Līderu cīņa Virslīgā: Valmiera FC pret RFS

22. jūnijā plkst. 18:00 Jāņa Daliņa stadionā Valmierā paredzēta esošo futbola Virslīgas līderu duelis. Savā starpā cīnīsies ‘’Valmiera FC’’ pret esošo čempioni RFS. Neatkarīgi no kārtu iepriekš aizvadītajiem mačiem valmierieši spēli sagaidīs turnīra līderes godā, kamēr RFS kā otrie. Vai vēlies uzzināt vairāk par futbolu? Iepazīsties ar likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmes.

• Latvijas Futbola federācija kopš 2012. gada Virslīgas čempionātu rīko kopā ar biedrību ‘’Latvijas Futbola virslīga’’. 2012. gada janvārī tika nodibināta biedrība ‘’Latvijas Futbola virslīga’’, kura sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju jeb LFF jau kopš augstākminētā gada arī organizē valsts spēcīgāko futbola čempionātu, kurš spējis augt gan popularitātes, gan prestiža ziņā.
  • Vadošo komandu dueli kā čempionāta līdere sagaidīs ‘’Valmiera FC’’. 22. jūnijā gaidāmo maču līderes godā būs ‘’Valmiera FC’’, kura pēc neveiksmes pirmajā kārtā pret ‘’Riga’’ vairs nav izjutusi zaudējumu garšu. RFS zaudējumus piedzīvojusi divas reizes, vienu no tām pret šī mača pretinieci.
  • Liec likmes uz futbolu. LV BET pieejamas arī Virslīgas derības. Atlasi sev vēlamo spēli, izskati iespējamās derību opcijas un izvēlies sev iecienīto. Apstiprini kuponu un liec likmi – tas ir tik vienkārši. Pie tam, iespējamas dažādas likmju variācijas bez spēlētāju iecienītās – derēt uz spēles uzvarētāju.

Latvijas Futbola federācija kopš 2012. gada Virslīgas čempionātu nerīko viena

Lai arī Latvijas Futbola federācija jeb saīsinājumā LFF ir nozīmīgākā sporta organizācija futbolā, kuras paspārnē tiek organizēti visa līmeņa čempionāti un izlašu darbība, Virslīgas organizēšanā kopš 2012. gada talkā nākusi biedrība ‘’Latvijas Futbola virslīga’’. 2012. gada janvārī to izveidoja desmit klubi, kuri tobrīd tika pārstāvēti valsts spēcīgākajā čempionātā. Biedrības mērķis bija dot klubiem lielāku pašnoteikšanu čempionāta organizēšanā un veiksmīgāk realizēt komerctiesības. Šobrīd līgas vadības jeb biedrības pārraudzībā ir informatīvie, komerctiesību, mārketinga, TV translāciju, kalendāra un citi organizatoriskie darbi, kamēr Virslīgas čempionāta reglamenta un licencēšanas jautājumi uzticēti futbola federācijai. Tuvākajos gados biedrība gan vēlas pārņemt augstākā klubu čempionāta organizēšanu pilnībā savā paspārnē.

Laika gaitā izdevies celt Virslīgas čempionāta prestižu, kas rezultējies gan ar to, ka līgā spēlē klubi ar samērīgiem budžetiem, gan kvalitatīvāku spēlētāju ierašanos Latvijā. Tas savukārt rezultējies lielākā interesē no līdzjutējiem un masu medijiem. 2022. gada sezonā pēc ilgāka pārtraukuma piedalās desmit komandas: ‘’Riga’’, RFS, ‘’Valmiera FC’’, ‘’Liepāja’’, ‘’Auda’’, ‘’Daugavpils’’, Jūrmalas ‘’Spartaks’’, ‘’Tukums 2000/Telms’’, ‘’Super Nova’’ un ‘’Metta’’.

Pēc nospēlētām 16 kārtām 2022. gada sezona nav likusi vilties. Četras komandas – ‘’Valmiera’’, RFS, ‘’Liepāja’’ un ‘’Riga’’ izvirzījušās līderpozīcijās un visas cīnīsies par zeltu rudenī. Ceturtās vietas īpašniece ‘’Riga’’ no valmieriešiem atpaliek par septiņiem punktiem, bet, sākot no piektās pozīcijas, atstatums ir krietni lielāks (‘’Audai’’ ir 21 punkts).

Vēl interesantāku sezonu padara fakts, ka jau četras komandas pirmo 16 spēļu laikā ir nomainījušas galveno treneri. Jūrmalas ‘’Spartaks’’ kļuva par pirmo, no amata atlaižot Pšemislavu Lagožniju. Vēlāk ‘’Riga’’ pārtrauca sadarbību ar Torstenu Finku, bet ‘’Liepāja’’ ar Kirilu Alševski. Par pēdējo vienību, kas neturpināja sadarbību ar galveno treneri, kļuva pēdējās vietas īpašniece ‘’Super Nova’’, kura atlaida Andreju Lapsu. Interesantāku sezonu noteikti padarīs Tamazs Pertija, kurš atgriezies Liepājas kluba galvenā trenera amatā.

Vadošo komandu dueli kā līdere sagaidīs ‘’Valmiera FC’’

Neatkarīgi no tā, kā noslēgsies ‘’Valmiera FC’’ un RFS spēļu iznākumi 17. kārtas ietvaros, 22. jūnija savstarpējo maču Valmierā kā līdere sagaidīs tieši mājinieku komanda. Tā pirmo 16 spēļu laikā piedzīvojusi tikai vienu zaudējumu: atklāšanas mačā pret ‘’Riga’’ ar 1:2. Savukārt RFS čempionātā ir divi zaudējumi, pie tam, viens no tiem piedzīvots pret ‘’Valmieru FC’’: septītās kārtas ietvaros 19. aprīlī Jurģa Kalna vadītā Vidzemes komanda uzvarēja ar 3:1. Citu neveiksmi čempioni cieta pret principiālo pretinieci ‘’Riga’’ ar 0:2.

Neraugoties uz lielisko Valmieras sniegumu pēdējo mēnešu laikā, pēc bukmeikeru domām RFS joprojām ir galvenā favorīte uz titulu. Tās izredzes otro gadu izcīnīt titulu tiek vērtētas ar koeficientu 1.90. ‘’Valmiera FC’’ izredzes ir trešās labākās, taču vēl sezonas sākumā koeficients uz valmieriešu uzvaru Virslīgā bija tikai 21.00. Tagad tas ir krietni uzlabojies – 3.50 -, taču tāpat tas ir tikai trešais labākais. Otrais labākais koeficients uz triumfu čempionātā ir ‘’Riga FC’’ (2.70), bet ceturtais labākais ir ‘’Liepājai’’ ar jauno treneri Tamazu Pertiju priekšgalā (7.00).

Pirms spēles, iespējams, nelielā favorītes statusā būs ‘’Valmiera’’, jo tā sagaidīs maču pirmajā vietā, kā arī sezonas pirmajā mača apspēlēja RFS. Pie tam, Jurģa Kalna vadītā komanda šoreiz spēlēs savā laukumā, kurā vēl nav zaudējusi. RFS vēlēsies revanšēties, pie tam, izlašu logā tā pastiprinājusies ar brazīliešu uzbrucēju. Spēle noteikti būs interesanta, bet veiksmīgas likmes gadījumā pirms tās iepazīsties ar abu komandu sastāviem. Iespējams, mačs var būt tikpat rezultatīvs kā pirmajā kārtā, jo gan Valmierai, gan RFS uzbrukuma smailē spēlē Virslīgas rezultatīvākie futbolisti.

Liec likmes uz futbolu

Virslīgas derības LV BET būs pieejamas arī uz maču starp ‘’Valmiera FC’’ un RFS. Pie tam, būs iespējamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītā – derēt uz spēles uzvarētāju.

Vari paredzēt handikapu un likt likmes uz katru no puslaikiem. Ja vēlies derēt uz puslaikiem, tad ir iespējams paredzēt tādus ar spēli saistītu faktoru kā katra puslaika precīzu rezultātu. Ja vēlies vairāk derēt uz pirmo puslaiku, tad iespējams paredzēt puslaika uzvarētāju, kura no komandām iesitīs pirmā, handikapu un daudz ko citu.

Vari arī likt likmes uz to, kura no komandām iesitīs pirmā, kura gūs noslēdzošos spēles vārtus un kurš no puslaikiem būs rezultatīvākais. Vari arī paredzēt likmes kombināciju par iznākumu abos puslaikos.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par futbolu un tajā notiekošajām spēlēm, tostarp Virslīgas mačiem.