Latvijai cīņa ar Gibraltāru – goda jautājums

Latvijai cīņa ar Gibraltāru – goda jautājums

Latvijas vīriešu futbola izlase 16. novembra vakarā aizvadīs pēdējo spēli FIFA Pasaules kausa kvalifikācijā, kur tā izbraukumā tiksies ar Gibraltāru. Ko varam sagaidīt no šī mača un kādas likmes uz to iesaka LV BET?

Gibraltārs vienreiz jau Latvijai darījis kaunu

Kvalifikācijas ievadā Latvija Rīgā, Daugavas stadionā Gibraltāru uzveica ar 3:1, uzvarētājam neesot skaidram gandrīz līdz pamatlaika beigām. Tā savā ziņā bija principiāla tikšanās, jo 2018. gada martā Latvija pārbaudes spēlē izbraukumā piedzīvoja kaunpilnu zaudējumu ar 0:1. Vārti tika ielaisti pēc neveiksmīga rikošeta mača 88. minūtē. Šis zaudējums maksāja amatu Aleksandram Starkovam, kurš par izlases galveno treneri tika iecelts tolaik trešo reizi.

Šobrīd Gibraltārs nav uzvarējis 14 mačos pēc kārtas, kuru laikā iegūti trīs neizšķirti. Šajā ciklā deviņās spēlēs komanda guvusi tikai trīs vārtus, vienus no tiem pret Latviju. Par Gibraltāra līderi uzskatāms uzbrucējs Rīss Stihe, kurš ikdienā spēlē Anglijas pēc spēka 4. līgā un guvis divus no trīs vārtiem. Tāpat lielu daļu izlases spēlētāju pārstāv vietējo čempionvienību “Lincoln Red Imps”, kas sarūgtināja Latvijas tā brīža čempionus FC “Riga” un iekļuva jaunizveidotajā UEFA Konferenču līgas grupu turnīrā.

Tāpat lielas cerības ir uz 21 gadu jauno pussargu Tjaju De Bāru, kurš ikdienā spēlē Anglijas pēc spēka trešajā līgā, un ir guvis vienus no trīs izlases vārtiem šajā ciklā.

Latvijas uzvara – goda jautājums

Latvijas izlase nav uzvarējusi piecos mačos pēc kārtas, pēdējo uzvaru svinot tieši pret Gibraltāru. No turnīra tabulas viedokļa šī spēle neko neizšķir, jo Latvijai ir seši punkti, bet šīs dienas pretinieki apaļa nulle, savukārt priekšā stāvošā Melnkalne ir iekrājusi 12. Tiesa, nedrīkst aizmirst, ka katras oficiālās spēles iznākums dod reitinga punktus FIFA “Coca – cola” pasaules rangā, kas Latvijai nav mazsvarīgi. Tā šobrīd ieņem 136. vietu pasaulē, kas ir viens no visu laiku zemākajiem rādītājiem.

Pirms pāris dienām Latvija varonīgi cīnījās izbraukumā ar Norvēģiju, cīnoties neizšķirti 0:0. Tas norvēģiem sarežģīja dzīvi, jo tikpat punkti (18) ir arī Turcijai. Tiesa, Norvēģija aizvien var izcīnīt pirmo vietu grupā, ja viesos uzvar Nīderlandi. Tomēr, ja turki izdara to pašu ar Melnkalni, tieši viņi ieņems pirmo vietu grupā, norvēģi būs otrie, bet Nīderlande paliktu trešā. Lai vai kā – Latvija ir pamaisījusi gaisu.

Latvija šajā ciklā līdz šim ir guvusi deviņus vārtus, no tiem ir divi Vladislava Gutkovska rēķinā, bet pārējos septiņus ir guvuši dažādi spēlētāji. No vienas puses tas ir vērtējams pozitīvi, jo briesmas var sagādāt jebkuras pozīcijas spēlētājs, no otras – mača ar Gibraltāru būs nepieciešama precīza uzbrucēju darbība, lai neatkārtotos 2018. gada scenārijs. Uzvaru neviens ar sajūsmu neuztvers, bet zaudējuma gadījumā kritikas vilnis pār komandu velsies nežēlīgs. Pat neskatoties uz to, ka Latvija ir spējusi šī cikla ietvaros reizi nospēlēt neizšķirti ar Melnkalni, Turciju un Norvēģiju.

Ko iesaka LV BET?

LV BET ekspertu ieskatā pārliecinoša spēles favorīte ir Latvija, kuras potenciālās uzvaras iespēja ir novērtēta ar koeficientu 1,38. Pretiniekiem piešķirts koeficients 8,75. Ņemot vērā, ka Latvija pēdējā laikā demonstrē saturīgu sniegumu pret laba līmeņa Eiropas komandām, šāds koeficients varētu likties pievilcīgs spēlētājiem, kuru spēles stratēģija ir sekojoša – veikt lielākus ieguldījumus uz vienu notikumu. Jo Latvijas izlases zaudējums vai neizšķirts tik tiešām būtu jāuzskata par lielu neveiksmi.

LV BET vidējā piedāvātā kopējo gūto vārtu robeža uz abām komandām ir 2,5 vārti. Koeficients, ka abas komandas kopā gūs trīs vai vairāk vārtus vai mazāk par trim ir 1,88. Savukārt handikaps (-1) uz Latvijas izlasi ir novērtēts ar koeficientu 2,17 – ja mūsējie uzvar ar divu vārtu starpību, Jūs laimēsiet!

Interesants fakts – Gibraltārs ir zaudējis pirmo puslaiku ar divu vai vairāk vārtu starpību jau četros mačos pēc kārtas.

Seko līdz jaunumiem un ienāc LV BET totalizatora mājas lapā un apskati mūsu bukmeikeru piedāvājumu uz maču – tajā tu atradīsi plašu likmju piedāvājumu. Mūsu spēlētājiem būs iespēja derēt ne tikai uz iepriekš nosauktajiem likmju piedāvājumiem, bet arī daudziem citiem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *