Kanelo pret Plantu. Vai meksikānis pārrakstīs vēsturi?

Kanelo pret Plantu. Vai meksikānis pārrakstīs vēsturi?

Naktī uz 7. novembri Lasvegasā sagaidāms aizraujošs boksa mačs starp vienu labākajiem bokseriem pasaulē meksikāni Saulu “Kanelo” Alvaresu (56-2-1, 38 KOs) un ASV pārstāvi Kalebu Plantu (21-0, 12 KOs). Šī būs titulu apvienojošā cīņa un atmosfēra un abu atlētu attiecības ir nokaitētas jau labu laiku pirms tikšanās ringā. Vai Alvaress ierakstīs savu vārdu vēstures grāmatās un kļūs par pirmo neapstrīdamo pasaules čempionu super – vidējā svara kategorijā (supermiddleweight, no 72,57 līdz 76,20 kg) ?

Pirms cīņas atmosfēra

Saprotams, ka boksā neglaimojošu vārdu raidīšana pretinieka virzienā ir daļa no šova, lai radītu lielāku ažiotāžu par cīņu, kas rezultējas finansiālos ieguvumos. “Pay per view”, klātienes un citi mārketinga ienākumu ar interesi par cīņu ir tieši saistīti. Vienā no pirms cīņas preses konferencēm tonis bija nokaitēts. Abi bokseri žurnālistiem klāstīja, ka ir gatavi savu sāncensi ne tikai vienkārši uzveikt, bet iznīcināt, ko apliecināja arī brīdī, kad abi nostājās aci pret aci.

Notika saķeršanās, kā rezultātā Plants pagrūda Kanelo, kurš atbildēja ar sitienu. Rezultātā Plantam bija pārsista seja vēl pirms nonākšanas ringā. Kanelo vēlāk savu soli komentējis šādi: “Vari teikt, ko vēlies par mani, bet nekad par manu ģimeni vai māti. Plants pārkāpa robežu un es viņu par to sodīju. Bet īstais sods viņam pienāksies, kad būsim ringā.”

Alvaresa iespēja ieiet vēsturē

Meksikānis ir kļuvis par pasaules čempionu četrās svara kategorijās. Tiesa, super – vidējā svara divīzijā neviens bokseris vēl nekad nav spējis kļūt par absolūto čempionu, vienlaikus savā īpašumā turot visu prestižāko pasaules boksa organizāciju čempionu jostas. Šobrīd Alvaresam pieder WBA (World Boxing Association) super – čempiona gods, kā arī WBC (World Boxing Council), WBO (World Boxing Organization) un respektablā žurnāla “The Ring” čempiona jostas. Savukārt Plantam kopš 2019. gada pieder IBF (International Boxing Federation) tituls.

Jāatzīmē, ka vēl nevienam bokserim šajā svara kategorijā līdz šim nav izdevies kļūt par neapstrīdamo čempionu. Alvaresam šāda iespēja būs. Protams, arī Plantam, ja viņš spēs izcīnīt uzvaru.

Cīņas favorīts

Par neapšaubāmu cīņas favorītu var uzskatīt Alvaresu, kurš savu vienīgo zaudējumu piedzīvojis tālajā 2013. gadā pret leģendāro Floidu Meivezeru. Tikmēr Plants karjeras 21 duelī zaudējuma rūgtumu nav izjutis ne reizi, bet vienlaikus jāatzīst, ka ar tik augsta līmeņa bokseriem, kāds ir Alvaress, vai ar kādiem viņš ir cīnījies, Plants vēl spēkus nav samērojis.

Kas interesanti – Alvaresam šī būs ceturtā cīņa pēdējā gada laikā, kas ir diezgan netipiski profesionāliem bokseriem mūsdienās. Vienlaikus Alvaress savus pretiniekus uzvarējis pārliecinoši un traumas nav guvis.

Plantam ir priekšrocības fiziskajos parametros – viņš ir garāks (185 cm pret Alvaresa 173cm) un loģiski, ka arī roku izvērsums viņam ir lielāks (188 cm pret 173 cm). Alvaress gan ir pazīstams ar savu izveicību – nereti pretinieki nespēj izsekot līdzi viņa kustībām ringā meksikāņa ātruma īpašību dēļ. Vienlaikus Alvaresa arsenālā ir asi un negaidīti pretuzbrukumi pat situācijās, kad šķiet, ka iniciatīva pieder pretiniekiem.

LV BET ekspertu ieskatā par pārliecinošu cīņas favorītu tiek uzskatīts Kanelo, viņa uzvaras varbūtību novērtējot ar koeficientu 1,02, bet Plantam šis rādītājs ir 9,50. Iespēju, ka cīņa noslēgsies priekšlaicīgi, proti, ar nokautu (KO), tehnisko nokautu (TKO) vai Planta diskvalifikāciju (DQ) novērtēta ar koeficientu 1,52. Spēlētājiem, kuri plāno ieguldīt savus līdzekļus kādā no likmju veidiem šajā cīņā uz šo piedāvājumu varētu apskatīties nopietnāk.

Savukārt, runājot par potenciālo cīņas ilgumu, tad LV BET ekspertu ieskatā robežšķirtne ir 9. raunds. Iespēja, ka cīņa noslēgsies līdz 9. raundam ir novērtēta ar koeficientu 1,90, bet, ka tā ilgs ilgāk, ar koeficientu 1,80.

Seko līdz jaunumiem un ienāc LV BET totalizatora mājas lapā un apskati mūsu bukmeikeru piedāvājumu uz cīņu – tajā tu atradīsi plašu likmju piedāvājumu. Mūsu spēlētājiem būs iespēja derēt ne tikai uz iepriekš nosauktajiem likmju piedāvājumiem, bet arī daudziem citiem, kā – kurā raundā noslēgsies cīņa (ja tā notiks), cik raundu būs kopā un daudz ko citu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *