FIFA Pasaules kausa 2022 A grupa | Katara 2022

FIFA Pasaules kausa 2022 A grupa | Katara 2022

Neierastā laikā 2022. gadā notiks nozīmīgākais četrgades turnīrs futbolā – FIFA Pasaules kauss 2022. To pirmo reizi organizēs Katarā un, ņemot vērā tveicīgos laikapstākļus vasarā, šajā gadā paredzēts, ka turnīrs noritēs no 21. novembra līdz 18. decembrim. LV BET Sporta blogs piedāvā ieskatu katrā no FIFA Pasaules kausa grupām, sākot ar A grupu. Vai vēlies vairāk uzzināt par futbolu? Iepazīsties ar likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi.

  • Par favorīti A grupā var uzskatīt Nīderlandi, kamēr par otro vietu cīnīsies Senegāla un Ekvadora. Savukārt mājiniece Katara centīsies cienīgi nospēlēt pirmajā Pasaules kausā.
  • Likmju ieteikumi Pasaules kausa A grupā. Pirms turnīra iepazīsties ar visu valstu sastāviem un cerībām izcīnīt uzvaru Pasaules kausā. Ņemot vērā šos aspektus, dodies izdarīt likmes.
  • Liec likmes uz futbolu LV BET. Uz visām FIFA Pasaules kausa 2022 A grupas spēlēm būs iespējams derēt arī LV BET. Atlasi sev vēlamo spēli, izskati iespējamās derību opcijas un izvēlies sev iecienīto. Apstiprini kuponu un liec likmi – tas ir tik vienkārši. Pie tam, iespējamas dažādas likmju variācijas bez spēlētāju iecienītās – derēt uz spēles uzvarētāju.

Par favorīti A grupā var uzskatīt Nīderlandi

Kopumā FIFA Pasaules kauss tiek organizēts kopš 1930. gada un tas notiek reizi četros gados. Izņēmums bija 1942. un 1946. gads, kad notiekošo karu dēļ netika organizēta arī Pasaules kausa izcīņa. 2018. gadā Krievijā par pēdējo titula ieguvēju kļuva Francija, kura finālā rezultatīvā cīņā ar 4:2 pārspēja Horvātiju.

Visvairāk reižu (piecas) par FIFA Pasaules kausa ieguvēju kļuvusi Brazīlija (1958., 1962., 1970., 1994. un 2002. gadā), bet četras reizes uzvarējušas Itālija (1934., 1938., 1982., 2006. gadā) un Vācija (1954., 1974., 1990., 2014. gadā). Kopumā tikai astoņu valstu izlases virs galvām cēlušas prestižo kausu – vēl bez trim augstākminētājam arī Argentīna, Francija, Urugvaja, Anglija un Spānija.

Pasaules kausu vienmēr organizē pēc klubu sezonas beigām vasarā, taču 2022. gada izcīņa kļūs par izņēmumu. To pirmo reizi organizēs Katarā, kurā vasaras periodā ir liela tveice. Līdz ar to tika pieņemts lēmums turnīru organizēt ziemā – no novembra beigām līdz decembra vidum.

Turnīrā piedalīsies 32 izlases no visas pasaules, kuras ieguvušas vietu pēc veiksmīgi aizvadītas kvalifikācijas. Visvairāk to ir no Eiropas, Dienvidamerikas un Āfrikas, bet mazāk no Āzijas kontinenta.  Pirmo reizi 32 izlases piedalījās 1998. gada Pasaules kausā, bet 2026. gadā to skaits tiks palielināts līdz 46. Izspēles kārtība paredz, ka no katras grupas tālāk izkļus divas labākās izlases, bet, sākot ar astotdaļfināla fāzi, notiks izslēgšanas formāta cīņas.

2022. gada FIFA Pasaules kausa A grupā ielozētas Nīderlande, Ekvadora, Senegāla un mājiniece Katara. Šīs komandas atklās turnīru, 21. novembrī pirmajā spēļu dienā savā starpā spēkojoties Nīderlandei ar Senegālu, bet vēlāk Katarai ar Ekvadoru. Otrā spēļu diena paredzēta 25. novembrī – tad Katara cīnīsies pret Sengālu, bet Nīderlande pret Ekvadoru, bet noslēdzošā 29. novembrī, kad mājinieki eksaminēs Nīderlandi, bet Ekvadora tiksies ar Senegālu.
Favorīte A grupā ir Nīderlande, kuras koeficients pirms turnīra izcīnīt Pasaules kausu tiek vērtēts ar 13.00. Cīņā par otro vietu lielākas izredzes tiek atvēlētas Senegālai (koeficients 81.00), bet Ekvadoras iespēja aizcīnīties tālu noteiktas ar 150.00 koeficientu. Vismazākās izredzes atvēlētas mājiniecei Katarai – tā saņēmusi koeficientu 350.00.

Nacionālā izlase Vieta FIFA rangā Kvalifikācijas zona Vieta kvalifikācijā
Katara 51. vieta nepiedalījās nepiedalījās (mājiniece)
Ekvadora 46. vieta CONMEBOL 4. vieta (26 punkti)
Senegāla 20. vieta CAF 1.vieta H grupā (16 punkti)
Nīderlande 10. vieta UEFA 1.vieta G grupā (23 punkti)

Nīderlande

Nīderlande jeb oranžie, kā viņus devē futbola sabiedrībā, atgriezusies FIFA Pasaules kausa apritē pēc viena turnīra izlaišanas – 2018. gada Pasaules kausā tā nepiedalījās, jo kvalifikācijas grupā palika aiz Francijas un Zviedrijas. Nīderlandi allaž uzskata par vienu no favorītēm uz uzvara, taču tā vēl nekad nav guvusi panākumu FIFA Pasaules kausā. Trijos piegājienos, kuros tā aizkļuva līdz finālam (1974., 1978. un 2010. gadā), tā vienmēr izšķirošajā mačā zaudēja. Vienīgais nozīmīgais valstsvienības panākums ir 1988. gada Eiropas čempiones tituls.

2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijā tā uzvarēja Eiropas zonas G grupā, desmit spēlēs izcīnot 23 punktus. Ja kvalifikācijā to vadīja Luijs van Gāls, tad nozīmīgajā turnīrā trenera postenī atgriezies Ronalds Kūmans. Pieredzējušajam van Gālam konstatēts vēzis, kas liedzis turpināt pildīt trenera pienākumus.

Ekvadora

Šī Dienvidamerikas izlase dosies tikai uz savu ceturto Pasaules kausa izcīņu. Pēdējo reizi tā nozīmīgajā četrgades turnīrā piedalījās 2014. gadā, kad Brazīlijā ar vienu uzvaru, vienu neizšķirtu un vienu zaudējumu neprata izkļūt no grupas. Vistālāk tā aizspēlējusies 2006. gada turnīrā Vācijā, kad to noslēdza astotdaļfinālā.

Ekvadora turnīram kvalificējās kā ceturtās vietas ieguvēja Dienvidamerikas kvalifikācijas zonā. Tā prata izcīnīt 26 punktus un finiša spurtā apsteigt citas konkurentes. Tai ir spēlētāji, kuri pārstāv dažādu Eiropas futbola līgu, Dienvidamerikas un arī ASV spēcīgāko līgu futbola komandas.

Senegāla

Esošā Āfrikas Nāciju kausa čempione Senegāla piedalīsies trešajā FIFA Pasaules kausā un otrajā pēc kārtas. Ja pirms četriem gadiem tai neizdevās izkļūt no grupu turnīra, tad 2002. gadā, kad tā debitēja nozīmīgajā turnīrā, tā kļuva par vienu no pārsteiguma autorēm, turnīrā aizspēlējoties līdz ceturtdaļfinālam.

2022. gada Pasaules kausa izcīņai Senegāla kvalificējās pārliecinoši, H grupā izcīnot 16 punktus un uzvarot grupā. Par šīs valsts zināmākajiem futbolistiem jāsauc ‘’Liverpool’’ uzbrucēju Sadio Manē un Londonas ‘’Chelsea’’ vārtsargu Eduardu Mendī, taču tai ir vēl daudzi citi kvalitatīvi spēlētāji, kuri pārstāv Francijas, Itālijas, Spānijas un citu valstu augstāko līgu klubus.

Katara

Šīs valsts komanda Pasaules kausā debitēs un tas noticis pateicoties tam, ka šajā reģionā un valstī pirmo reizi tiks organizēts nozīmīgākais turnīrs. Kataru nevar saukt par spēcīgāko futbola valsti pasaulē, lai gan FIFA rangā tā ieņem samērā augstu vietu – 51. pozīciju. Visi šīs valsts futbolisti spēlē vietējā līgā, kura finanšu nosacījumu dēļ var piesaistīt arī atsevišķas norietā esošas pasaules futbola zvaigznes.

Likmju ieteikumi Pasaules kausa A grupā

Ņemot vērā Nīderlandes favorītes statusu, tad Pasaules kausa A grupā tieši šai komandai būtu jāuzvar un jātiek tālāk. Tomēr nevar nenovērtēt Senegālas spēku – tai ir jaudīgi futbolisti it visās pozīcijās, kamēr Nīderlande svarīgākajos turnīros pēc it kā spoži aizvadīta grupu turnīra var arī zaudēt pirmajā izslēgšanas kārtā. Kopumā pēc spēlētāju sastāviem un to pārstāvētājām līgām tieši Nīderlande un Senegāla jāuzskata par vienībām, kuras izkļūs no A grupas.

Pirms likmju izdarīšanas gan nesteidzies. Īpaši jaunos spēlētājus aicinām vispirms padziļināti iepazīties ar visu informāciju un tad doties izdarīt likmi. Izvērtē visus ar spēli saistītos faktorus un tikai tad dodies veikt derības likmi.

Liec likmes uz futbolu LV BET

Uz visu FIFA Pasaules kausu grupu spēlēm LV BET piedāvās iespējas veikt derības. Pie tam, būs iespējamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītā – derēt uz spēles uzvarētāju.

Vari paredzēt handikapu un likt likmes uz katru no puslaikiem. Ja vēlies derēt uz puslaikiem, tad ir iespējams paredzēt tādus ar spēli saistītu faktoru kā katra puslaika precīzu rezultātu. Ja vēlies vairāk derēt uz pirmo puslaiku, tad iespējams paredzēt puslaika uzvarētāju, kura no komandām iesitīs pirmā, handikapu un daudz ko citu.

Vari arī likt likmes uz to, kura no komandām iesitīs pirmā, kura gūs noslēdzošos spēles vārtus un kurš no puslaikiem būs rezultatīvākais. Vari arī paredzēt likmes kombināciju par iznākumu abos puslaikos.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par futbolu un tajā notiekošajām spēlēm, tostarp FIFA Pasaules kausu 2022.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *