākumiem, tad vairāki boksa apskatnieki uzsvēruši – ja Usikam ir iespējas uzvarēt šo cīņu, tad noteikti ne ar nokautu, bet tieši pēc aizvadītiem 12 raundiem un ar tiesnešu lēmumu. Usiks vairākkārt ir sevi pierādījis kā bokseri, kurš “ieslēdzas” cīņas otrajā pusē, pirmajā izlūkojot savus pretiniekus, bet otrajā piebeidzot. Viņš tiek raksturots kā ļoti tehnisks un izturīgs bokseris, bet bez “iznīcinoša” noslēdzošā sitiena.

Tikmēr ar Džošua ir pretēji – eksperti britu sauc par fiziski spēcīgāko bokseri supersmagajā svarā un ar lielisku labās rokas āķi apveltītu atlētu. Par to liecina arī tas, ka no 24 cīņām 22 viņš pabeidzis tieši tādā manierē – ar nokautu. Tikmēr Usikam bija acīmredzamas problēmas ar līdzīga stila bokseri kā Džošua, proti, Čisoru, un ukraiņa uzvara daudzviet pasaulē netiek vērtēta tik viennozīmīgi. Ir daļa ekspertu, kas uzskata, ka cīņai bija jānoslēdzas ar neizšķirtu vai vismaz ar dalītu, nevis vienbalsīgu tiesnešu lēmumu.

Ienāc LV BET totalizatora mājas lapā un apskati mūsu bukmeikeru piedāvājumu uz cīņu – tajā tu atradīsi plašu likmju piedāvājumu. Mūsu spēlētājiem būs iespēja derēt ne tikai uz iepriekš nosauktajiem likmju piedāvājumiem, bet arī daudziem citiem, kā – kurā raundā noslēgsies cīņa (ja tā notiks), cik raundu būs kopā un daudz ko citu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *