32 izlašu ceļs līdz FIFA Pasaules kausa izcīņai

32 izlašu ceļs līdz FIFA Pasaules kausa izcīņai

No 20. novembra līdz 18. decembrim pirmo reizi Katarā plānots 2022. gada Pasaules kausa finālturnīrs futbolā. Tajā piedalīsies 32 labākās pasaules izlases, kuras cīnīsies par kāroto trofeju. Vai vēlies vairāk uzzināt par futbolu? Ieskaties LV BET Sporta blogā, iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām un dodies izdarīt likmi!

Kuras komandas piedalīsies 2022. gada Pasaules kausā?

Šī gada finālturnīrā piedalīsies sekojošas futbola izlases – Katara, Senegāla, Ekvadora, Nīderlande, Anglija, Irāna, ASV, Velsa, Argentīna, Saūda Arābija, Meksika, Polija, Francija, Dānija, Austrālija, Tunisija, Spānija, Kostarika, Vācija, Japāna, Beļģija, Kanāda, Maroka, Horvātija, Brazīlija, Serbija, Šveice, Kamerūna, Portugāle, Gana, Urugvaja un Koreja.

Cik izlases piedalās 2022. gada FIFA Pasaules kausā?

Šī kļūs par pēdējo reizi, kad Pasaules kausa izcīņas ietvaros piedalās 32 valstu izlases. Jau pēc četriem gadiem, 2026. gada Pasaules kausā, komandu skaits palielināsies par 16 un sasniegs 48. Tas darīts ar nolūku paplašināt to valstu skaitu, kas var piedalīties turnīrā, palielināt spēļu skaitu, līdzjutēju skaitu un tādējādi arī ģenerēt vairāk ienākumus. 2026. gadā finālturnīrs plānots tādās valstīs kā ASV, Kanādā un Meksikā.

Kvalifikācijas norise

Katrā reģionā – Eiropā, Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā, Āfrikā, Āzijā un Okeānijā, tiek aizvadīts kvalifikācijas cikls, kurā piedalās visas FIFA rangā esošās valstu izlases. Tās, sadalītas vairākās apakšgrupās, cīnās par noteiktu skaitu kvotu, kuras piešķirtas reģionam. Aptuveni gada laikā pēc noteiktu spēļu skaita aizvadīšanas tiek noteiktas valstsvienības, kuras spēlē Pasaules kausā.

Krievijas statuss

Krievija automātiski nemaz nebija kvalificējusies Pasaules kausam, taču pretendēja uz vienu no pārspēļu vietām. Bija paredzēts, ka Krievijā notiks viens no pārspēļu zara spēļu turnīriem, kurā piedalītos arī Čehija, Polija un Zviedrija. Pēc 2022. gada 24. februāra, kurā Krievija sāka bruņotu uzbrukumu Ukrainas teritorijā, mainījās spēles noteikumi attiecībā pret šo valsti arī sporta pasaulē. Čehi, poļi un zviedri atteicās doties uz Krieviju, bet FIFA vēlāk diskvalificēja Krieviju no FIFA rīkotajiem turnīriem, tostarp 2022. gada finālturnīra.

Kvalifikācijas izspēles formāts

Katrā reģionā ir citādāks izspēles formāts. Eiropai tiek 13 vietas, Āzija četras vai piecas, Āfrikai piecas, Ziemeļamerikai un Centrālamerikai četras vai piecas, Okeānijai neviena vai viena, Dienvidamerikai četras vai piecas un viena vieta tiek automātiski rīkotājvalstij, kas 2022. gadā ir Katara.

Vietu atšķirība vairākiem reģioniem saistīta ar to, ka pēdējās ceļazīmes tiek izspēlētas starpkontinentālajās izslēgšanas spēlēs, kurās noskaidro pēdējo ceļazīmju īpašnieces. Tā tas bija arī šoreiz, pēdējām kvalifikācijas uzvarētājām noskaidrojoties tikai 2022. gada vasarā.

Kontinentu kvalifikācijas

AFC (Āzija)

Āzijas kontinentā kvalifikāciju sāka 45 valstis, kuras cīnījās par automātiskām četrām vietām uz finālturnīru. Kvalifikācija notika trijās grupu turnīra stadijās. Pirmajā piedalījās vājākās izlases pēc ranga, vēlāk notika otrā kārta, bet izšķirošajā trešajā kārtā startēja 12 izlases. Automātiski četras vietas izcīnīja Irāna, Dienvidkoreja jeb Koreja, Saūda Arābija un Japāna, bet Apvienoto Arābu Emirātu un Austrālijas izlases spēkojās ”play-off” raundā, lai noteiktu, kura cīnīsies Starpkontinentālo izšķirošajā spēlē. Par to kļuva Austrālija, kas apspēlēja AAE ar rezultātu 2:1.

CAF (Āfrika)

Āfrikas zonā par iespēju spēlēt Pasaules kausa izcīņā cīnījās 54 šī kontinenta futbola izlases. Tās trijās kārtās cīnījās par piecām vietām. Pirmajā kārtā piedalījās ranga zemākās izlases, otrajā kārtā notiku grupu turnīrs desmit apakšgrupās par četrām vienībām, bet izšķirošajā fāzē desmit grupu uzvarētājas pēc izlozes tika sadalītas piecos pāros, kam bija jāaizvada divas spēles. Katra dueļa uzvarētāja summā kvalificējās. Šoreiz tās bija Gana, Kamerūna, Senegāla, Tunisija un Maroka. Divi dueļi noslēdzās papildlaikā vai pēcspēles sitienos.

CONCACAF (Ziemeļamerika, Centrālamerika, Karību salas)

Arī šajā reģionā kvalifikācija noritēja trijās kārtās. Kopumā iesaistījās 35 valstu izlases, kuras cīnījās par trim automātiskām vietām uz finālturnīru un vienu vietu uz Starpkontinentālo play-off zaru. Meksika, ASV, Kostarika, Jamaika un Hondurasa kvalifikāciju sāka no trešās kārtas, kamēr pārējām izlasēm bija jāsāk no pirmās.

Šīm izlasēm trešajā kārtā pievienojās Kanāda, Panama un Salvadora. Komandas izspēlēja divu apļu turnīru, kurā vietas Pasaules kausā izcīnīja Kanādas, ASV, Meksikas, bet Kostarika turpināja cīņu Starpkontinentālajā play-off. Kanāda savas valsts vēsturē Pasaules kausa izcīņā spēlēs pirmo reizi.

CONMEBOL (Dienvidamerika)

Dienvidamerikā kvalifikācija Pasaules kausam ir vienkārša – tajā par vietu cīnās desmit izlases, kuras aizvada divu apļu turnīru, spēlējot vienu maču savā laukumā, bet vienu viesos. Rezultātā četras izlases saņem automātiskas vietas finālturnīrā, bet viena par to turpina cīnīties Starpkontinentālajā play-off.

Kontinenta spēcīgākās izlases ir Argentīna ar Brazīliju, kuras to pierādīja arī kvalifikācijā, izcīnot pirmās divas vietas. Viena no to savstarpējām spēlēm nemaz netika izspēlēta un beigās to nemaz neizspēlēja līdz galam. Aiz Brazīlijas, kas izcīnīja pirmo vietu, un Argentīnas trešo vietu ieguva Urugvaja, bet ceturto pozīciju Ekvadora. Uz pārspēlēm devās Peru, kura finiša taisnē par vienu punktu apsteidza Kolumbiju.

OFC (Okeānija)

Okeānija kvalifikācijā cīnījās par iespējamu vietu Pasaules kausā. Tajā nav automātiskas kvotas šī kontinenta valstīm, bet uzvarētāja atlasē vēlāk par vietu tajā cīnītos Starpkontinentālajā izslēgšanas mačā. Vietu tajā izcīnīja Jaunzēlande, kas kvalifikācijas finālā pārliecinoši ar 5:0 apspēlēja Zālamanu salas.

UEFA (Eiropa)

Visvairāk komandu piedalās Eiropas kvalifikācijā. Kopumā kvalifikācijā piedalās 55 valstu izlases, kuras desmit grupās. Piecās grupās ir ielozētas piecas vienības, bet piecās sešas. Katra izlase aizvada divas spēles katra pret katru – vienu mājās, vienu izbraukumā. Rezultātā katras grupas uzvarētāja automātiski izcīna vietu finālturnīrā, bet pārējās otro vietu ieguvējas vēlāk cīnās ”play-off” zarā par atlikušajām trim vietām kopā ar Nāciju līgas atsevišķām uzvarētājām.

Starpkontientālie play-offs

AFC (Āzija) vs. CONMEBOL (Dienvidamerika)

No Āzijas zonas par vienu no pēdējām vietām uz finālturnīru cīnījās Austrālija, bet no Dienvidamerikas Peru. Cīņa noslēdzās dramatiskā galotnē, nedz pamatlaikā, nedz papildlaikā nevienai vārtus negūstot. Viss izšķīrās 11 metru soda sitienos, kuros ar 5-4 uzvarēja Austrālija. Šis Pasaules kauss Austrālijai kļūs par piekto reizi pēc kārtas, kad tai izdevies kvalificēties prestižajam turnīram.

CONCACAF vs. OFC

No Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību salām izšķirošajā mačā spēlēja Kostarika, bet no Okeānijas Jaunzēlande. Okeānija palika bez ceļazīmes uz Pasaules kausu, jo Kostarika kļuva par pēdējo dalībnieci. Tā uzvarēja ar minimālu 1:0. Pasaules kausā tā spēlēs sesto reizi valsts vēsturē.

Kā likt likmes uz 2022 FIFA World Cup LV BET?

Ja vēlies likt likmes uz 2022 FIFA Pasaules kausa spēlēm Katarā, tad apmeklē LV BET mājaslapu, augšējā stūrī izvēlies ”Sports” un kreisajā sadaļā meklē ”Futbols”, kur atradīsi visus Katarā notiekošos mačus vienkopus. No esošā piedāvājuma vari izvērtēt, kura spēle tevi visvairāk uzrunā.

Likt likmes uz futbola mačiem ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, ieskaties LV BET Sporta blogā, kurš saviem spēlētājiem sniedz jaunāko informāciju par sporta notikumiem pasaulē.

Likmju veidi uz 2022 FIFA World Cup LV BET totalizatorā

Uz visām turnīra spēlēm LV BET piedāvās iespējas veikt derības. Pie tam, būs iespējamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītā – derēt uz spēles uzvarētāju.

Vari paredzēt handikapu un likt likmes uz katru no puslaikiem. Ja vēlies derēt uz puslaikiem, tad ir iespējams paredzēt tādus ar spēli saistītu faktoru kā katra puslaika precīzu rezultātu. Ja vēlies vairāk derēt uz pirmo puslaiku, tad iespējams paredzēt puslaika uzvarētāju, kura no komandām iesitīs pirmā, handikapu un daudz ko citu.

Vari arī likt likmes uz to, kura no komandām iesitīs pirmā, kura gūs noslēdzošos spēles vārtus un kurš no puslaikiem būs rezultatīvākais. Vari arī paredzēt likmes kombināciju par iznākumu abos puslaikos.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *