Pasaules kausa izcīņas 2022./2023.gada sezona distanču slēpošanā

Pasaules kausa izcīņas 2022./2023.gada sezona distanču slēpošanā

No novembra beigām līdz pat 2023. gada marta beigām distanču slēpotājiem gaidāmas sacensības Pasaules kausa izcīņas ietvaros. Posmi paredzēti deviņās valstīs, un viens no tiem arī Baltijā – nākamā gada martā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. Vai tevi interesē vairāk uzzināt par distanču slēpošanas sacensībām? Ienāc LV BET Sporta blogā, iepazīsties ar piedāvātajām likmju iespējām un doties veikt derību.

Svarīgākā informācija par gaidāmo Pasaules kausa sezonu

Jaunā slēpošanas sezona sāksies no 25. līdz 27. novembrim Somijas slēpošanas trasē Rukatunturi. Vīriešiem tur gaidāms desmit kilometru klasiskā stila slēpojums, sprints un 20 kilometru brīvā stila slēpojums, arī dāmam piedaloties tieši tādu pašu garumu sacensībās. Īsi pirms sezonas FIS lēma par jauninājumu, abiem dzimumiem pielīdzinot distanču garumus.

Pasaules kausa laikā paredzēti 12 posmi – vēl bez gaidāmā Somijas trasē novembra beigās, posmi notiks arī Norvēģijas trasēs Lillehamerē, Beitostolenā, Oslo un Drammenā, Šveices pilsētā Davosā, Itālijas pilsētās Milānā un Toblakā, Francijā, Zviedrijas pilsētā Falunā, Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, bet 25. un 26. martā 2022./2023. gada sezona noslēgsies ar posmu Somijas pilsētā Lahti.

Starp Pasaules kausa posmiem paredzētas arī citas nozīmīgas distanču slēpošanas sacensības. No 2022. gada 31. decembra līdz 2023. gada 8. janvārim trijās dažādās trasēs gaidāms slavenais ”Tour de Ski” seriāls. Savukārt no 23. februāra līdz 4. martam Slovēnijas pilsētā Planicā gaidāms pasaules čempionāts – tieši tas uzskatāms par šīs sezonas nozīmīgāko startu.

Distanču slēpošanā piedalās arī Latvijas slēpotāji. Par šī sporta veida zināmāko sportisti jāsauc Patrīciju Eiduku, kura ar saviem rezultātiem pievērsusi pastiprinātāku interesi par notiekošo šajā sporta veidā. Kungiem labākos rezultātus demonstrējis Raivo Vīgants. Latvijas sportisti gan neatrodas pašā elitē, taču tuvu tam. Par pašiem spēcīgākajiem sportistiem slēpošanā var saukt Norvēģijas, Somijas, Krievijas, Zviedrijas un arī Igaunijas sportistus.

Iepriekšējais Pasaules kauss distanču slēpošanā — kurš triumfēja?

Iepriekšējā, 2021./2022. gada sezonā par Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētāju vīriešiem trešo reizi karjerā kļuva norvēģis Johanness Klēbo, kurš aiz sevis atstāja gadu iepriekš uzvarējušo krievu Aleksandru Bolšunovu. Trešo vietu ieguva soms Īvo Niskanens. Visi trīs ir vieni no spēcīgākajiem sportistiem un allaž uzskatīti par vieniem no sacensību favorītiem.

Dāmām pirmo reizi karjerā pasaules kausa kopvērtējumā triumfēja krieviete Nataļja Neprjajeva. Otro reizi karjerā amerikāniete Džesija Diginsa izcīnīja otro vietu, bet trešo vietu kopvērtējumā ieguva zviedriete Ebba Andešone – arī viņi karjeras griezumā otro reizi kopvērtējumā sasniedza trešo pozīciju.

Pasaules kausa rekordisti

Vīriešiem titulētākais sportists pasaules kausa ieskaitē ir norvēģis Bjorns Dāle, kurš sešas reizes kļuvis par Pasaules kausa ieguvēju, bet vēl četras reizes bijis uz pjedestāla. Zviedrs Gunde Svans par pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētāju kļuvis veselas piecas reizes. Dāmām visvairāk reižu – piecas – pasaules kausā triumfējusi krieviete Jeļena Valbe. Savukārt četras uzvaras kopvērtējumā ir norvēģietēm Maritai Bjorgenai un Bentei Skari, kā arī polietei Justīnai Kovaļčikai.

Raugoties atsevišķi distancēs, tad sprintā vīriešiem visvairāk reižu uzvarējis Johanness Klēbo (četras), bet dāmām norvēģiete Marita Bjorgena (piecas). Savukārt distanču kopvērtējumā vīriešiem visvairāk uzvarējis šveicietis Dario Koloņa (četras), bet dāmām Terēze Johauga (piecas). Visvairāk uzvaru posmos ir Klēbo (48) vīriešiem un Maritai Bjorgenai (114) sievietēm.

Pasaules kausa izcīņas distances

Pasaules kausa izcīņā sportisti piedalās tādās distanču slēpošanas disciplīnās kā desmit kilometru klasiskajā stilā, 20 kilometru brīvajā stilā, sprintā gan klasiskajā, gan brīvajā stilā, 20 kilometru skiatlonā, 10 un 20 kilometru iedzīšanas sacensībās, kā arī deviņu, 15, 20 un 50 kilometru masu startā. Papildus tam kungiem sezonas laikā paredzētas divas stafetes – viena 4×7.5 kilometru, bet cita 4×10 kilometru. Arī dāmām gaidāmas divas stafetes – viena 4×7.5 kilometru, bet cita 4×5 kilometru distancē. Tāpat divas reizes notiks komandu sprints.

Pasaules kausa izcīņa distanču slēpošanā translācija – kur skatīties?

Latvijas teritorijā distanču slēpošanas pasaules kausa sacensības translētas netiek. Gadījumā, ja ir pieslēgts, piemēram, TET, tad tajā atrodams sporta kanāls ”Eurosport”, kurā tiek demonstrētas arī distanču slēpošanas pasaules kausa posmi.

Likmes uz Pasaules kausu distanču slēpošanā LV BET

Ja vēlies izdarīt likmi uz distanču slēpošanas sacensībām, tad apmeklē LV BET mājaslapu, kreisajā augšējā stūrī meklē ”Sports” un kreisajā izvēlnē skaties ”distanču slēpošana”. Spiežot uz tā, vari atrast piedāvājumā esošās likmju iespējas uz pasaules kausa notikumiem.

Likt likmes uz distanču slēpošanas notikumiem ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo posmu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, apmeklē LV BET Sporta blogu, kurš saviem spēlētājiem piedāvā jaunāko informāciju par visiem ar sportu saistītajiem notikumiem.

Pasaules kauss distanču slēpošanā derību padomi LV BET

Pirms sacensībām ieskaties totalizatoru piedāvātajās outright iespējās. Ar tās palīdzību varēsi noskaidrot, kuri sportisti pēc bukmeikeru domām uzskatāmi par galvenajiem favorītiem. Gadījumā, ja piedalīsies abi pagājušās sezonas čempioni, tad tieši viņus bukmeikeri varētu vērtēt kā nozīmīgākos sportistus uz atkārtota titula iegūšanu.

Ja ņem vērā nācijas, tad distanču slēpošanā dominējušas Skandināvijas valstis – Norvēģija, Zviedrija, Somija, kā arī spēcīga ir Krievija. Tās dalība šajā sacensībās gan ir neskaidra. No Baltijas valstīm tradīcijas šajā sporta veidā ir Igaunija, kamēr Latvija, pateicoties Patrīcijai Eidukai, pratusi spert nozīmīgus attīstības soļus.

Ja augstākminētais ir uzrunājis derēt uz šī sporta veida notikumiem, tad vari paredzēt labāko trijnieku katrā no posmiem, iespējamo uzvaras handikapu un daudz ko citu. Lai uzzinātu piedāvājumā esošās likmes, apmeklē LV BET mājaslapu un ieskaties piedāvātajās derību opcijās.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *