FIFA Pasaules kausa 2022 H grupa | Katara 2022

FIFA Pasaules kausa 2022 H grupa | Katara 2022

Neierastā laikā 2022. gadā notiks nozīmīgākais četrgades turnīrs futbolā – FIFA Pasaules kauss 2022. To pirmo reizi organizēs Katarā un, ņemot vērā tveicīgos laikapstākļus vasarā, šajā gadā paredzēts, ka turnīrs noritēs no 21. novembra līdz 18. decembrim. LV BET Sporta blogs piedāvā ieskatu katrā no FIFA Pasaules kausa grupām, noslēdzot ar H grupu. Vai vēlies vairāk uzzināt par futbolu? Iepazīsties ar likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi. 

  • Par favorīti H grupā jāuzskata Portugāli, kura kļuva par 2016. gada Eiropas čempioni, kamēr galvenā tīkotāja uz otro vietu grupā ir spēcīgā Urugvaja, kas kļuva par pirmo Pasaules kausa uzvarētāju tālajā 1930. gadā.
  • Likmju ieteikumi Pasaules kausa H grupā. Pirms turnīra iepazīsties ar visu valstu sastāviem un cerībām izcīnīt uzvaru Pasaules kausā. Ņemot vērā šos aspektus, dodies izdarīt likmes.
  • Liec likmes uz futbolu LV BET. Uz visām FIFA Pasaules kausa 2022 H grupas spēlēm būs iespējams derēt arī LV BET. Atlasi sev vēlamo spēli, izskati iespējamās derību opcijas un izvēlies sev iecienīto. Apstiprini kuponu un liec likmi – tas ir tik vienkārši. Pie tam, iespējamas dažādas likmju variācijas bez spēlētāju iecienītās – derēt uz spēles uzvarētāju.

Par favorīti H grupā jāuzskata Portugāle

Kopumā FIFA Pasaules kauss tiek organizēts kopš 1930. gada un tas notiek reizi četros gados. Izņēmums bija 1942. un 1946. gads, kad notiekošo karu dēļ netika organizēta arī Pasaules kausa izcīņa. 2018. gadā Krievijā par pēdējo titula ieguvēju kļuva Francija, kura finālā rezultatīvā cīņā ar 4:2 pārspēja Horvātiju.

Visvairāk reižu (piecas) par FIFA Pasaules kausa ieguvēju kļuvusi Brazīlija (1958., 1962., 1970., 1994. un 2002. gadā), bet četras reizes uzvarējušas Itālija (1934., 1938., 1982., 2006. gadā) un Vācija (1954., 1974., 1990., 2014. gadā). Kopumā tikai astoņu valstu izlases virs galvām cēlušas prestižo kausu – vēl bez trim augstākminētājam arī Argentīna, Francija, Urugvaja, Anglija un Spānija.

Pasaules kausu vienmēr organizē pēc klubu sezonas beigām vasarā, taču 2022. gada izcīņa kļūs par izņēmumu. To pirmo reizi organizēs Katarā, kurā vasaras periodā ir liela tveice. Līdz ar to tika pieņemts lēmums turnīru organizēt ziemā – no novembra beigām līdz decembra vidum.

Turnīrā piedalīsies 32 izlases no visas pasaules, kuras ieguvušas vietu pēc veiksmīgi aizvadītas kvalifikācijas. Visvairāk to ir no Eiropas, Dienvidamerikas un Āfrikas, bet mazāk no Āzijas kontinenta.  Pirmo reizi 32 izlases piedalījās 1998. gada Pasaules kausā, bet 2026. gadā to skaits tiks palielināts līdz 46. Izspēles kārtība paredz, ka no katras grupas tālāk izkļus divas labākās izlases, bet, sākot ar astotdaļfināla fāzi, notiks izslēgšanas formāta cīņas.

2022. gada FIFA Pasaules kausa H grupā ielozētas tādas izlases kā Portugāle, Urugvaja, Gana un Dienvidkoreja. Pirmās spēles grupas izlases aizvadīs 24. novembrī, kad Urugvaja cīnīsies pret Dienvidkoreju, bet Portugāle pret Ganu. 28. novembrī otrās spēļu kārtas ietvaros Dienvidkoreja spēkosies pret Ganu, bet Portugāle pret Urugvaju, kamēr noslēdzošā spēļu kārta paredzēta 2. decembrī, kad Dienvidkoreja cīnīsies pret Portugāli, bet Gana pret Urugvaju.

Neapstrīdama favorīte H grupā ir Portugāle, kuras uzvaru visā turnīrā bukmeikeri vērtē ar koeficientu 13.00. Otro vietu atvēl Urugvajai, kuras triumfs Pasaules kausā novērtēts ar otru augstāko koeficientu no grupas vienībām (51.00). Mazākas izredzes ir Dienvidkorejai un Ganai, kurām piešķirts koeficients 250.00.

Nacionālā izlase Vieta FIFA rangā Kvalifikācijas zona Vieta kvalifikācijā
Portugāle 8. vieta UEFA 2.vieta A grupā (17 punkti)
Gana 60. vieta CAF 1. vieta G grupā (13 punkti)
Urugvaja 13. vieta CONMEBOL 3.vieta (28 punkti)
Dienvidkoreja 29. vieta AFC 2.vieta A grupā (23 punkti)

Portugāle

Portugāle piedalīsies savā astotajā Pasaules kausa izcīņā un sestajā pēc kārtas. Kopš 2002. gada Portugāle ir stabila Pasaules kausu dalībniece, vienmēr tiekot uzskatītai par vienu no favorītēm. Labāko panākumu gan tā sasniegusi debijas turnīrā tālajā 1966. gadā, kad Angijā izcīnīja trešo vietu, savukārt 2006. gadā Vācijā tā zaudēja cīņā par trešo vietu un turnīru noslēdza ceturtie. Pēdējie trīs turnīri tai nav bijuši pārāk sekmīgi – divos no tiem, ieskaitot pirms četriem gadiem Krievijā, Portugāle apstājās astotdaļfinālā, bet 2014. gadā Brazīlijā tā nemaz neizkļuva no apakšgrupas.

Par spilgtāko Portugāles zvaigzni jāuzskata vienu no pasaulē slavenākajiem futbolistiem Krištianu Ronaldu, kurš, visticamāk, gaidāmajā Pasaules kausā dosies sasniegt jaunus rekordus. Tai gan ir zināmi futbolisti jebkurā no pozīcijā – vārtos var stāties Rui Patrisio, aizsardzību var balstīt Pepe, Nuno Mendešs, Tjagu, pussargu pozīcijā ir arī tādi futbolisti kā Bruno Fernandišs, Bernardo Silva un Viljamss Karvalju, bet uzbrukuma smailē bez Ronaldu ir arī tādi futbolisti kā Žota, Andrē Silva un citi.

Gana

Gana piedalīsies ceturtajā Pasaules kausa izcīņā un tajā atgriezīsies pēc turnīra izlaišanas pirms četriem gadiem Krievijā. Par tās augstāko sasniegumu kļuva sasniegtais ceturtdaļfināls 2010. gada turnīrā Dienvidāfrikā. Tikmēr debijā Vācijā 2006. gadā tā aizspēlējās līdz astotdaļfinālam. Pēdējā reizē Brazīlijā 2014. gadā Gana nespēja izkļūt no grupas.

Lielākā daļa Ganas futbolistu pārstāv nozīmīgāko Eiropas līgu futbolu klubus. Tiem ir pieraksti tādās valstīs kā Anglijā, Francijā, Itālijā, Vācijā, Portugālē, Nīderlandē un Beļģijā. Pamatsastāva labākais vārtu guvējs ar 18 precīziem sitieniem 78 mačos ir Džordans Ajevs, bet pieredzējušais Andrē Ajevs 103 spēlēs guvis 23 vārtus.

Urugvaja

Urugvaja piedalīsies 14. Pasaules kausa izcīņā un divas reizes tā uzvarējusi – tas gan noticis tālajos 1930. un 1950. gados. Bez tam, trīs reizes tā spēlējusi pusfinālā un vēlāk izcīnījusi ceturto vietu – pēdējo no tām 2010. gada turnīrā Dienvidāfrikā. Pirms četriem gadiem Krievijā Urugvaja turnīru noslēdza ceturtdaļfinālā.

Zināmākie Urugvajas futbolisti ir tās priekšējā līnijā – jau kā veterāni 2022. gada Pasaules kausa sagaidīs Luiss Svaress un Edisons Kavani. Abiem būs 35 gadi. Tomēr aug arī potenciāla laba jaunā maiņa – 22 gadus vecais Darvins Nunjess pārstāv Portugāles ‘’Benfica’’, bet 25 gadus vecais Maksi Gomess spēlē spāņu ‘’Valencia’’. Pussarga pozīcijā zināmākais ir Frederiko Valverde, kurš pārstāv Madrides ‘’Real’’, kamēr aizsardzību stiprinās tādi futbolisti kā Hosē Gimeness, Ronalds Arojo un citi.

Dienvidkoreja

Dienvidkoreja piedalīsies 11. Pasaules kausā un līdz šim tās augstākais panākums bijis 2002. gadā, kad turnīrs notika tieši šajā valstī. Toreiz Gūsa Hidinka trenētā izlase aizspēlējās līdz pusfinālam, vēlāk ieņemot ceturto vietu. No pēdējiem četriem turnīriem tikai vienā (2010. gadā Dienvidāfrikā) tā prata tikt ārā no grupas, kamēr pirms četriem gadiem Krievijā izlase turnīru noslēdza ar vienu uzvaru trijās spēlēs.

Par Dienvidkorejas zināmāko futbolistu jāuzskata Anglijas Premjerlīgas ‘’Tottenham’’ vienu no uzbrukuma līderiem Hinminu Sonu, kurš Pasaules kausā var sasniegt 100 aizvadīto spēļu skaitu izlasē. Līdz šim viņam ir 98, kurās uzbrucējs izcēlies ar 31 precīzu sitienu. Lielākā daļa gan spēlē vietējā čempionātā, taču ir arī pa kādām futbolistam, kurš sevi apliecina Francijas, Anglijas, Vācijas un Turcijas augstākajā čempionātā.

Likmju ieteikumi Pasaules kausa H grupā

Pasaules kausa H grupā šķietami nevajadzētu notikt pārsteigumiem un no grupas izkļūt divām izlasēm – Portugālei un Urugvajai. Gana un Dienvidkoreja mēģinās pārsteigt gan līdzjutējus visā pasaulē, gan par grupas favorītēm uzskatītās Portugāli un Urugvaju. Un pārsteigumi noteikti var notikt – to Gana pierādījusi 2010. gada Pasaules kausā Dienvidāfrikā, bet Dienvidkoreja savās mājās 2002. gadā. Lai precīzi izdarītu likmi, iepazīsties ar komandu sastāviem, traumu situāciju un iespējamo mikroklimatu – konfliktu gadījumā tas ietekmē arī sniegumu laukumā.

Pirms likmju izdarīšanas gan nesteidzies. Īpaši jaunos spēlētājus aicinām vispirms padziļināti iepazīties ar visu informāciju un tad doties izdarīt likmi. Izvērtē visus ar spēli saistītos faktorus un tikai tad dodies veikt derības likmi.

Liec likmes uz futbolu LV BET

Uz visu FIFA Pasaules kausu grupu spēlēm LV BET piedāvās iespējas veikt derības. Pie tam, būs iespējamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītā – derēt uz spēles uzvarētāju.

Vari paredzēt handikapu un likt likmes uz katru no puslaikiem. Ja vēlies derēt uz puslaikiem, tad ir iespējams paredzēt tādus ar spēli saistītu faktoru kā katra puslaika precīzu rezultātu. Ja vēlies vairāk derēt uz pirmo puslaiku, tad iespējams paredzēt puslaika uzvarētāju, kura no komandām iesitīs pirmā, handikapu un daudz ko citu.

Vari arī likt likmes uz to, kura no komandām iesitīs pirmā, kura gūs noslēdzošos spēles vārtus un kurš no puslaikiem būs rezultatīvākais. Vari arī paredzēt likmes kombināciju par iznākumu abos puslaikos.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par futbolu un tajā notiekošajām spēlēm, tostarp FIFA Pasaules kausu 2022.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *