FIFA Pasaules kausa 2022 F grupa | Katara 2022

FIFA Pasaules kausa 2022 F grupa | Katara 2022

Neierastā laikā 2022. gadā notiks nozīmīgākais četrgades turnīrs futbolā – FIFA Pasaules kauss 2022. To pirmo reizi organizēs Katarā un, ņemot vērā tveicīgos laikapstākļus vasarā, šajā gadā paredzēts, ka turnīrs noritēs no 21. novembra līdz 18. decembrim. LV BET Sporta blogs piedāvā ieskatu katrā no FIFA Pasaules kausa grupām, ieskatu turpinot ar F grupu. Vai vēlies vairāk uzzināt par futbolu? Iepazīsties ar likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi. 

  • Par favorīti F grupā var uzskatīt Beļģiju, kura šobrīd ieņem otro vietu FIFA rangā. Visticamāk, kā otrā no grupas varētu izkļūt 2018. gada Pasaules kausa fināliste Horvātija, taču tai nāksies tikt galā ar Marokas un Kanādas pretestību.
  • Likmju ieteikumi Pasaules kausa F grupā. Pirms turnīra iepazīsties ar visu valstu sastāviem un cerībām izcīnīt uzvaru Pasaules kausā. Ņemot vērā šos aspektus, dodies izdarīt likmes.
  • Liec likmes uz futbolu LV BET. Uz visām FIFA Pasaules kausa 2022 F grupas spēlēm būs iespējams derēt arī LV BET. Atlasi sev vēlamo spēli, izskati iespējamās derību opcijas un izvēlies sev iecienīto. Apstiprini kuponu un liec likmi – tas ir tik vienkārši. Pie tam, iespējamas dažādas likmju variācijas bez spēlētāju iecienītās – derēt uz spēles uzvarētāju.

Par favorīti F grupā jāuzskata Beļģiju

Kopumā FIFA Pasaules kauss tiek organizēts kopš 1930. gada un tas notiek reizi četros gados. Izņēmums bija 1942. un 1946. gads, kad notiekošo karu dēļ netika organizēta arī Pasaules kausa izcīņa. 2018. gadā Krievijā par pēdējo titula ieguvēju kļuva Francija, kura finālā rezultatīvā cīņā ar 4:2 pārspēja Horvātiju.

Visvairāk reižu (piecas) par FIFA Pasaules kausa ieguvēju kļuvusi Brazīlija (1958., 1962., 1970., 1994. un 2002. gadā), bet četras reizes uzvarējušas Itālija (1934., 1938., 1982., 2006. gadā) un Vācija (1954., 1974., 1990., 2014. gadā). Kopumā tikai astoņu valstu izlases virs galvām cēlušas prestižo kausu – vēl bez trim augstākminētājam arī Argentīna, Francija, Urugvaja, Anglija un Spānija.

Pasaules kausu vienmēr organizē pēc klubu sezonas beigām vasarā, taču 2022. gada izcīņa kļūs par izņēmumu. To pirmo reizi organizēs Katarā, kurā vasaras periodā ir liela tveice. Līdz ar to tika pieņemts lēmums turnīru organizēt ziemā – no novembra beigām līdz decembra vidum.

Turnīrā piedalīsies 32 izlases no visas pasaules, kuras ieguvušas vietu pēc veiksmīgi aizvadītas kvalifikācijas. Visvairāk to ir no Eiropas, Dienvidamerikas un Āfrikas, bet mazāk no Āzijas kontinenta.  Pirmo reizi 32 izlases piedalījās 1998. gada Pasaules kausā, bet 2026. gadā to skaits tiks palielināts līdz 46. Izspēles kārtība paredz, ka no katras grupas tālāk izkļus divas labākās izlases, bet, sākot ar astotdaļfināla fāzi, notiks izslēgšanas formāta cīņas.

2022. gada FIFA Pasaules kausa F grupā ielozētas Beļģija, Horvātija, Maroka un Kanāda. Pirmās spēles šajā apakšgrupā tiks aizvadītas 23. novembrī, kad Maroka cīnīsies pret Horvātiju, bet Beļģija pret Kanādu. Otrā spēļu kārta paredzēta 27. novembrī – tajā Beļģija cīnīsies pret Maroku, bet Horvātija pret Kanādu. Savukārt noslēdzošajā grupas kārtā 1. decembrī Beļģija cīnīsies pret Horvātiju, bet Kanāda pret Maroku.

Favorīte F grupā ir FIFA pasaules ranga otrās vietas ieguvēja Beļģija, kuras koeficients uzvarai turnīrā tiek lēsts ar koeficientu 13.00. Otrs labākais koeficients grupā ir Horvātijai – 2018. gada Pasaules kausa finālistes koeficients lēsts 51.00 vērtībā. Mazākas izredzes atvēlētas Kanādai un Marokai – Kanādai piešķirts 150.00 koeficients, bet Marokai 250.00.

Nacionālā izlase Vieta FIFA rangā Kvalifikācijas zona Vieta kvalifikācijā
Beļģija 2. vieta UEFA 1.vieta E grupā (20 punkti)
Kanāda 38. vieta CONCACAF 1.vieta (28 punkti)
Maroka 24. vieta CAF 1.vieta I grupā (18 punkti)
Horvātija 16. vieta UEFA 1.vieta H grupā (23 punkti)

Beļģija

Beļģi piedalīsies jau savā 14. Pasaules kausa izcīņā un šo paaudzi Beļģija var saukt par zelta paaudzi, kas gan vēl līdz šim nav izcīnījusi nozīmīgas uzvaras. Pirms četriem gadiem Krievijā beļģi pirmo reizi valsts vēsturē izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa izcīņā, bet vēl reizi tā bijusi ceturtā (1986. gadā). Šis kļūs par beļģu trešo Pasaules kausu pēc kārtas – pēc divu izlaišanas tā atgriezās spēcīgāko sabiedrībā 2014. gadā Brazīlijā, kad izstājās ceturtdaļfinālā.

Izlasē visās pozīcijās ir vieni no Eiropas vadošajiem spēlētājiem. Vārtsargs Tibo Kurtuā ir Madrides ‘’Real’’ pamatvārtsargs, aizsardzībā tai ir futbolisti no Vācijas, Anglijas, Itālijas un Francijas spēcīgākajiem čempioniem, bet skaļākie vārdi ir priekšējā līnijā. Par vienu no pasaulē labākajiem pussargiem uzskata Kevinu de Breini, bet pēdējos gados savu spozmi pēc pārcelšanās uz Spāniju pazaudējis Edens Azārs. Viņa brālis Torgans produktīvi spēlē Dortmundes ‘’Borussia’’ kopā ar citu beļģi Akselu Vitselu. Savukārt uzbrukuma smailē spēlē Romelu Lukaku, kurš 101 mačā paspējis gūt jau 68 vārtus.

Kanāda

Pirmo reizi valsts vēsturē FIFA Pasaules kausā spēlēs Kanāda, kura uzvarēja CONCACAF jeb Ziemeļamerikas kvalifikācijā ar 28 punktiem. Pie tam, zināms, ka kanādieši spēlēs arī pēc četriem gadiem 2026. gadā, jo kopā ar ASV un Meksiku ir viena no turnīra rīkotājām.

Kanādas futbolisti pārstāv dažādu futbola valstu līgas – Serbijas, Turcijas, ASV, Grieķijas, Anglijas, Vācijas, Portugāles, Beļģijas, Francijas, Šveices, kā arī atsevišķus Kanādas klubus. Par tās galveno treneri strādā anglis Džons Herdmans, kurš pirms tam septiņus gadus vadīja Kanādas sieviešu izlasi.

Maroka

1976. gada Āfrikas Nāciju kausa uzvarētāja Maroka piedalīsies sestajā Pasaules kausa izcīņā un otrajā pēc kārtas. Pirms četriem gadiem tā nepārvarēja grupu turnīru, trijās spēlēs izcīnot tikai vienu punktu ar neizšķirtu. No iepriekšējiem pieciem piegājieniem tikai vienu reizi Marokai izdevās pārvarēt grupu turnīru – tas notika tālajā 1986. gadā, kad valstsvienība ar vienu uzvaru un diviem neizšķirtiem četros mačos apstājās astotdaļfinālā.

Vārtsargs Jasīns Bono ikdienā spēlē vienā no šīs sezonas spēcīgākajām Spānijas vienībām ‘’Sevilla’’. Aizsargs Ahrafs Hakimi pārstāv Francijas čempioni Parīzes ‘’Saint-Germain’’, bet uzbrucēji Munirs el Haddadi un Jusefs En-Nesiri ir Bono komandas biedri Seviljā.

Horvātija

Kopš 1998. gada Horvātija nav kvalificējusies tikai vienai Pasaules kausa izcīņai – 2010. gada notiekošajai Dienvidāfrikā. Divās reizēs horvātiem izdevies iespraukties labāko trijniekā – kā trešie tie pabeidza turnīru 1998. gadā Francijā, bet kā otrie pirms četriem gadiem Krievijā, kad finālā ar 2:4 piekāpās Francijai. Citos trīs turnīros tā priekšlaicīgi izstājās jau pēc grupu turnīra.

Tai ir zināmi futbolisti praktiski visās pozīcijās. Slavenākais no tiem ir pussargs Luka Modričs, kurš jau ilglaicīgi pārstāv Madrides ‘’Real’’. Mateo Kovačičs spēlē Londonas ‘’Chelsea’’, uzbrucējs Ivans Perisičs ir Milānas ‘’Inter’’ viens no līderiem, bet Andrejs Kramaričs spilgti sevi apliecina Vācijas Bundeslīgā. Arī aizsargi spēlē nozīmīgas lomas tādos čempionātos kā Spānijas, Skotijas, Vācijas, Turcijas, Francijas un Itālijas.

Likmju ieteikumi Pasaules kausa F grupā

Pirms spēlēm Pasaules kausa F grupā var secināt, ka tieši Beļģijai un Horvātijai būtu jāizkļūst no grupas, taču pārsteigumu vēlēsies sagādāt gan Maroka, gan debitante Kanāda, kurai nebūs ko zaudēt. Horvātija jau iepriekš apliecinājusi, ka pēc spilgtiem turnīriem turpinājums vairs nav tik labs – tā, piemēram, pēc trešās vietas 1998. gada turnīrā nākamajos trijos tā nemaz netika no grupas ārā, bet 2010. gadā pat nekvalificējās tam.

Pirms likmju izdarīšanas gan nesteidzies. Īpaši jaunos spēlētājus aicinām vispirms padziļināti iepazīties ar visu informāciju un tad doties izdarīt likmi. Izvērtē visus ar spēli saistītos faktorus un tikai tad dodies veikt derības likmi.

Liec likmes uz futbolu LV BET

Uz visu FIFA Pasaules kausu grupu spēlēm LV BET piedāvās iespējas veikt derības. Pie tam, būs iespējamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītā – derēt uz spēles uzvarētāju.

Vari paredzēt handikapu un likt likmes uz katru no puslaikiem. Ja vēlies derēt uz puslaikiem, tad ir iespējams paredzēt tādus ar spēli saistītu faktoru kā katra puslaika precīzu rezultātu. Ja vēlies vairāk derēt uz pirmo puslaiku, tad iespējams paredzēt puslaika uzvarētāju, kura no komandām iesitīs pirmā, handikapu un daudz ko citu.

Vari arī likt likmes uz to, kura no komandām iesitīs pirmā, kura gūs noslēdzošos spēles vārtus un kurš no puslaikiem būs rezultatīvākais. Vari arī paredzēt likmes kombināciju par iznākumu abos puslaikos.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par futbolu un tajā notiekošajām spēlēm, tostarp FIFA Pasaules kausu 2022.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *