Formula 1 Meksikas Grand Prix: Peresa iespēja iepriecināt vietējos fanus

Formula 1 Meksikas Grand Prix: Peresa iespēja iepriecināt vietējos fanus

No šī gada 28. līdz 30. oktobrim Meksikā gaidāms viens no pēdējiem Formula 1 2022. gada sezonas posmiem. Iespējams, jau pirms tā būs zināms, ka Makss Verstapens būs otro reizi pēc kārtas kļuvis par čempionu, kamēr viņa komandas biedrs Serhio Peress varēs iepriecināt atnākušos tautiešus. Vai vēlies vairāk uzzināt par F1 sacensībām? Iepazīsties ar likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi!

Informācija par Formula 1 Meksikas Grand Prix

Kad notiks Formula 1 Meksikas Grand Prix?

Šī gada posms plānots no 28. līdz 30. oktobrim. Tas būs sezonas 20. no 22 plānotajiem ”Grand Prix”. To aizvada ”Autodromo Hermanos Rodriguez” sacīkšu trasē Meksikas galvaspilsētā Mehiko. Katra apļa garums ir nedaudz virs četriem kilometriem, bet kopumā sportistiem jāveic 71 aplis, kas kopsummā tiem liek nobraukt 305 kilometrus garu distanci.

Iepriekšējo Formula 1 Meksikas Grand Prix posmu uzvarētāji

Pirmo reizi posms Meksikā notika tālajā 1962. gadā. Laika posmā no 1971. līdz 1985. gadam un no 1993. līdz 2014. gadam Meksika tika izņemta no F1 sezonas kalendāra, taču tajā pilntiesīgi atgriezās 2015. gadā. 2020. gadā sacensības nenotika Covid-19 ceļošanas ierobežojumu dēļ, bet kopumā šī valsts ir viena no kalendāra vietām, kur piloti dodas sezonas laikā.

Pirms gada par šī posma uzvarētāju kļuva arī tā gada pasaules čempions Makss Verstapens, kurš aiz sevis atstāja savu galveno konkurentu Luisu Hamiltonu un savu komandas biedru, mājinieku Serhio Peresu. Ātrāko apļa laiku uzrādīja ”pole position” ieguvušais Valteri Botass.

Visvairāk reižu, trīs, šajās sacīkstēs uzvarējuši jau pieminētais Verstapens un brits Džims Klārks, kurš to paveica 1962., 1963. un 1967. gadā. No aktīvajām komandām visvairāk uzvaru Meksikas Grand Prix ir ”Mclaren”, ”Williams”, ”Mercedes” un ”Red Bull” – visām trīs.

Balvas par uzvaru sacensībās

Vērtīgākā no balvām uzvarētājam ir 25 punkti sacensību ieskaitē. Ar to palīdzību iespējams cīnīties par čempiona titulu vai labākām vietām kopvērtējumā. Tāpat šie punkti palīdz pilota komandai Konstruktora kausā. Pjedestālu sasniegušie trīs sportisti saņem ”Grand Prix” posmam izveidotus speciālus kausus, kā arī šampanieti.

Formula 1 sacīkstes Meksikā

Kas piedalās?

Jebkurā F1 posmā piedalās desmit komandas – ”Red Bull”. ”Ferrari”. ”Mercedes”, ”Alpine”, ”McLaren”, ”Alfa Romeo”, ”Haas”, ”AlphaTauri”, ”Aston Martin” un ”Williams”. Katru komandu pārstāv divi dalībnieki jeb kopā 20 braucēji.

Šajā sezonā čempionātā piedalās tādi braucēji kā Makss Verstapens, Šarls Leklērs, Serhio Peress, Džordžs Rasels, Karloss Sainss, Lūiss Hamiltons, Lendo Noriss, Estebans Okons, Fernando Alonso, Valteri Botass, Pjērs Gaslī, Kevins Magnusens, Sebastians Fetels, Daniels Rikjardo, Miks Šūmahers, Juki Cunoda, Žo Guanju, Lenss Strols, Alekss Albons un Nikolā Latifi. ”Williams” komandā atsevišķos posmos braucis Niks de Frīss, bet ”Aston Martin” Niko Hulkenbergs.

Situācija kopvērtējumā

Pēc 17 posmiem drošā vadībā bija Makss Verstapens, kurš bija paspējis sakrāt jau 341 punktu. Otrais ar 237 punktiem ir ”Ferrari” braucējs Šarls Leklērs, no kura par diviem punktiem atpaliek Serhio Peress. Abu duelis cīņā par otro vietu varētu būt visai sīvs.

Konstruktoru kausā pēc 17 posmiem pārliecinošā vadībā bija ”Red Bull” ar 576 punktiem. ”Ferrari” atradās otrajā vietā ar 439 punktiem, bet ”Mercedes” ar 373 punktiem bija trešie. Par ceturto vietu kopvērtējumā cīnās ”McLaren” un ”Alpine”. Pēc 17 posmiem četru punktu pārsvars (129 pret 125) bija ”Mclaren”.

Meksikas GP favorīti

Favorītu sakarā nekas nav mainījies. Pasaules čempions Makss Verstapens visās šīs sezonas Formula 1 sacensībās tiek uzskatīts par galveno favorītu. Tomēr, ņemot vērā, ka vinš jau līdz Meksikas Grand Prix varētu būt nodrošinājis čempiona titulu, lielāks uzsvars varētu tikt likts uz mājinieku Serhio Peresu, kurš, pie tam, ir publikas mīlulis, jo aizvadīs sacensības savā mājas trasē. Cīņa par otro vietu ar Šarlu Leklēru ir sīva, tāpēc ”Ferrari” un ”Red Bull” cīņa būs interesanta.

Likmes uz Meksikas Formula 1 Grand Prix

Ja vēlies veikt likmi uz Formula 1 posmu, tad apmeklē LV BET mājaslapu, kreisajā augšējā stūrī meklē ”Sports” un kreisajā izvēlnē skaties ”Formula 1”. Spiežot uz tā, vari atrast piedāvājumā esošās derību iespējas uz čempionāta notikumiem.

Likt likmes uz F1 ir ļoti vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, apmeklē LV BET Sporta blogu, kurš saviem spēlētājiem piedāvā jaunāko informāciju par visiem ar sportu saistītajiem notikumiem.

Meksikas GP derību padomi

Likmju iespējas uz F1 sacensībām ir dažādākās. Vari derēt no iespējas, kurš kļūs par sacensību uzvarētāju līdz tam, kuri piloti iekļūs labāko sešiniekā un desmitniekā. Tāpat pastāv varbūtība izdarīt likmes uz kvalifikācijas rezultātiem, bet interesantāku likmju meklētājiem saistoša var šķist iespēja derēt uz dažādiem savstarpējiem dueļiem.

Interesantas derības pastāv arī uz tādām iespējām kā ātrākā apļa laika noteikšanu, boksos došanās ātrumu un kurš no pilotiem pirmais izstāsies no sacensībām. Bez individuālajām derībām uz kādu no sportista, pastāv arī iespēja derēt uz komandu rezultātiem.

Pirms veic likmi, iepazīsties ar čempionāta kopvērtējuma rezultātiem un pēdējo posmu labāko trijniekiem. Tas tev palīdzēs saprast, kurus var uzskatīt par galvenajiem posma favorītiem. Sacensību dienā ieskaties, kāds būs starta vietu izkārtojums – arī tam mēdz būt nozīme, kā attīstīsies sacīkste.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *