Azerbaidžānas Grand Prix turpināsies cīņa par F1 titulu

Azerbaidžānas Grand Prix turpināsies cīņa par F1 titulu

No 10. līdz 12. jūnijam Formulā 1 notiks jau astotais posms – Azerbaidžānas Grand Prix. Sezonas ievadā pagātnes spozmi atguvusi ‘’Ferrari’’, taču uz papēžiem min gan ‘’Red Bull’’, gan arī ‘’Mercedes’’. Vai vēlies vairāk uzzināt par notiekošo Formulā 1? Iepazīsties ar likmju ieteikumiem un papildus informāciju par šo aizraujošu sportu LV BET Sporta blogā. Ar tā palīdzību varēsi veikt izsvērtas likmes LV BET! 

  • Formula 1 astotais posms notiks Azerbaidžānā. Tās galvaspilsētā Baku posms tiek organizēts kopš 2017. gada un tajā līdz šim bijuši četri dažādi uzvarētāji – nevienam no pilotiem nav izdevies šajā valstī gūt panākumu divas reizes pēc kārtas.
  • Kuri ir šī autosporta pašreizējie favorīti? Sezonu spēcīgi sākuši ‘’Ferrari’’ piloti, čempionāta vadībā izvirzoties Šarlam Leklēram. Tikmēr vairākas izstāšanās piedzīvojis iepriekšējās sezonas čempions Makss Verstapens, tādējādi sabojājot izredzes cīnīties par augstāko vietu.
  • Liec likmes uz F1 LV BET. Motosporta karalis pēdējos gados, pateicoties Netflix šovam, piesaistījis jaunus līdzjutējus un pavisam cita līmeņa interesi. LV BET iespējams izdarīt likmes uz jebkuru no posmiem. Pie tam, uz katru no tiem vari izdarīt likmes uz visdažādākajiem ar posma iznākumu saistītiem aspektiem, sākot no uzvarētāja un beidzot ar to, kurš no pilotiem pirmais izstāsies. Ja esi nepieredzējis, tad talkā var nākt LV BET Sporta blogs, kur varēsi iegūt papildus informāciju par sportu un iespējamajām likmēm.

Formula 1 posma Azerbaidžānā vēsture

Lielās balvas izcīņa Azerbaidžānā notiek kopš 2017. gada, pie tam, pašā valsts sirdī – tās galvaspilsētā. Azerbaidžānas Grand Prix norit ielās izveidotā trasē, kas, piemēram, 2017. gadā bija viena no piecām sezonas vietām, kur sacīkste notika pilsētas ielās. Pirmais posms šajā valstī notika gadu iepriekš, taču tad to rīkoja Eiropas Grand Prix ietvaros.

Pagaidām Azerbaidžānā uzvarējuši tikai divu komandu piloti – ‘’Red Bull’’ un ‘’Mercedes’’, taču neviens no tiem uzvarētāja laurus nav plūcis vairāk nekā vienu reizi. 2017. gadā uzvaru izcīnīja toreizējais ‘’Red Bull’’ braucējs Daniels Rikjardo (šobrīd pārstāv ‘’McLaren’’), bet 2019. gadā ‘’Mercedes’’ braucējs Valteri Botass (šobrīd pārstāv ‘’Alfa Romeo’’). Septiņkārtējais pasaules čempions Lūiss Hamiltons Azerbaidžānā uzvarējis tikai reizi – 2018. gadā, bet pirms gada par uzvarētāju Baku kļuva ‘’Red Bull’’ pārstāvis Serhio Peress. Vienu reizi posms nenotika – 2020. gadā to atcēla Covid-19 dēļ.

F1, kas pirmo posmu aizvadīja 1946. gadā Turīnā, laika gaitā attīstījusies globāli, aizvadot pēc iespējas vairāk posmu ne tikai Eiropā, bet arī citos kontinentos. Ne velti nesen Hamiltons bilda, ka labprāt redzētu F1 posmu Āfrikas tirgū, bet tuvākajos gados varētu palielināties posmu daudzums ASV, kur popularitāte par šo sporta veidu augusi daudzkārtīgi. Autosportā tas ir būtiski, jo tādējādi spēj pievilināt aizvien vairāk fanu.

Azerbaidžānā šajā sezonā notiks astotais sezonas posms no 22 ieplānotajiem. Var teikt, ka līdz ar posmu tiks ievadīta otrā sezonas daļa. Pirms Azerbaidžānas Grand Prix piloti cīnīsies citā ielas trasē – Monako, bet pēc Baku piloti dosies uz Ziemeļameriku, kur paredzētas sacensības Kanādā.

Pašreizējie šī autosporta favorīti

Pašlaik par galveno favorīti uz F1 titulu tiek uzskatīts ‘’Ferrari’’ pilots Šarls Leklērs, kurš no sezonas pirmajiem trim posmiem uzvarējis divos, bet vienā ieņēma otro vietu. Viņa koeficients uz uzvaru čempionātā tiek lēsts 1.6 vērtībā. Kā nākamais rindā ir pašreizējais čempions Makss Verstapens, kurš divos no trim posmiem gan izstājies. Viņa koeficients ir 3.25. Nedaudz tālāk ir septiņkārtējais pasaules čempions Lūiss Hamiltons ar koeficientu 11.00, bet citu pilotu izredzes novērtētas ar mazāku iespējamību. Karlosa Sainsa koeficients uz titulu ir 26.00, Džordža Rasela 34.00, bet Serhio Peresa 51.00. Vismazākās izredzes uz titulu tiek lēstas Sebastianam Fetelam, Mikam Šūmaheram, Juki Cunodam, Aleksam Albonam, Lensam Strolam, Nikolā Latifi un Guanju Žo – visiem koeficients 1000.00.

Arī Konstruktoru kausā jeb komandu ieskaitē par galveno favorīti uz uzvaru piešķir ‘’Ferrari’’ (1.65 koeficients). ‘’Red Bull’’ atpaliek nedaudz (2.60), bet citas komandas jau vairāk. Trešais labākais koeficients ir ‘’Mercedes’’ (8.00), bet vismazāk totalizatori tic ‘’Aston Martin’’, ‘’Williams’’ un ‘’Alfa Romeo’’ titulam komandu ieskaitē – visas novērtētas ar koeficientu 1000.

Savukārt vislabākais dubultais koeficients par titula iegūšanu ir Šarlam Leklēram pilotu ieskaitē un ‘’Ferrari’’ komandu ieskaitē (2.00). Pēc totalizatoru domām iespējama ir arī Leklēra triumfs starp pilotiem un ‘’Red Bull’’ uzvara konstruktoru kausā (koeficients 4.00), bet Maksa Verstapena titula atkārtojums kombinācijā ar ‘’Red Bull’’ uzvaru konstruktoru kausā novērtēts ar koeficientu 7.00.

Liec likmes uz Formulu 1 LV BET

F1 kļūst aizvien populārāks sporta līdzjutēju vidū. LV BET piedāvā likt likmes uz visiem šī autosporta posmiem, tostarp Azerbaidžānas Grand Prix. Pie tam, likmju iespējas ir visdažādākās. Vari derēt, kurš no pilotiem uzvarēs posmā, kuri iekļūs labāko trijniekā, kuri labāko sešiniekā, bet kuri posmu noslēgs ar punktu izcīnīšanu (iekļūšanu labāko desmitniekā). Pie tam, vari derēt arī par kvalifikācijas uzvarētāju jeb to, kurš posmu uzsāks no pirmās starta vietas. Saistībā ar kvalifikāciju iespējams derēt par noteiktu dueļu rezultātu – piemēram, kā noslēgsies duelis starp divas komandas pārstāvjiem ‘’Red Bull’’ Serhio Peresu un Maksu Verstapenu jeb kurš no viņiem kvalifikāciju noslēgs augstākā vietā.

Iespējams arī derēt uz tādiem ar posmu saistītiem aspektiem kā kura komanda sasniegs ātrāko apļa laiku, kurš pilots pirmais dosies mainīt riepas, kurš pilots pirmais izstāsies un to pašu derēt saistībā ar komandām. Tāpat iespējams derēt, vai abas vienas komandas mašīnas finišēs labāko trijniekā, labāko sešiniekā vai labāko desmitniekā.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem piedāvājam jaunāko informāciju par Formulu 1 un tajā notiekošo.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *