F1 Japānas Grand Prix: iespēja noskaidrot čempionu

F1 Japānas Grand Prix: iespēja noskaidrot čempionu

N0 7. līdz 9. oktobrim Japānā gaidāms 18. Formula 1 sezonas posms – Japānas Grand Prix. Tajā priekšlaicīgi titulu var nodrošināt kopvērtējuma līderis Makss Verstapens, kurš tādējādi kļūtu par divkārtējo pasaules čempionu. Vai vēlies vairāk uzzināt par F1? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi.

Svarīgākā informācija par Japānas Grand Prix

Pirmo reizi F1 posms Japānā notika 1963. gadā, bet līdz šim ne vienmēr tas ticis iekļauts Formula 1 kalendārā. Tā, piemēram, 1965., 1970., 1974., 1978., 1979., 1980., 1981., 1982., 1983., 1984., 1985., 1986., 2020. un 2021. gados šajā vietā posms nenotika. Tas nozīmē, ka 2022. gadā Japānā notiks sacensības pirmo reizi pēdējo trīs gadu laikā. 2019. gadā par uzvarētāju kļuva tobrīd ”Mercedes” pilots Valteri Botass, kurš aiz sevis atstāja vācieti Sebastianu Fetelu un tā brīža komandas biedru Lūisu Hamiltonu.

Japānā izveidotajā trasē, kuru godā kā ”Suzuka Circuit”, katrs aplis ir 5.807 kilometru garš, bet posma laikā pilotiem jāveic 53 apļi jeb vairāk nekā 307 kilometru liela distance. Šajā vietā F1 sacensības notiek kopš 1987. gada, taču pirmos posmus rīkoja Fudži spīdveja trasē, kurā tas notika arī dažas reizes vēlāk. Suzuka circuit sacensības atgriezās 2009. gadā. Tāpat jāpiemin, ka Japāna kļuva par pirmo Āzijas valsti, kurā rīkoja F1 posmu līdz brīdim, kad kalendāram 1999. gadā pievienoja Malaiziju.

Japānas Grand Prix statistika

Ja pēdējais šī posma čempions ir Sebastians Fetels, tad visvairāk reižu šajā trasē uzvarējis viņa tautiets Mihaels Šūmahers, kuram ir sešas uzvaras (1995., 1997., 2000., 2001., 2002. un 2004. gadā). Pieci panākumi Japānā ir citam septiņkārtējam pasaules čempionam Lūisam Hamiltonam (2007., 2014., 2015., 2017., 2018. gadā).

Komandu vērtējumā vislabāk veicies ”McLaren”, kas Japānas Grand Prix uzvarējis deviņas reizes, taču pēdējā no tām bija tālajā 2011. gadā. ”Ferrari” ir septiņas uzvaras, bet ”Mercedes” sešas. Savukārt ātrākais pēdējais apļa laiks pieder Hamiltonam, kurš 2019. gada sacensībās uzrādīja ātrāko apli ar laiku 1:30.983 sekundes. 2022. gadā kādam no pilotiem vai pašam britam būs iespēja to atkārtot.

Kādu balvu iegūst Japānas Grand Prix uzvarētājs?

Vērtīgākā no balvām uzvarētājam ir 25 punkti sacensību ieskaitē. Ar to palīdzību iespējams cīnīties par čempiona titulu vai labākām vietām kopvērtējumā. Tāpat šie punkti palīdz pilota komandai Konstruktora kausā. Pjedestālu sasniegušie trīs sportisti saņem ”Grand Prix” posmam izveidotus speciālus kausus, kā arī šampanieti.

F1 sezonas kalendārs

Šīs sezonas kalendārā Japānā gaidāmais posms kļūs par 18 no 22 plānotajiem. Jebkura Formula 1 sezona sākas martā, bet noslēdzas novembrī. Tās laikā sportisti ceļo visā pasaulē, lai piedalītos sacensībās. 2022. gadā posmi notiek tādās valstīs kā Bahreinā, Sauda Arābijā, Austrālijā, Itālijā, ASV, Spānijā, Monako, Azerbaidžānā, Kanādā, Lielbritānijā, Austrijā, Francijā, Ungārijā, Beļģijā, Nīderlandē, Singapūrā, Japānā, Meksikā, Brazīlijā un Abū Dabī. Itālijā un ASV paredzēti divi posmi.

Pēc 16 aizvadītiem posmiem pārliecinošs kopvērtējuma līderis bija ”Red Bull” līderis un esošais pasaules čempions Makss Verstapens, kurš bija iekrājis 335 punktus. 116 punkti mazāk ir ”Ferrari” pilotam Šarlam Leklēram, bet 125 punktu mazāk viņa komandas biedram Serhio Peresam. Kopumā jānotiek brīnumam, lai Verstapens otro gadu pēc kārtas nekļūtu par pasaules čempionu.

F1 Japānas Grand Prix dalībnieki

Kas piedalīsies?

Jebkurā F1 posmā piedalās desmit komandas – ”Red Bull”. ”Ferrari”. ”Mercedes”, ”Alpine”, ”McLaren”, ”Alfa Romeo”, ”Haas”, ”AlphaTauri”, ”Aston Martin” un ”Williams”. Katru komandu pārstāv divi dalībnieki jeb kopā 20 braucēji.

Šajā sezonā čempionātā piedalās tādi braucēji kā Makss Verstapens, Šarls Leklērs, Serhio Peress, Džordžs Rasels, Karloss Sainss, Lūiss Hamiltons, Lendo Noriss, Estebans Okons, Fernando Alonso, Valteri Botass, Pjērs Gaslī, Kevins Magnusens, Sebastians Fetels, Daniels Rikjardo, Miks Šūmahers, Juki Cunoda, Žo Guanju, Lenss Strols, Alekss Albons un Nikolā Latifi. ”Williams” komandā atsevišķos posmos braucis Niks de Frīss, bet ”Aston Martin” Niko Hulkenbergs.

Kuram ir lielākās izredzes uzvarēt?

Bukmeikeri vairs nešaubās, ka tieši Verstapens kļūs par čempionu un tieši viņa iespējamā uzvara vērtēta visaugstāk. Šobrīd lielākā intriga ir par to, kurš sezonas kopvērtējumā ieņems otro vietu un šajā ziņā labākās likmes ir uz Šarla Leklēra kandidatūru (koeficients 1.4), kamēr Serhio Peresam ir koeficients 6.00.

Japānā, tāpat kā visos citos posmos, Verstapens būs galvenais favorīts. Viņš šajā sezonā uzvarējis jau 11 no 16 posmiem. Šarls Leklērs uzskatāms par nākamo favorītu, bet viņu komandas biedri kā Serhio Peress un Karloss Sainss ir nākamie iespējamie favorīti. Izslēgt no cīņas par uzvaru nevar arī ”Mercedes” pilotus.

Kā izdarīt likmes uz Japānas Grand Prix LV BET?

Ja vēlies izdarī likmi uz Formula 1 posmu, tad apmeklē LV BET mājaslapu, kreisajā augšējā stūrī meklē ”Sports” un kreisajā izvēlnē skaties ”Formula 1”. Spiežot uz tā, vari atrast piedāvājumā esošās likmju iespējas uz čempionāta notikumiem.

Likt likmes uz F1 ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, apmeklē LV BET Sporta blogu, kurš saviem spēlētājiem piedāvā jaunāko informāciju par visiem ar sportu saistītajiem notikumiem.

F1 likmju veidi LV BET

Likmju iespējas uz F1 sacensībām ir visdažādākās. Vari derēt no iespējas, kurš kļūs par sacensību uzvarētāju līdz tam, kuri piloti iekļūs labāko sešiniekā un desmitniekā. Tāpat pastāv varbūtība derēt uz kvalifikācijas rezultātiem, bet interesantāku likmju meklētājiem saistoša var šķist iespēja derēt uz dažādiem savstarpējiem dueļiem.

Interesantas derības pastāv arī uz tādām iespējām kā ātrākā apļa laika noteikšanu, boksos došanās ātrumu un kurš no pilotiem pirmais izstāsies no sacensībām. Bez individuālajām derībām uz kādu no sportista, pastāv arī iespēja derēt uz komandu rezultātiem.

Pirms veic likmi, iepazīsties ar čempionāta kopvērtējuma rezultātiem un pēdējo posmu labāko trijniekiem. Tas tev palīdzēs saprast, kurus var uzskatīt par galvenajiem posma favorītiem. Sacensību dienā ieskaties, kāds būs starta vietu izkārtojums – arī tam mēdz būt nozīme, kā attīstīsies sacīkste.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *