Vai Red Bull dominance turpināsies arī Beļģijas Grand Prix?

Vai Red Bull dominance turpināsies arī Beļģijas Grand Prix?

No 26. līdz 28. augustam ar Beļģijas Grand Prix pēc mēneša pauzes atsāksies Formula 1 čempionāts, kurā ‘’Red Bull’’ braucējs Makss Verstapens dodas pēc sava otrā titula pēc kārtas, bet ‘’Red Bull’’ pēc uzvaras Konstruktoru kausā. Vai vēlies vairāk uzzināt par F1? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • Formula 1 posms Beļģijā pirmo reizi notika 1950. gadā. Spā trase Beļģijā ir viena no iecienītākajām ne tikai fanu, bet arī pilotu vidū. Pie tam, notikumus trasē var ietekmēt laika apstākļi, visbiežāk lietus. Posma vēsturē bijis brīdis, kad to norises laikā lija 20 gadus pēc kārtas.
  • Šajā autosportā notikumi var mainīties ātri. Pagaidām līderis ir Makss Verstapens, kurš iekrājis solīdu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem, taču atlikušajos posmos arī viņš nevar pieļaut vaļības, jo, ņemot vērā punktu skaitīšanas sistēmu, deficīts var tikt sadeldēts dažu posmu laikā.
  • Liec likmes uz F1 LV BET. Motosporta karalis, pateicoties Netflix šovam, pēdējos gados piesaistījis jaunus līdzjutējus un pavisam cita līmeņa interesi. LV BET iespējams izdarīt likmes uz jebkuru no posmiem. Pie tam, uz katru no tiem vari izdarīt likmes uz visdažādākajiem ar posma iznākumu saistītiem aspektiem, sākot no uzvarētāja un beidzot ar to, kurš no pilotiem pirmais izstāsies.

Formula 1 posms Beļģijā pirmo reizi notika 1950. gadā

Beļģijas Grand Prix piloti veic 44 apļus, taču laika gaitā šis kļuvis par vienu no populārākajiem posmiem ne tikai pilotu, bet arī līdzjutēju vidū. Dažāda veida autosporta sacensības Spā trasē tiek organizētas kopš 1925. gada, bet Lielās balvas izcīņa F1 ietvaros šeit norisinās kopš 1950. gada. Līdz 2022. gadam Beļģijā posms nav noticis vien 1957., 1959., 1969., 1971., 2003. un 2006. gadā. Sportistiem visvairāk uzmanība jāpievērš ne tikai savam sniegumam un formulas tehniskajam stāvoklim, bet arī laikapstākļiem. Šī posma vēsturē bieži tā laika ir lijis, kas ietekmējis sacīkstes iznākumu. Tā vēsturē bijis laiks, kad lija 20 gadus pēc kārtas.

Visvairāk reižu par Beļģijas Grand Prix uzvarētāju kļuvis leģendārais Mihaels Šūmahers, kurš šajā trasē uzvarējis sešas reizes (1992., 1995., 1996., 1997., 2001., 2002. gadā). Pieci panākumi ir Airtonam Sennam un Džimam Klārkam, bet četri Kimi Reikenenam un septiņkārtējam čempionam Lūisam Hamiltonam. Tieši brits ir visvairāk uzvarējušais pilots Beļģijā no aktīvajiem braucējiem – to titulētajam sportistam izdevies paveikt 2010., 2015., 2017. un 2020. gadā.

Kā komanda visvairāk Beļģijā uzvarējusi ‘’Ferrari’’ – kāds no tās pilotiem šajā trasē triumfējis 18 reižu. Pēdējo no tām 2019. gadā, kad sacīkstē uzvarēja šī brīža ‘’Ferrari’’ līderis Šarls Leklērs. 14 panākumi ir ‘’McLaren’’, taču pēdējais no tiem bijis pasen – 2012. gadā, bet astoņas uzvaras ir vairs neeksistējošai komandai ‘’Lotus’’. Pēdējo gadu spēcīgākā komanda ‘’Mercedes’’ Beļģijā uzvarējusi piecas reizes.

2021. gadā pirmo reizi Beļģijā uzvarēja esošais pasaules čempions Makss Verstapens. Pagājušā gada sacensībās viņš ne tikai uzvarēja pašā sacīkstē, bet arī ieguva ‘’pole position’’ notikušajā kvalifikācijā dienu iepriekš. Visus pārsteidza šī brīža ‘’Mercedes’’, bet toreiz ‘’Williams’’ komandā braucošais Džordžs Rasels, kurš finišēja otrais, kamēr trešo vietu ieguva septiņkārtējais čempions Lūiss Hamiltons.

Šajā autosportā notikumi var mainīties ātri

Pirms Beļģijas Grand Prix Formula 1  čempionāta kopvērtējuma līderis ir Makss Verstapens, kurš pirmajos 13 posmos sakrājis 258 punktus. Viņš par 80 punktiem apsteidz tuvāko sekotāju ‘’Ferrari’’ pilotu Šarlu Leklēru, bet trešais ar 173 punktiem ir Verstapena komandas biedrs Serhio Peress. Vēl labāko sešiniekā ierindojušies abi ‘’Mercedes’’ piloti Džordžs Rasels un Lūiss Hamiltons, kā arī Leklēra komandas biedrs Karloss Sainss. Arī Konstruktoru kausā pārliecinošā vadībā ir ‘’Red Bull’’ ar 431 punktu. Otrajā vietā ar 334 punktiem ir ‘’Ferrari’’, bet 30 punkti mazāk ir trešajā vietā esošajai ‘’Mercedes’’.

F1 čempionātā pavērsieni var sekot ļoti strauji un tamdēļ šīs autosporta sacensības pēdējos gados kļuvušas tik aizraujošas. Talkā nākusi arī punktu sistēma, kas uzvarētājam katrā posmā ļauj iegūt 25 punktus. Piemēram, ja līderis Makss Verstapens izstājas kādā no posmiem, bet Šarls Leklērs tajā uzvar, viņš ar viena posma palīdzību sadeldē abu pārsvaru par 25 punktiem.

Pie tam, līdz čempionāta noslēgumam vēl ir kāds laiks. Kopumā paredzēti 22 posmi, no kuriem pēdējais no 18. līdz 20. novembrim paredzēts Abū Dabī. F1 vadība labprāt redzētu tikpat aizraujoša čempionāta galotni kā pirms gada, taču tādu atkārtot būs sarežģīti. Toreiz Makss Verstapens par čempionu kļuva pēdējā aplī.

Kopumā gan bukmeikeri lielai intrigai netic. Verstapenam tiek atvēlēts galvenā favorīta statuss, viņa koeficientam uz otro triumfu pēc kārtas esot novērtētam ar 1.09. Šarls Leklērs ir otrs potenciālais titula tīkotājs ar koeficientu 8.5, kamēr Lūisa Hamiltona (51.00), Džordža Rasela (51.00), Karosa Sainsa (100.00) un Serhio Peresa (250.00) izredzes uz titula ir niecīgas.

Arī konstruktora kausā galvenā favorīte ir ‘’Red Bull’’. Tās koeficients ir 1.12. Ar koeficientu septiņi novērtēta iespējamā ‘’Ferrari’’ uzvara, bet 17.00 ‘’Mercedes’’. Pārējām komandām dots vienlīdzīgs koeficients 1000.00.

Liec likmes uz F1 LV BET

F1 kļūst aizvien populārāks sporta līdzjutēju vidū. LV BET piedāvā likt likmes uz jebkuru no 22 Lielās balvas izcīņas sacensībām. Pie tam, likmju iespējas ir visdažādākās. Vari paredzēt, kurš no pilotiem uzvarēs posmā, kuri iekļūs labāko trijniekā, kuri labāko sešiniekā, bet kuri posmu noslēgs ar punktu izcīnīšanu (iekļūšanu labāko desmitniekā).

Pie tam, vari likt likmes arī uz iespējamo kvalifikācijas uzvarētāju. Saistībā ar kvalifikāciju iespējams derēt arī uz noteiktu dueļu rezultātu – piemēram, kā noslēgsies duelis starp divas komandas pārstāvjiem ‘’Red Bull’’ Serhio Peresu un Maksu Verstapenu jeb kurš no viņiem kvalifikāciju noslēgs augstākā vietā.

Iespējams arī derēt uz tādiem ar posmu saistītiem aspektiem kā kura komanda sasniegs ātrāko apļa laiku, kurš pilots pirmais dosies mainīt riepas, kurš pilots pirmais izstāsies un to pašu derēt saistībā ar komandām. Tāpat iespējams likt likmes, vai abas vienas komandas mašīnas finišēs labāko trijniekā, labāko sešiniekā vai labāko desmitniekā.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem piedāvājam jaunāko informāciju par Formulu 1 un tajā notiekošajām sacensībām.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *