Pirmo reizi ziemā notiks FIFA Pasaules kauss 2022

Pirmo reizi ziemā notiks FIFA Pasaules kauss 2022

No šī gada 21. novembra līdz 18. decembrim Katarā tiks aizvadīts FIFA Pasaules kauss 2022. Karstuma dēļ Katarā tas pirmo reizi notiks gada nogalē nevis kā ierasts vasaras periodā. Kopumā šī kļūs par 22. reizi, kad 32 pasaules izlases cīnās par apzeltīto trofeju. Vai vēlies vairāk uzzināt par futbolu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

 • Pasaules kauss notiek reizi četros gados. Pirmo reizi prestižo futbola turnīru organizēja 1930. gadā Urugvajā, un kopumā to rīko reizi četros gados. Pirmo reizi Pasaules kausa vēsturē tas notiks Arābu pasaulē.
 • Pastāv astoņas grupas Pasaules kausa izcīņā. Vispirms 32 valstu izlases sadalītas astoņās grupas par četrām izlasēm. Tās aizvada spēli katra ar katru, astotdaļfinālā iekļūstot divām labākajām.
 • Liec likmes uz futbolu LV BET. Pie mums pieejams plašs futbola spēļu piedāvājums. Izņēmums nebūs arī FIFA Pasaules kausa 2022 spēles, kurās iespējamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītākā – uzvarētāja paredzēšana.

Pasaules kauss notiek reizi četros gados

Pirmo reizi Pasaules kausa izcīņa futbolā notika tālajā 1930. gadā Urugvajā, tieši mājiniekiem kļūstot par pirmajiem pasaules čempioniem. Toreiz turnīru kopumā apmeklēja nedaudz vairāk nekā 590 tūkstoši līdzjutēju jeb vidēji 32 808 skatītāju spēlē. Reizi četros gados turnīrs notiek kopš 1950. gada un 2022. gada Pasaules kauss kļūs par 22. reizi, kad tāds rīkots.

Pirmo reizi tas notiks tā saucamajā arābu pasaulē jeb Katarā, kamēr otro reizi Āzijā – pirms 20 gadiem turnīru aizvadīja Dienvidkorejā un Japānā. Pirmo reizi Pasaules kauss netiks spēlēts vasarā. Šajā laikā izvēlētajā rīkotājvalstī Katarā ir liels karstums, tāpēc tika lemts šī gada Pasaules kausu organizēt ziemas periodā no 21. novembra līdz 18. decembrim. Bez tam, šī kļūs par pēdējo reizi, kad turnīrā piedalīsies 32 valstu komandas. Sākot ar 2026. gada Pasaules kausu, tajā pulcēsies 46 labākās pasaules izlases. Nākamais turnīrs plānots ASV un Kanādā.

Cīņā par Pasaules kausa rīkošanas tiesībām Katara balsojumā uzvarēja tādas valstis kā Austrāliju, Japānu, Dienvidkoreju un ASV. Tās galvenā konkurente bija ASV, kas izšķirošajā balsojumā saņēma par sešām balsīm mazāk nekā Katara. Šajā sakarā gan jāpiesauc vēlāk notikušie kukuļdošanas skandāli.

Katara kļuvusi par mazāko valsti, kurā būs noticis tik vērienīgs turnīrs. Līdz šim par to uzskatīja Šveici, kurā notika 1954. gada turnīrs. Neskaitot Urugvaju un Itāliju, kur notika pirmie divi pasaules čempionāti, Katara kļuvusi par otro valsti turnīra vēsturē, kas ieguvusi rīkošanas tiesības, lai arī tās valsts izlase nekad nav kvalificējusies turnīram. 1996. gadā, kad 2002. gada Pasaules kausa rīkošanu saņēma Japāna, tā vēl nebija kvalificējusies kādam no turnīriem, taču tradīcija tika lauzta ar 1998. gada čempionātu. Katarai kā mājiniecei būs iespēja debitēt Pasaules kausa ietvaros.

Pasaules kausu vēsturē par apmeklētāko kļuvis 1994. gadā notikušais turnīrs ASV, kur kopumā uz spēlēm ieradās gandrīz 3.6 miljoni līdzjutēju jeb 68 991 tūkstotis vidēji spēlē. Pēdējā turnīrā Krievijā 2018. gadā ieradās nedaudz vairāk nekā trīs miljoni līdzjutēju jeb 47 371 tūkstoši vidēji mačā.

Visvairāk reižu (piecas) par Pasaules kausa ieguvēju kļuvusi Brazīlija, taču pēdējo reizi turnīrā tā triumfējusi tālajā 2002. gadā. Četri triumfi ir Vācijai un Itālijai, bet divi Francijai, Urugvajai un Argentīnai. Tieši Francija šī gada turnīru sagaidīs esošās čempiones statusā. 2018. gada finālā tā ar 4:2 pārspēja Horvātiju, tādējādi otro reizi valsts vēsturē iegūstot prestižo titulu.

Pastāv astoņas grupas Pasaules kausa izcīņā

Kas ir grupu izloze? Šādā veidā katrā turnīrā tiek noteiktas grupas Pasaules kausa izcīņā, kurā 32 komandas tiek sadalītas astoņās grupās par četrām izlasēm. Šogad FIFA Pasaules kausā 2022 būs sekojošas grupas:

 • A grupa: Katara, Ekvadora, Senegāla, Nīderlande
 • B grupa: Anglija, Irāna, Velsa, ASV
 • C grupa: Argentīna, Sauda Arābija, Polija, Meksika
 • D grupa: Francija, Austrālija, Dānija, Tunisija
 • E grupa: Spānija, Kostarika, Vācija, Japāna
 • F grupa: Beļģija, Kanāda, Maroka, Horvātija
 • G grupa: Brazīlija, Serbija, Šveice, Kamerūna
 • H grupa: Portugāle, Gana, Dienvidkoreja, Urugvaja

Izspēles formāts paredz, ka grupu turnīrā katra izlase aizvada trīs mačus – vienu ar katru. Pēc tiem divas labākās no katras apakšgrupas iekļūst astotdaļfinālā, kur līdz finālam spēles norit pēc izslēgšanas principa. Gadījumā, ja pamatlaikā (90 minūtēs) uzvarētājs netiek noteikts, tiek spēlēts 2×15 minūšu papildlaiks. Ja arī tajā neviena no komandām nav guvusi vairāk vārtu par pretinieci seko 11 metru soda sitienu sērija.

Pirms turnīra bukmeikeri par galvenajiem favorītiem uz titulu uzskata Brazīliju, Franciju un Angliju. Brazīļu koeficients uz sesto titulu novērtēts ar 5.9, franču trešais tituls ar 7.50 un tāds pats koeficients dots Anglijas panākumam. Ar koeficientu 9.75 novērtēts Spānijas triumfs, 11.00 Argentīnas, bet 13.00 Portugāles, Beļģijas, Nīderlandes un Vācijas.

Liec likmes uz futbolu LV BET

Uz visām FIFA Pasaules kausa 2022 futbola spēlēm LV BET piedāvā veikt derības. Pie tam, tev ir iespējams derēt uz vairākiem ar spēli saistītiem aspektiem, ne tikai mača uzvarētāju.

Vari paredzēt spēles handikapu, puslaika uzvarētāju, puslaika un pilna laika uzvarētāja kombināciju, kā arī to, kura komanda iesitīs pirmā, bet kura pēdējā. Ja tev patīk riskantākas likmes, tad abos puslaikos tev pastāv iespēja paredzēt precīzu rezultātu.

Ir iespējams arī derēt uz katras komandas gūto vārtu skaitu (virs/zem, nepāra/parasts) un vai, piemēram, viesu vai mājiineku komandai savus vārtus izdosies nosargāt neskartus. Ar visām iespējamajām likmju kombinācijām vari iepazīties spēles piedāvājumā.

Likt likmes uz futbolu ir vienkārši. Atlasi notikumu, kas tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par futbolu un tajā notiekošajām spēlēm.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *