FIFA Pasaules kausa 2022 E grupa | Katara 2022

FIFA Pasaules kausa 2022 E grupa | Katara 2022

Neierastā laikā 2022. gadā notiks nozīmīgākais četrgades turnīrs futbolā – FIFA Pasaules kauss 2022. To pirmo reizi organizēs Katarā un, ņemot vērā tveicīgos laikapstākļus vasarā, šajā gadā paredzēts, ka turnīrs noritēs no 21. novembra līdz 18. decembrim. LV BET Sporta blogs piedāvā ieskatu katrā no FIFA Pasaules kausa grupām, turpinot ar E grupu. Vai vēlies vairāk uzzināt par futbolu? Iepazīsties ar likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi. 

  • Par favorīti E grupā var uzskatīt Spānijas un Vācijas izlases, kuras abas, pie tam, savu valstu vēsturēs ir pratušas izcīnīt Pasaules kausu. Japāna un ‘’play-off’’ uzvarētāja Kostarika vai Jaunzēlande tiks uzskatītas par šīs grupas pastarītēm, kuras gan var parūpēties par pārsteigumu.
  • Likmju ieteikumi Pasaules kausa E grupā. Pirms turnīra iepazīsties ar visu valstu sastāviem un cerībām izcīnīt uzvaru Pasaules kausā. Ņemot vērā šos aspektus, dodies izdarīt likmes.
  • Liec likmes uz futbolu LV BET. Uz visām FIFA Pasaules kausa 2022 E grupas spēlēm būs iespējams derēt arī LV BET. Atlasi sev vēlamo spēli, izskati iespējamās derību opcijas un izvēlies sev iecienīto. Apstiprini kuponu un liec likmi – tas ir tik vienkārši. Pie tam, iespējamas dažādas likmju variācijas bez spēlētāju iecienītās – derēt uz spēles uzvarētāju.

Par favorīti E grupā jāuzskata Spāniju un Vāciju

Kopumā FIFA Pasaules kauss tiek organizēts kopš 1930. gada un tas notiek reizi četros gados. Izņēmums bija 1942. un 1946. gads, kad notiekošo karu dēļ netika organizēta arī Pasaules kausa izcīņa. 2018. gadā Krievijā par pēdējo titula ieguvēju kļuva Francija, kura finālā rezultatīvā cīņā ar 4:2 pārspēja Horvātiju.

Visvairāk reižu (piecas) par FIFA Pasaules kausa ieguvēju kļuvusi Brazīlija (1958., 1962., 1970., 1994. un 2002. gadā), bet četras reizes uzvarējušas Itālija (1934., 1938., 1982., 2006. gadā) un Vācija (1954., 1974., 1990., 2014. gadā). Kopumā tikai astoņu valstu izlases virs galvām cēlušas prestižo kausu – vēl bez trim augstākminētājam arī Argentīna, Francija, Urugvaja, Anglija un Spānija.

Pasaules kausu vienmēr organizē pēc klubu sezonas beigām vasarā, taču 2022. gada izcīņa kļūs par izņēmumu. To pirmo reizi organizēs Katarā, kurā vasaras periodā ir liela tveice. Līdz ar to tika pieņemts lēmums turnīru organizēt ziemā – no novembra beigām līdz decembra vidum.

Turnīrā piedalīsies 32 izlases no visas pasaules, kuras ieguvušas vietu pēc veiksmīgi aizvadītas kvalifikācijas. Visvairāk to ir no Eiropas, Dienvidamerikas un Āfrikas, bet mazāk no Āzijas kontinenta.  Pirmo reizi 32 izlases piedalījās 1998. gada Pasaules kausā, bet 2026. gadā to skaits tiks palielināts līdz 46. Izspēles kārtība paredz, ka no katras grupas tālāk izkļus divas labākās izlases, bet, sākot ar astotdaļfināla fāzi, notiks izslēgšanas formāta cīņas.

2022. gada FIFA Pasaules kausa E grupā ielozētas Spānijas, Vācijas, Japānas un ‘’play-off’’ uzvarētāja, kas tiks noteikta starp Jaunzēlandes un Kostarikas izlasēm. Pirmā spēļu kārta E grupas komandām paredzēta 23. novembrī, kad Vācija cīnīsies pret Japānu, bet Spānija pret ‘’play-off’’ uzvarētāju. Otrajā spēļu kārtā 27. novembrī Japāna spēkosies pret ‘’play-off’’ uzvarētāju, bet Vācija pret Spāniju, kamēr 1. decembrī noslēdzošajā spēļu kārtā Japāna spēles pret Spāniju, bet Vācija pret ‘’play-off’’ uzvarētāju.
Par favorītēm E grupā jāuzskata Spāniju un Vāciju, kuras katru nozīmīgāko futbola turnīru sagaida kā vienas no favorītēm. Izņēmums nebūs arī 2022. gada Pasaules kauss, kurā Spānijas koeficients uz uzvaru tiek vērtēts ar 9.00, bet Vācijas ar koeficientu 12.00. Japānai lielas cerības bukmeikeri uzvarai visā turnīrā nedod – tās novērtētas ar koeficientu 250.00. Noteikti, ka favorītes statusā nebūs arī Jaunzēlande vai Kostarika, kas vēl cīnīsies par vietu Pasaules kausā.

Nacionālā izlase Vieta FIFA rangā Kvalifikācijas zona Vieta kvalifikācijā
Spānija 7. vieta UEFA 1.vieta B grupā (19 punkti)
Vācija 12. vieta UEFA 1.vieta J grupā (27 punkti)
Japāna 23. vieta AFC 2.vieta B grupā (22 punkti)
Kostarika 31. vieta CONCACAF Izslēgšanas spēļu uzvarētājs

Spānija

Spānijas futbola izlase piedalīsies jau savā 16. FIFA Pasaules kausā. Tās nozīmīgākais panākums ir izcīnītais tituls 2010. gadā Dienvidāfrikā. Pēdējos divos turnīros gan tai nav izdevies īstenot tās fanu gaidas – 2014. gadā Brazīlijā spāņi apstājās jau grupu turnīrā, bet pirms četriem gadiem Krievijā zaudēja astotdaļfinālā.

Spānijai ir zināmi futbolisti visās pozīcijās, bez tam ‘’La Liga’’ ir viens no pieciem stiprākajiem čempionātiem Eiropā. Vārtos var spēlēt gan ‘’Manchester United’’ vārtsargs Dāvids de Hea, gan ‘’Athletic Bilbao’’ spēlētājs Unajs Simons. Aizsardzībā tai ir tādi futbolisti kā Žordi Alba, Cēzars Aspiliketa, Dani Karvahals un citi. Pussarga pozīcijā spēlē tādi spēlētāji kā Tjagu Alkantara, Rodri un Gavi, bet uzbrukumā Alvaro Morata, Ferrans Toress un citi. Tieši Morata ar 25 vārtiem 52 spēlēs ir šī modeļa rezultatīvākais spēlētājs.

Vācija

Vāciju var saukt par izlasi, kas FIFA Pasaules kausā izcīnījusi vislabākos rezultātus. Četras reizes (1954., 1974., 1990., 2014. gadā) tā kļuva par Pasaules kausa ieguvēju, 1966., 1982., 1986. un 2002. gadā Vācija zaudēja finālā, bet 1934., 1970., 2006. un 2010. gadā vācieši ieņēma trešo vietu. Neveiksmīgāko Pasaules kausu vēsturē Vācija aizvadīja pirms četriem gadiem Krievijā, kad tā pirmo reizi valsts vēsturē nespēja pārvarēt grupu posmu.

Arī Vācijas sastāvā netrūkst meistarīgu futbolistu. Vārtos kā pirmais numurs jau ilgāku laiku stāv Manuels Noiers, bet aizsardzību stiprina tādi vīri kā Antonio Rīdigers, Niklass Šūle un citi. Pussarga pozīcijā tai ir tādi zināmi spēlētāji kā Ilkajs Gindoans, Džošua Kimmihs, Marko Reiss, Kajs Havercs un Džamals Musiala, kamēr uzbrukuma smailē var spēlēt tādi spēlētāji kā Tomass Millers, Timo Verners, Lerojs Sanē un Karims Adejemi. Lielākā daļa no spēlētājiem pārstāv dažādus Vācijas Bundeslīgas klubus, kas tiek uzskatīts par vienu no pieciem spēcīgākajiem čempionātiem Eiropā.

Japāna

Japāna piedalīsies savā septītajā Pasaules kausa izcīņā, pie tam, pēc kārtas. Tā debitēja 1998. gadā Francijā, līdz šim piedaloties visos pārējos turnīros. Trīs reizes (2002., 2010. un 2018. gadā) japāņi spēlēja astotdaļfinālā, kamēr pārējās trijās reizes tā nespēja izkļūt no apakšgrupas.

Japānas futbolisti spēlē gan vietējā līgā, gan dažādās Eiropas čempionāta komandās. Tās spēlēji ir tādu valstu komandās kā Francijas, Beļģijas, Itālijas, Anglijas, Nīderlandes, Vācijas, Spānijas, Portugāles un Skotijas. Visvairāk mačus esošajā modelī aizvadījis aizsargs Juto Nagatamo, kurš laukumā devies jau 134 spēlēs, kamēr ‘’Liverpool’’ spēlējošais pussargs Takumi Minamino 39 spēlēs ar valstsvienību paspējis gūt jau 17 vārtus.

Kostarika

Par pēdējo vietu ‘’play-off’’ fāzē cīnīsies Kostarika un Jaunzēlande. Gadījumā, ja finālturnīrā iekļūs Kostarika, tad tā tajā spēlēs sesto reizi un trešo pēc kārtas. Līdz šim Kostarikas labākais sasniegums ir sasniegtais ceturtdaļfināls 2014. gadā, bet vēl reizi (1990. gadā) tā spēja aizkļūt līdz astotdaļfinālam. Pārējās reizēs Kostarika nespēja pārvarēt grupu turnīru – tā tas notika arī pirms četriem gadiem Krievijā. Tikai daži tās futbolisti spēlē ārpus Kostarikas.

Savukārt Jaunzēlande iekļūšanas gadījumā piedalīsies tikai savā trešajā finālturnīrā. Pēdējo reizi FIFA Pasaules kausā tā spēlēja 2010. gadā, kad Dienvidāfrikā nespēja izkļūt no grupas. No apakšgrupas izlase neizkļuva arī debijas reizē 1982. gadā, pie tam, līdz šim visās sešās spēlēs tā piedzīvojusi zaudējumus. Par zināmāko šīs valsts futbolistu var minēt Krisu Vudu, kurš ikdienā pārstāv Anglijas Premjerlīgas klubu ‘’Newcastle’’. 65 mačos izlases sastāvā uzbrucējs iesitis 33 vārtus.

Likmju ieteikumi Pasaules kausa E grupā

Pasaules kausa E grupā galvenās favorītes ir Spānijas un Vācijas izlases, kas, visticamāk, arī būs tās divas komandas, kuras izkļūs no apakšgrupas. Japāna un Janzēlande vai Kostarika tiks uzskatītas par šīs apakšgrupas pastarītēm, taču ņem vērā, ka jebkurā no turnīriem notiek pārsteigumi. Tā, piemēram, Vācija pirms četriem gadiem nemaz neizkļuva no apakšgrupas, kamēr Spānija pēdējos gados uzsvaru sastāvā liek uz gados jauniem futbolistiem. Pirms likmju izdarīšanas izpēti komandu sastāvus, savstarpējo spēļu rezultātus, mikrotraumas un arī mikroklimatu – strīdu gadījumā tas var ietekmēt arī sniegumu laukumā. Kad esi iepazinies ar pēc iespējas vairāk informāciju, dodies izdarīt likmi.

Pirms likmju izdarīšanas gan nesteidzies. Īpaši jaunos spēlētājus aicinām vispirms padziļināti iepazīties ar visu informāciju un tad doties izdarīt likmi. Izvērtē visus ar spēli saistītos faktorus un tikai tad dodies veikt derības likmi.

Liec likmes uz futbolu LV BET

Uz visu FIFA Pasaules kausu grupu spēlēm LV BET piedāvās iespējas veikt derības. Pie tam, būs iespējamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītā – derēt uz spēles uzvarētāju.

Vari paredzēt handikapu un likt likmes uz katru no puslaikiem. Ja vēlies derēt uz puslaikiem, tad ir iespējams paredzēt tādus ar spēli saistītu faktoru kā katra puslaika precīzu rezultātu. Ja vēlies vairāk derēt uz pirmo puslaiku, tad iespējams paredzēt puslaika uzvarētāju, kura no komandām iesitīs pirmā, handikapu un daudz ko citu.

Vari arī likt likmes uz to, kura no komandām iesitīs pirmā, kura gūs noslēdzošos spēles vārtus un kurš no puslaikiem būs rezultatīvākais. Vari arī paredzēt likmes kombināciju par iznākumu abos puslaikos.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par futbolu un tajā notiekošajām spēlēm, tostarp FIFA Pasaules kausu 2022.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *