FIFA Pasaules kausa 2022 G grupa | Katara 2022

FIFA Pasaules kausa 2022 G grupa | Katara 2022

Neierastā laikā 2022. gadā notiks nozīmīgākais četrgades turnīrs futbolā – FIFA Pasaules kauss 2022. To pirmo reizi organizēs Katarā un, ņemot vērā tveicīgos laikapstākļus vasarā, šajā gadā paredzēts, ka turnīrs noritēs no 21. novembra līdz 18. decembrim. LV BET Sporta blogs piedāvā ieskatu katrā no FIFA Pasaules kausa grupām, turpinot ar G grupu. Vai vēlies vairāk uzzināt par futbolu? Iepazīsties ar likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi. 

  • Par favorīti G grupā jāuzskata FIFA ranga pirmās vietas īpašniece Brazīlija, kura visos futbola nozīmīgākajos turnīros tiek saukta par favorīti. Izņēmums nebūs arī šī reize, lai gan Brazīlija jau labu laiku nav triumfējusi Pasaules kausa izcīņā. Savukārt, par otro vietu grupā cīnīsies Šveice, Serbija un Kamerūna.
  • Likmju ieteikumi Pasaules kausa G grupā. Pirms turnīra iepazīsties ar visu valstu sastāviem un cerībām izcīnīt uzvaru Pasaules kausā. Ņemot vērā šos aspektus, dodies izdarīt likmes.
  • Liec likmes uz futbolu LV BET. Uz visām FIFA Pasaules kausa 2022 G grupas spēlēm būs iespējams derēt arī LV BET. Atlasi sev vēlamo spēli, izskati iespējamās derību opcijas un izvēlies sev iecienīto. Apstiprini kuponu un liec likmi – tas ir tik vienkārši. Pie tam, iespējamas dažādas likmju variācijas bez spēlētāju iecienītās – derēt uz spēles uzvarētāju.

Par favorīti G grupā jāuzskata Brazīlija

Kopumā FIFA Pasaules kauss tiek organizēts kopš 1930. gada un tas notiek reizi četros gados. Izņēmums bija 1942. un 1946. gads, kad notiekošo karu dēļ netika organizēta arī Pasaules kausa izcīņa. 2018. gadā Krievijā par pēdējo titula ieguvēju kļuva Francija, kura finālā rezultatīvā cīņā ar 4:2 pārspēja Horvātiju.

Visvairāk reižu (piecas) par FIFA Pasaules kausa ieguvēju kļuvusi Brazīlija (1958., 1962., 1970., 1994. un 2002. gadā), bet četras reizes uzvarējušas Itālija (1934., 1938., 1982., 2006. gadā) un Vācija (1954., 1974., 1990., 2014. gadā). Kopumā tikai astoņu valstu izlases virs galvām cēlušas prestižo kausu – vēl bez trim augstākminētājam arī Argentīna, Francija, Urugvaja, Anglija un Spānija.

Pasaules kausu vienmēr organizē pēc klubu sezonas beigām vasarā, taču 2022. gada izcīņa kļūs par izņēmumu. To pirmo reizi organizēs Katarā, kurā vasaras periodā ir liela tveice. Līdz ar to tika pieņemts lēmums turnīru organizēt ziemā – no novembra beigām līdz decembra vidum.

Turnīrā piedalīsies 32 izlases no visas pasaules, kuras ieguvušas vietu pēc veiksmīgi aizvadītas kvalifikācijas. Visvairāk to ir no Eiropas, Dienvidamerikas un Āfrikas, bet mazāk no Āzijas kontinenta.  Pirmo reizi 32 izlases piedalījās 1998. gada Pasaules kausā, bet 2026. gadā to skaits tiks palielināts līdz 46. Izspēles kārtība paredz, ka no katras grupas tālāk izkļus divas labākās izlases, bet, sākot ar astotdaļfināla fāzi, notiks izslēgšanas formāta cīņas.

2022. gada FIFA Pasaules kausa G grupā ielozētas Brazīlija, Šveice, Serbija un Kamerūna. Pirmās spēles šīs grupas komandas aizvadīs 24. novembrī, kad Kamerūna cīnīsies pret Šveici, bet Brazīlija pret Serbiju. Četras dienas vēlāk 28. novembrī Kamerūna spēkosies pret Serbiju, bet Šveice pret Brazīliju, kamēr noslēdzošajā spēļu kārtā 2. decembrī Šveice cīnīsies pret Serbiju, bet Kamerūna pret Brazīliju.

Favorīte G grupā ir Brazīlija, kurai bukmeikeri dod reālākās izredzes iegūt Pasaules kausu – brazīļu uzvara novērtēta ar koeficientu 5.5. Otra labākā iespēja no grupas komandām dota Šveicei (81.00 koeficients), kamēr sliktākas izredzes prognozē Serbijai (koeficients 150.00) un Kamerūnai (koeficients 200.00).

Nacionālā izlase Vieta FIFA rangā Kvalifikācijas zona Vieta kvalifikācijā
Brazīlija 1.vieta CONMEBOL 1.vieta (45 punkti)
Serbija 25. vieta UEFA 1.vieta A grupā (20 punkti)
Šveice  14. vieta UEFA 1.vieta C grupā (18 punkti)
Kamerūna 37. vieta CAF 1.vieta D grupā (15 punkti)

Brazīlija

Brazílija ir titulētākā valsts Pasaules kausu ietvaros – par čempioni tā kļuvusi piecas reizes, taču pēdējo reizi nozīmīgo trofeju virs galvām tā cēlusi tālajā 2002. gadā. Kopš tā laika tikai 2014. gadā savās mājās tā prata aizspēlēties līdz pusfinālam, bet trijos citos turnīros izstājās ceturtdaļfinālā. Jebkurā no turnīriem tā saukta par galveno favorīti un izņēmums nebūs arī šī reize. Pie tam, futbola vēsturē tā devusi daudzus leģendārus futbolistus ar Pelē priekšgalā.

Brazīlijas sastāvs komentārus neprasa – šeit notiks spraiga cīņa par pēdējām vietām, jo iekļūt valstsvienības sastāvā uz Pasaules kausu ir prestiža jautājums. Vārtus dalīs Alisons Bekers vai Edersons – abi spēlē spēcīgākajās Anglijas komandās. Aizsardzību balstīs tādi vīri kā Dani Alvešs, Tjagu Silva, Markinjoss, Alekss Tellešs un citi. Savukārt uzbrukuma smailē dosies Neimārs, Rišarlisons, Gabriels Žezuss un Vinisiuss Žuniors – izvēle šīs valsts trenerim būs plaša, jāmāk tikai sabalansēt sastāvu, lai pēc ilgāka pārtraukuma tā spētu virs galvām celt trofeju.

Serbija

Kā Serbija tā piedalīsies trešajā Pasaules kausa izcīņā un otrajā pēc kārtas. Vienā turnīrā tā piedalījusies kā Serbija un Melnkalne, bet citos Dienvidslāvijas sastāvā. Startējot kā Serbijai, tā Pasaules kausā vēl nav izkļuvusi no grupu turnīra – pirms četriem gadiem Krievijā serbi trijās spēles prata izcīnīt vienu uzvaru.

Visās pozīcijās tai ir spēlētāji no Eiropas spēcīgākajām līgām. Vārtos varētu stāties ‘’Sevilla’’ spēlējošais Marko Dimitrovičs, bet aizsardzību cementēs Itālijā, Spānijā, Polijā, Šveicē un Francijā spēlējoši futbolisti. Zināmākie serbi ir uzbrukuma līnijā – ‘’Fulham’’ rindās rezultatīvs ir Aleksandrs Mitrovičs, bet Madrides ‘’Real’’ pieraksts ir Lukam Jovičam.

Šveice

Šveice piedalīsies 12. Pasaules kausa izcīņā. Līdz šim tās labākie rezultāti ir trīs reizes aizkļūšana līdz ceturtdaļfinālam, kas gan noticis sen – tālajā 1934., 1938. un 1954. gadā. Tomēr optimismu izlases rezultātos varētu viest tas, ka iepriekšējā Eiropas čempionātā tā prata no tālākas cīņas izsist Franciju un ceturtdaļfinālā izrādīt zobus Spānijai, tai zaudējot pēcspēles sitienos. Pirms četriem gadiem Krievijā šveicieši spēlēja astotdaļfinālā.

Šveices izlases futbolisti spēlē vietējā līgā, kā arī spēcīgākajās Eiropas līgās kā Anglijā, Itālijā, Vācijā un Francijā. Zināmākais varētu būt Londonas ‘’Arsenal’’ spēlējošais Granits Džaka, bet šo sezonu ASV noslēdza Džerdans Šačiri, kurš ar 26 vārtiem ir labākais vārtu guvējs. Uzbrucējs Mario Gavranovičs 39 mačos jau paspējis gūt 16 vārtus un būs drauds uzbrukumā.

Kamerūna

Kamerūna Pasaules kausā spēlēs astoto reizi. Pirms četriem gadiem tā nekvalificējās, bet vienīgo reizi grupu turnīru valstsvienība pārvarēja tālajā 1990. gadā, kad, pie tam, prata aizkļūt līdz ceturtdaļfinālam. 2010. un 2014. gada turnīrus Kamerūna noslēdza bez uzvarām, līdz ar to Katarā tā vēlēsies pārtraukt ieilgušo zaudējumu sēriju Pasaules kausa ietvaros.

Par Kamerūnas zināmākajiem futbolistiem jāsauc divi uzbrucēji – Francijas ‘’Lyon’’ spēlējošais Karls Toko Ekambi un Minhenes ‘’Bayern’’ pārstāvošais Ēriks Šupo-Motings, kurš 67 mačos iesitis 18 vārtus. Labākais vārtu guvējs gan ir kapteinis Vinsents Abubakars, kurš 86 spēlēs iesitis 33 reizes.

Likmju ieteikumi Pasaules kausa G grupā

Pasaules kausa G grupā neapstrīdama favorīte ir Brazīlija, kura uz Kataru dosies kā turnīra galvenā favorīte. Šveice, Serbija un Kamerūna cīnīsies par otro vietu. Lai arī pēc bukmeikeru domām mazā favorītu statusā uz otro vietu ir Šveice, serbi un Kamerūnas izlase darīs visu, lai šos plānus izjauktu. Kamerūna var sagādāt kādu no daudzajiem Pasaules kausa pārsteigumiem, kādi ir jebkurā turnīrā, bet serbi ir vērā ņemama izlase.

Pirms likmju izdarīšanas gan nesteidzies. Īpaši jaunos spēlētājus aicinām vispirms padziļināti iepazīties ar visu informāciju un tad doties izdarīt likmi. Izvērtē visus ar spēli saistītos faktorus un tikai tad dodies veikt derības likmi.

Liec likmes uz futbolu LV BET

Uz visu FIFA Pasaules kausu grupu spēlēm LV BET piedāvās iespējas veikt derības. Pie tam, būs iespējamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītā – derēt uz spēles uzvarētāju.

Vari paredzēt handikapu un likt likmes uz katru no puslaikiem. Ja vēlies derēt uz puslaikiem, tad ir iespējams paredzēt tādus ar spēli saistītu faktoru kā katra puslaika precīzu rezultātu. Ja vēlies vairāk derēt uz pirmo puslaiku, tad iespējams paredzēt puslaika uzvarētāju, kura no komandām iesitīs pirmā, handikapu un daudz ko citu.

Vari arī likt likmes uz to, kura no komandām iesitīs pirmā, kura gūs noslēdzošos spēles vārtus un kurš no puslaikiem būs rezultatīvākais. Vari arī paredzēt likmes kombināciju par iznākumu abos puslaikos.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par futbolu un tajā notiekošajām spēlēm, tostarp FIFA Pasaules kausu 2022.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *