FIFA Pasaules kausa 2022 B grupa | Katara 2022

FIFA Pasaules kausa 2022 B grupa | Katara 2022

Neierastā laikā 2022. gadā notiks nozīmīgākais četrgades turnīrs futbolā – FIFA Pasaules kauss 2022. To pirmo reizi organizēs Katarā un, ņemot vērā tveicīgos laikapstākļus vasarā, šajā gadā paredzēts, ka turnīrs noritēs no 21. novembra līdz 18. decembrim. LV BET Sporta blogs piedāvā ieskatu katrā no FIFA Pasaules kausa grupām, turpinot ar B grupu. Vai vēlies vairāk uzzināt par futbolu? Iepazīsties ar likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi.

  • Par favorīti B grupā var uzskatīt futbola dzimteni Angliju, kas gan tikai vienu reizi uzvarējusi nozīmīgajā futbola turnīrā (1966. gadā). Viena grupas izlase vēl tiks noskaidrota izšķirošajā ‘’play-off’’ cīņā, 1. jūnijā ceļazīmi sadalot Skotijas un Ukrainas izlasēm.
  • Likmju ieteikumi Pasaules kausa B grupā. Pirms turnīra iepazīsties ar visu valstu sastāviem un cerībām izcīnīt uzvaru Pasaules kausā. Ņemot vērā šos aspektus, dodies izdarīt likmes.
  • Liec likmes uz futbolu LV BET. Uz visām FIFA Pasaules kausa 2022 B grupas spēlēm būs iespējams derēt arī LV BET. Atlasi sev vēlamo spēli, izskati iespējamās derību opcijas un izvēlies sev iecienīto. Apstiprini kuponu un liec likmi – tas ir tik vienkārši. Pie tam, iespējamas dažādas likmju variācijas bez spēlētāju iecienītās – derēt uz spēles uzvarētāju.

Par favorīti B grupā jāuzskata Angliju

Kopumā FIFA Pasaules kauss tiek organizēts kopš 1930. gada un tas notiek reizi četros gados. Izņēmums bija 1942. un 1946. gads, kad notiekošo karu dēļ netika organizēta arī Pasaules kausa izcīņa. 2018. gadā Krievijā par pēdējo titula ieguvēju kļuva Francija, kura finālā rezultatīvā cīņā ar 4:2 pārspēja Horvātiju.

Visvairāk reižu (piecas) par FIFA Pasaules kausa ieguvēju kļuvusi Brazīlija (1958., 1962., 1970., 1994. un 2002. gadā), bet četras reizes uzvarējušas Itālija (1934., 1938., 1982., 2006. gadā) un Vācija (1954., 1974., 1990., 2014. gadā). Kopumā tikai astoņu valstu izlases virs galvām cēlušas prestižo kausu – vēl bez trim augstākminētājam arī Argentīna, Francija, Urugvaja, Anglija un Spānija.

Pasaules kausu vienmēr organizē pēc klubu sezonas beigām vasarā, taču 2022. gada izcīņa kļūs par izņēmumu. To pirmo reizi organizēs Katarā, kurā vasaras periodā ir liela tveice. Līdz ar to tika pieņemts lēmums turnīru organizēt ziemā – no novembra beigām līdz decembra vidum.

Turnīrā piedalīsies 32 izlases no visas pasaules, kuras ieguvušas vietu pēc veiksmīgi aizvadītas kvalifikācijas. Visvairāk to ir no Eiropas, Dienvidamerikas un Āfrikas, bet mazāk no Āzijas kontinenta.  Pirmo reizi 32 izlases piedalījās 1998. gada Pasaules kausā, bet 2026. gadā to skaits tiks palielināts līdz 46. Izspēles kārtība paredz, ka no katras grupas tālāk izkļus divas labākās izlases, bet, sākot ar astotdaļfināla fāzi, notiks izslēgšanas formāta cīņas.

2022. gada FIFA Pasaules kausa B grupā ielozētas Anglija, Irāna un ASV, bet ceturtā grupas komanda vēl nav zināma. 1. jūnijā Skotijā UEFA Eiropas kvalifikācijā Skotija un Ukraina savstarpēji noskaidros, kura no vienībām kā viena no pēdējām kvalificēsies Pasaules kausam. Grupas izspēle sāksies 21. novembrī, kad Anglija cīnīsies pret Irānu, bet ASV pret Skotiju vai Ukrainu. Otrajā spēļu dienā 25. novembrī angļi spēlēs pret ASV, bet Irāna pret Skotiju vai Ukrainu, kamēr noslēdzošajā spēļu kārtā 29. novembrī ASV cīnīsies pret Irānu, bet Anglija pret Skotiju vai Ukrainu.

Favorīte A grupā ir Anglija, kura pirms turnīra tiek uzskatīta par vienu no favorītēm. Angļu koeficients uz uzvaru visā Pasaules kausa izcīņā tiek vērtēts ar koeficientu 6.5. ASV koeficients ir 100.00, bet, visticamāk, ka vismazākās izredzes no apakšgrupas izlasēm būs Irānai, kuras koeficients ir 500.00. Visdrīzāk tieši Skotija vai Ukraina tiks uzskatīta par favorīti cīņā par otro vietu apakšgrupā, lai gan cīņa pret ASV nebūs vienkārša – šajā valstī pēdējos gados futbols ir spēris vairākus soļus uz priekšu.

Nacionālā izlase Vieta FIFA rangā Kvalifikācijas zona Vieta kvalifikācijā
Anglija 5. vieta UEFA 1.vieta I grupā (26 punkti)
Irāna 21. vieta AFC 1. vieta A grupā (25 punkti)
ASV 15. vieta CONCACAF 3.vieta (25 punkti)
Velsa 19. vieta UEFA Ceļa A Play-off uzvarētāji

Anglija

Futbola dzimtene Anglija piedalīsies jau 16. Pasaules kausa izcīņā. Tās labākais rezultāts sasniegts tālajā 1966. gadā, kad tā vienīgo reizi kļuva par čempioni. Savukārt pirms četriem gadiem tā aizkļuva līdz pusfinālam, vēlāk ieņemot ceturto vietu. Angļi turnīru sagaidīs arī kā otrās vietas ieguvēja pēdējā Eiropas čempionātā un kā viena no favorītēm – futbola dzimtenes pārstāvji jebkurā no futbola turnīriem tiek saukti par favorītiem, pie tam, tai ir spiediens no līdzjutējiem un preses, ar ko ne vienmēr izdodas tikt galā.

Praktiski visi Anglijas izlases futbolisti pārstāv dažādus Premjerlīgas klubus. Anglijas Premjerlīga tiek saukta par spēcīgāko vietējo čempionātu pasaulē. Vārtus dalīs Niks Poups vai Džordans Pikfords, kamēr aizsardzībā spēles tādi futbolisti kā Harijs Magvairs un Lūks Šovs. Meisons Maunts un Deklans Raiss ir zināmākie pussargi, bet priekšējā līnijā tai ir tādi futbolisi kā Harijs Keins, Džeks Grīlišs, Rahims Stērlings, Fils Fodens un Oli Votkinss. Pie tam, izlasei ir lielas rezerves iespējas, jo sastāvā var iekļūt arī tādi spēlētāji kā Trents Aleksandrs-Arnolds, Kails Vokers, Džese Lingārds, Bukajo Saka, Teimijs Eibrahams, Markuss Rešfords, Džeidons Sančo un citi. Ar 49 vārtiem esošā modeļa rezultatīvākais futbolists ir Harijs Keins.

Irāna

Irāna piedalīsies sestajā Pasaules kausa izcīņā, to darot trešo reizi pēc kārtas. Vēl ne reizi irāņi nav pārvarējuši grupu turnīru, pirms četriem gadiem Krievijā aizvadot izcīnīto punktu ziņā labāko čempionātu – tā to noslēdza ar izcīnītu uzvaru un neizšķirtu trijās spēlēs. Kopumā kopš 1998. gada tā izlaidusi tikai divus turnīrus – 2002. gadā Dienvidkorejā un Japānā, kā arī 2010. gada izcīņu Dienvidāfrikā.

Lai arī lielākā daļa Irānas futbolistu spēlē vietējās līgas klubos, šīs valsts izlases pārstāvji redzami ar pierakstiem arī Beļģijas, Spānijas, Horvātijas, Grieķijas, Turcijas, Kataras, Nīderlandes, Anglijas un Vācijas klubos. Esošajā modelī tās snaiperis ir Leverkūzenes ‘’Bayer’’ spēlējošais Sardars Azmouns, kurš 62 spēlēs pamanījies gūt jau 40 vārtus.

ASV

ASV piedalīsies 11. reizi FIFA Pasaules kausā, pie tam, bijusi nemainīga turnīra dalībniece kopš 1990. gada, kad futbola svētkus rīkoja Itālijā. Tās labākais panākums sasniegts tālajā 1930. gadā, kad notika pirmais turnīrs – tajā amerikāņi izcīnīja trešo vietu. 2002. gadā Dienvidkorejā un Japānā tā aizcīnījās līdz ceturtdaļfinālam, bet pēdējos divos turnīros apstājusies astotdaļfinālā.

Tai ir Eiropā labos klubos spēlējoši futbolisti visās pozīcijās. Par zināmāko ASV futbolistu jāsauc Londonas ‘’Chelsea’’ spēlējošo Kristianu Pulisiku, kurš izlases sastāvā 48 mačos guvis 21 vārtus. Vārtsargs Zaks Stefens ir otrais vārtsargs Mančestras ‘’City’’, pussargs Vestons Makīnijs spēlē Turīnas ‘’Juventus’’, bet Maliks Tilmans Minhenes ‘’Bayern’’. Tāpat labos klubos spēlē arī citi ASV futbolisti, kuri, pie tam, var sevi veiksmīgi apliecināt ASV izveidotajā Major League Soccer (MLS).

Velsa

Pēdējo ceļazīmi uz turnīru šajā apakšgrupā sadalīs Skotija, Ukraina vai Velsa, kuras Eiropas kvalifikācijā savā apakšgrupās ieņēma otrās vietas, tādējādi turpinot cīņu ‘’play-off’’. Skoti Pasaules kausā nav spēlējuši jau 24 gadus – pēdējo reizi tā piedalījās 1998. gada Pasaules kausā Francijā. Pie tam, visās reizēs tie nav izkļuvuši no apakšgrupas. Tai ir vairāki zināmi futbolisti – Endrjū Robinsons spēlē ‘’Liverpool’’, Kīrans Tērnijs Londonas ‘’Arsenal’’, bet Skots Maktominejs ir ilggadējs Mančestras ‘’United’’ futbolists. Pārsvarā skoti spēlē vietējās līgas un Anglijas dažādu līgu klubos.

Ukraiņi Pasaules kausā spēlējuši tikai reizi – 2006. gadā Vācijā, kad prata aizkļūt līdz ceturtdaļfinālam. Karā ar Krieviju ierautā valsts gūs nozīmīgu emocionālo lādiņu gadījumā, ja Ukrainas izlase pratīs uzlauzt Skotijas pretestību un otro reizi valsts vēsturē iekļūt FIFA Pasaules kausā. Vārtsargs Andrijs Luņins ir otrais vārtsargs Madrides ‘’Real”, pussargs Andrijs Jarmolenko spēlē Premjerlīgas klubā ‘’West Ham’’, bet Oleksandrs Zinčenko Mančestras ‘’United’’. Cits pussargs Ruslans Maļinovskis pārstāv A sērijas vienību ‘’Atalanta’’, kamēr uzbrukuma smailē varētu spēlēt ‘’Benfica’’ spelējošais Romāns Jaremčuks, kurš izlases labā guvis 12 vārtus 36 spēlēs.

Likmju ieteikumi Pasaules kausa B grupā

Pēdējos gados Anglija ir atguvusi savu iepriekšējo spozmi un, visticamāk, Pasaules kausa B grupā tā būs galvenā favorīte uz uzvaru apakšgrupā. Tikmēr par otro vietu cīnīsies ASV un Skotijas vai Ukrainas izlases. Irānas galvenais uzdevums ir sagādāt grūtus brīžus visiem pretiniekiem, tos pārsteidzot ar punktu atņemšanu. Pirms likmju izdarīšanas iepazīsties ar komandu sastāviem, traumu situācijām un arī mikroklimatu tajā. Tieši iekšējais klimats brīžiem var traucēt un gluži otrādi – dzīt uz priekšu. Ieskaties arī turnīra tabulā, jo komandai, kurai izšķirsies iekļūšana nākamajā kārtā, mačā pilnīgi noteikti dzīsies uz priekšu pēc punktiem.

Pirms likmju izdarīšanas gan nesteidzies. Īpaši jaunos spēlētājus aicinām vispirms padziļināti iepazīties ar visu informāciju un tad doties izdarīt likmi. Izvērtē visus ar spēli saistītos faktorus un tikai tad dodies veikt derības likmi.

Liec likmes uz futbolu LV BET

Uz visu FIFA Pasaules kausu grupu spēlēm LV BET piedāvās iespējas veikt derības. Pie tam, būs iespējamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītā – derēt uz spēles uzvarētāju.

Vari paredzēt handikapu un likt likmes uz katru no puslaikiem. Ja vēlies derēt uz puslaikiem, tad ir iespējams paredzēt tādus ar spēli saistītu faktoru kā katra puslaika precīzu rezultātu. Ja vēlies vairāk derēt uz pirmo puslaiku, tad iespējams paredzēt puslaika uzvarētāju, kura no komandām iesitīs pirmā, handikapu un daudz ko citu.

Vari arī likt likmes uz to, kura no komandām iesitīs pirmā, kura gūs noslēdzošos spēles vārtus un kurš no puslaikiem būs rezultatīvākais. Vari arī paredzēt likmes kombināciju par iznākumu abos puslaikos.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par futbolu un tajā notiekošajām spēlēm, tostarp FIFA Pasaules kausu 2022.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *