UFC 275 vasaras karstākā cīņa: Glover Teixeira vs Jiri Prochazka

UFC 275 vasaras karstākā cīņa: Glover Teixeira vs Jiri Prochazka

12 jūnijā notiks viena no šīs vasaras gaidītākajām cīņām UFC ringā – 42 gadus vecais Glover Teixiera aizstāvēs UFC ‘’light heavyweight’’ titulu pret Jiri Prochazka UFC275 ietvaros. Sākotnēji abu duelis bija paredzēts maijā, tomēr tika pārcelts par mēnesi vēlāk. Vēlies vairāk uzzināt par MMA un UFC? LV BET Sporta blogā vari iepazīties ar papildus informāciju gan par sporta veidu, gan iespējamajiem likmju veidiem.

  • UFC weight classes ir dažādas. Tā saucamā ‘’light heavyweight’’ ir otra smagākā aiz ‘’smagsvariem’’. Šajā svara kategorijā cīnās cīkstoņi, kuri ir svarā no 84 līdz 93 kilogramiem.
  • Glover Teixeira vs Jiri Prochazka: kurš ir favorīts? Pirms cīņas šķietami par favorītu varētu saukt Teixeira, kurš ir esošais titula īpašnieks un, pie tam, uzvarējis pēdējās četrās cīņās pēc kārtas. Tomēr pēc totalizatoru domām labas izredzes uz uzvaru ir arī Prochazka, kurš nav zaudējis kādā no cīņām jau 12 reizes.
  • Likmju iespējas LV BET. Arī LV BET piedāvā likmes uz MMA cīņām, ieskaitot notiekošajām UFC. Izņēmums nebūs arī Glover Teixeira vs Jiri Prichazka cīņa, kurā iespējams gan derēt uz cīņas uzvarētāju, gan uz citiem ar cīņu interesantiem aspektiem. Ja vēlies iegūt vairāk informācijas, tad LV BET Sporta blogs ir īstā vieta, kur to meklēt.

UFC weight classes un sporta vēsture

UFC pirmais cīņu pasākums tika organizēts 1993. gada novembrī. Par tā dibinātajiem var uzskatīt Artu Deiviju, Džonu Miliusu un Orionu Greisiju. Visi trīs to darīja ar mērķi veicināt ASV Greisiju atzara brazīliešu džiudžitsu, kur varētu sacensties pret dažādu sporta disciplīnu pārstāvjiem, kā, piemēram, boksa vai džudo. Mērķis bija cīnīties pret tādiem sportistiem, kuri nebija specializējušies cīņai uz zemes ar sāpju vai žņaugšanas paņēmieniem. Laika gaitā cīkstoņi pielāgojās, dažādu sporta disciplīnu prasmes apvienojot vienā, kas rezultējās ar jaunas disciplīnas izveidi, ko šobrīd visā pasaulē zina kā jauktās cīņas mākslu (MMA).

Līdz šim notikuši 274 UFC rīkoti cīņu pasākumi, bet tā popularitāte pasaulē ir vairāk nekā ievērojama. Viens no zināmākajiem pasaules cīkstoņiem ir Konors Makregors, kurš 19 no 28 cīņām noslēdzis ar nokautu, un uz brīdi kļuva par šī sporta lielāko seju pasaulē. Par raidtiesībām tikai ASV kanāls ESPN UFC maksā vairāk nekā vienu miljardu dolāru, kamēr no citiem tirgiem tā arī salasa bagātu ieņēmumu ražu.

Jauktajā cīņas mākslā ir deviņas UFC weight classes. Vieglākā ir tā saucamā ‘’strawweight’’, kur piedalās tikai sievietes un kuru svars nevar pārsniegt 52.2 kilogramus. ‘’Flyweight’’ ir svara kategorija no 52.3 līdz 56.7 kilogramiem, ‘’bantamweight’’ ir no 56.8 līdz 61.2 kilogramiem, ‘’featherweight’’ ir no 61.3 līdz 65.8 kilogramiem, ‘’lightweight’’ ir no 65.9 līdz 70.3 kilogramiem, ‘’welterweight’’ ir no 70.4 līdz 77.6 kilogramiem, ‘’middleweight’’ ir no 77.7 līdz 83.9 kilogramiem, ‘’light heavyweight” ir no 84 līdz 93 kilogramiem, bet ‘’heavyweight’’ ir no 93.1 līdz 120.2 kilogramiem.

UFC fighters katrā cīņā obligāta prasība ir cimdu un mutes aizsarga lietošana. Katra cīņa rit trīs līdz piecus raundus, bet katrs raunds ir piecu minūšu ilgs. To vērtē trīs tiesneši, kuri gadījumā, ja kāds no cīkstoņiem neuzvar ar nokautu, uzvarētāju nosaka pēc punktiem. Ir iespējams gan vienbalsīgs tiesnešu lēmums, gan nevienbalsīgs. Cīkstoņiem ir visnotaļ daudz ierobežojumu. Cīņas laikā tie nedrīkst sist ar galvu, turēt aiz matiem, kost, spļaut virsū pretiniekam, mest (to dara vrestlingā), kā arī nav vēlams uzbrukt pretiniekam pārtraukuma laikā vai brīdī, kad cīņu apturējis tiesnesis.

Glover Teixeira

Brazīlijā dzimušais Glover Teixeira 42 gadu vecumā ir vecākais kādas UFC svara kategorijas čempions. Bez tam Teixeira ir otrs vecākais, kurš jebkad piedalījies UFC rīkotajās sacensībās. Kopumā līdz šim cīkstonis piedalījies 40 cīņās, no kurām uzvarējis 33, bet zaudējis septiņās. No 33 uzvarām 18 izcīnītas ar nokautu, desmit ar cīņas pārtraukšanu, bet piecas tiesnešu vērtējuma dēļ. Tikmēr no septiņiem zaudējumiem tikai trīs piedzīvoti ar nokautu.

Pēdējo reizi kādā no cīņām Teixeira zaudēja 2018. gada 22. jūlijā, kad pēc nevienbalsīga tiesneša lēmuma viņš piekāpās Korijam Andersonam. Interesanti, ka pirms iesaistīšanās jauktās cīņas mākslā Teixeira karjeras laikā pārstāvējis savu dzimto valsti vrestlingā, 2009. un 2011. gadā izcīnot medaļas Dienvidamerikas čempionātā. 2009. gadā sportists kļuva par čempioni, bet divus gadus vēlāk ieguva sudrabu.

Jiri Prochazka

29 gadus vecais Jiri Prochazka ir cīkstonis no Čehijas, kurš MMA sacensību ietvaros pirmo reizi debitēja 2012. gadā. Karjeras laikā sportists aizvadījis 32 cīņas, no kurām uzvarējis 28, bet četrās zaudējis. No uzvarētajām 28 cīņām 25 Prochazka uzvarējis ar nokautu, divās pēc tam, kad cīņa tika pārtraukta, bet vienā pēc tiesnešu lēmuma. Tikmēr no trijiem zaudējumiem, divi piedzīvoti ar nokautu.

Cīkstonis nav zaudējis jau vairāk nekā sešus gadus. Pēdējo neveiksmi UFC fighter piedzīvoja 2015. gada nogalē, kad ar nokautu zaudēja Muhamedam Lavalam. UFC ietvaros šī Prochazka būs pirmā cīņa par kādu no jostām, bet līdz šim viņš kļuvis par ‘’light heavyweight’’ čempionu Japānas jauktās mākslas (Rizin) organizētajās sacensībās.

Glover Teixiera vs Jiri Prochazka: kurš ir favorīts?

Abu cīņa UFC275 ietvaros noteikti būs vakara nagla. Kuru var uzskatīt par favorītu? Lai arī Teixeira ir esošais titula īpašnieks, tieši Prochazka tiek atvēlēts favorīta statuss. Viņa uzvarai tiek atvēlēts koeficients 1.45, kamēr Teixiera titula nosargāšanai 2.50. Tomēr nevar teikt, ka pēc totalizatoru domām kāds no cīkstoņiem būtu izteikta favorīta statusā. Vismaz koeficienti par to neliecina – tie vairāk norāda, ka cīņā uzvarēt var abi, bet aptuveni 60-65 % varbūtību dod čeham.

Visticamāk, šādā apsvērumā nospēlējuši divi faktori. Vispirms – vecums. Kā jau minēts, Teixeira ir šobrīd vecākais sportists UFC, bet otrs vecākais tās vēsturē. 42 gados vēlreiz iegūt titulu nebūs vienkāršākais uzdevums, pat, ja uzturi sevi vislabākajā formā. Toties pieredze, kā cīnīties šāda veida cīņās, brazīlietim ir. Tādas atkal nav Prochazka – teorētiski ir minimāli iegūta Japānas organizētajās sacensībās, taču UFC275 būs cita mēroga turnīrs ar cita mēroga atspoguļojumu. Otrs faktors – čeha nu jau 12 uzvaras pēc kārtas. Sportists nav izjutis zaudējuma garšu kopš 2015. gada nogales, kamēr Teixeira pēdējo reizi neveiksmi piedzīvoja 2018. gadā.

Likmju iespējas LV BET

Veikt derības uz MMA un UFC cīņām iespējams arī LV BET. Tāda opcija pastāv arī uz Glover Teixiera vs Jiri Prochazka cīņu. Pie tam, ir dažādas likmju variācijas, ne tikai derēt uz iemīļotāko opciju – cīņas uzvarētāju. Tāpat iespējams derēt, cik raundus cīkstoņi cīnīsies, un kā noslēgsies cīņa (neizšķirts, kāds no cīkstoņiem uzvarēs pēc tiesnešu vērtējuma, kāds uzvarēs ar nokautu).

Pirms likmju izdarīšanas gan iesakām apmeklēt LV BET Sporta blogu, kurā sagatavota arī papildus informācija par MMA un UFC. Sporta blogā iespējams iepazīties ar jaunāko informāciju un analīzi par šo sporta veidu, kas var būt noderīgi lēmumā pirms likmes izdarīšanas.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *