Smagsvari vēl pagaidīs – Briedis aizstāvēs IBF un “The Ring” jostas

Smagsvari vēl pagaidīs – Briedis aizstāvēs IBF un “The Ring” jostas

Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis (27-1, 19 KOs) 16. oktobra naktī “Arēnā Rīga” aizstāvēs sev pirmā smagā svara (cruiserwight) kategorijā (līdz 90,7 kg) piederošās IBF (International Boxing Federation) un žurnāla “The Ring” čempionu jostas. Viņa pretinieks būs Artūrs Mans (17-1, 9 KOs). Ko varam sagaidīt no šīs cīņas, un cik liels favorīts ir Briedis?

Pirms cīņas notikumi

Briedis pēdējo reizi kāpa ringā Pasaules Boksa Supersērijas (World Boxing Superseries) finālā 2020. gada septembrī, uzveicot kubieti Junielu Dortikosu un savā īpašumā iegūstot “Mouhamed Ali Trophy”, kā arī IBF un “The Ring” čempionu nosaukumus. Neilgi pēc cīņas uzvirmoja spekulācijas, ka Briedis varētu pārcelties uz supersmagā svara kategoriju un viņš pats to nenoliedza.

Bija centieni sarunāt cīņas ar Polijas  bokseriem – vienu no supersmagā svara, otru no pirmā smagā svara, taču pārrunas neizdevās. Tāpēc tika meklētas alternatīvas un tika atrasts Mans, kurš ir IBF ranga sestais numurs, bet bija jau uzņēmis kursu pāriet atpakaļ uz amatieru konkurenci.

Briedis šobrīd ir neapstrīdams “cruiserweight” divīzijas pirmais numurs, kamēr Manam iespēja cīnīties par IBF un “The Ringa’ jostām ir vairāk kā veiksmīga apstākļu sakritība.

Kādu cīņu sagaidīt?

Saprotams, ka Briedis noteikti uzņemsies iniciatīvu no pirmā raunda. Viens jautājums – kā uz viņu būs nostrādājis tas, ka salīdzinoši īsā laikā jāpazaudē bija 10+ kilogramu. Kā viņš izteicās preses konferencē, tad vienu brīdi viņš esot svēris 104 kilogramus, kamēr “cruiserweight” divīzijā pieļaujamais svars ir 90,7 kg. No otras puses – zināms, ka bokseri veic svēršanās procedūras pusotru dienu pirms cīņas, līdz ar to pāris kilogramus tie “pieliek” klāt uz ūdens un ēdiena rēķina.

Starp citu, Briedis vairāk neslēpj, ka uz smagsvariem neraujas. Viņš nav noliedzis, ka labprāt cīnītos titulu apvienojošā cīņā ar britu Lorensu Okoliju (17-0, 14 KOs), kuram pieder WBO (World Boxing Organization) josta, kuru savukārt Briedis izcīnīja pret poli Kšitofu Glovacki, taču latvietim to atņēma, jo viņš nepiedalījās revanša cīņā, bet nolēma cīnīties Pasaules Boksa supersērijas finālā.

Briedis, visticamāk, dominēs, taču Mana potenciālais sniegums ir vairāk kā atklāts jautājums – vai viņš spēs izrādīt pietiekami aktīvu pretestību čempionam?

Kurš ir favorīts?

Cīņas absolūtais favorīts pēc LV BET ekspertu domām ir Mairis Briedis, kura uzvaras iespēja novērtēta ar koeficientu 1,01. Tātad – profesionāļu vidū šaubu par latvieša uzvaru nav. Savukārt potenciālajai Mana uzvarai piešķirts koeficients 14,5.
Seko līdz jaunumiem un ienāc LV BET totalizatora mājas lapā un apskati mūsu bukmeikeru piedāvājumu uz cīņu – tajā tu atradīsi plašu likmju piedāvājumu. Mūsu spēlētājiem būs iespēja derēt ne tikai uz iepriekš nosauktajiem likmju piedāvājumiem, bet arī daudziem citiem, kā – kurā raundā noslēgsies cīņa (ja tā notiks), cik raundu būs kopā un daudz ko citu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *