Prestižā Copa Libertadores 1/4 finālā astoņi klubi turpinās cīņu par nozīmīgo kausu

Prestižā Copa Libertadores 1/4 finālā astoņi klubi turpinās cīņu par nozīmīgo kausu

Augusta sākumā prestižākajā Dienvidamerikas futbola klubu turnīrā ‘’Copa Libertadores’’ 1/4 finālos tiks noskaidroti pusfinālisti. Turnīrs, kuru organizē kopš 1960. gada, var salīdzināt ar Eiropā notiekošo UEFA Čempionu līgu. Vai vēlies vairāk uzzināt par futbolu? Iepazīsties ar likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi. 

  • Angļu valodas tulkojumā turnīru sauc par ‘’America’s Liberators Cup’’. Turnīrs pirmo reizi notika 1960. gadā. Nosaukums ‘’Libertadores’’ cēlies, godinot Dienvdamerikas neatkarības kara līderus, bet tā tulkojums angļu valodā ir ‘’America’s Liberators Cup’’.
  • CONMEBOL ir vadošā futbola organizācija Dienvdamerikā. Par kontinenta vadošo futbola organizāciju sauc CONMEBOL (Dienvidamerikas Futbola konfederācija), kas rīko arī ‘’Copa Libertadores’’. Organizācija dibināta 1916. gadā un tās birojs atrodas Paragvajā.
  • Liec likmes uz futbolu LV BET. Pie mums pieejams plašs futbola spēļu piedāvājums. Izņēmums nebūs arī ‘’Copa Libertadores de America’’ spēles, kurās iespējamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītākā – uzvarētāja paredzēšana.

Angļu valodas tulkojumā turnīru sauc par ‘’America’s Liberators Cup’’

‘’Copa Libertadores’’ turnīrs tika izveidots tālajā 1960. gadā. Tā nosaukums cēlies, godinot tos Dienvidamerikas līderus, kuri to valstis vadīja neatkarības karā. Tādējādi angliskais tulkojums šim turnīram ir dēvējams par ‘’America’s Liberators Cup’’. Tomēr visā pasaulē to pazīst kā ‘’Copa Libertadores’’, bet vēl kā sinonīms bieži lasāms ‘’Copa Libertadores de America’’. Šajā turnīrā spēlē futbola klubi no Dienvidamerikas un to salīdzināt var UEFA Čempionu līgu, kas notiek Eiropā.

Laika gaitā turnīram vairākas reizes mainījušies izspēles formāti. Sākotnēji tajā piedalījās tikai Dienvidamerikas valstu vietējo līgu čempiones. 1966. gadā turnīrs paplašinājās, tajā piedaloties vietējo līgu divām pirmo vietu ieguvējām. 2000. gadā turnīrs no 20 komandām tika paplašināts līdz 32, bet līdz 2016. gadam tajā spēlēja Meksikas futbola komandas. Mūsdienās visvairāk klubu turnīrā ir no Argentīnas un Brazīlijas – respektīvi, sešas un septiņas.

Turnīram ir arī garš izspēles formāts. Sezona sākas janvāra beigās, bet noslēdzas novembrī. Vispirms trijās kvalifikācijas kārtās tiek noteiktas pēdējās četras komandas, kuras spēlēs ‘’Copa Libertadores’’ grupu turnīrā. Astoņās apakšgrupās tiek ielozētas četras komandas katrā, izslēgšanas turnīrā iekļūstot divām labākajām no grupas. Vēlāk astotdaļfinālā, ceturtdaļfinālā un pusfinālā uzvarētāja tiek noskaidrota divu spēļu summā, bet kopš 2019. gada finālā viss izšķiras vienā spēlē.

Visvairāk reižu par čempioni kļuvusi Argentīnas ‘’Independiente’’, kas titulu ieguvusi septiņas reizes. Visi tituli gan iegūti laika posmā no 1964. līdz 1984. gadam. Cits Argentīnas klubs ‘’Boca Juniors’’ prestižajā turnīrā triumfējis sešas reizes. Pēdējos trijos gados turnīrā dominējuši Brazīlijas klubi. 2019. gadā titulu ieguva ‘’Flamengo’’, bet pēdējās divās sezonās labākā Dienvidamerikas futbola komanda bijusi ‘’Palmeiras’’.

Argentīnas futbola klubi gan līdz šim ir izcīnījuši visvairāk ‘’Copa Libertadores’’ titulus: 25. 21 reizi čempiones gods ticis Brazīlijas komandām, bet astoņas Urugvajas. Trīs reizes šo trofeju izcīnījušas Kolumbijas un Paragvajas komandas, bet reizi Čīles un Ekvadoras.

CONMBEOL ir vadošā futbola organizācija Dienvidamerikā

CONMEBOL jeb Dienvidamerikas Futbola konfederācija dibināta 1916. gadā un tā bāzējas Paragvajā. Šo var uzskatīt par vadošo futbola organizāciju reģionā, kas organizē izlašu spēles, kā arī klubu sacensības, tostarp ‘’Copa Libertadores de America’’.

Augusta sākumā turnīrs turpināsies ar ‘’Copa Libertadores’’ 1/4 finālu. Tajā spēlēs tādi klubi kā ‘’Corinthians’’, ‘’Flamengo’’, ‘’Atletico Mineiro’’, ‘’Palmeiras’’, ‘’Velez Sarsfield’’, ‘’Taileres Cordoba’’, ‘’Athletico-PR’’ un ‘’Estudiantes’’. Turnīru turpina pēdējo trīs gadu čempiones: gan ‘’Palmerias’’, gan ‘’Flamengo’’. Kopumā ‘’Copa Libertadores’’ 1/4 finālā spēlēs pieci klubi no Brazīlijas, bet trīs no Argentīnas. Tas nozīmē tikai to, ka kāds no šīs valsts klubiem triumfēs turnīrā sesto gadu pēc kārtas. Pēdējo reizi ārpus Argentīnas vai Brazīlijas ‘’Copa Libertadores’’ kausu izcīnīja Kolumbijas ‘’Atletico Nacional’’, kas to paveica 2016. gadā.

Bukmeikeri uzskata, ka par čempioni šajā sezonā kļūs kāda no Brazīlijas komandām: ‘’Flamengo’’, ‘’Palmeiras’’ vai ‘’Atletico Mineiro’’. Ja piepildītos bukmeikeru prognoze, tad brazīļu klubi titulu iegūtu ceturto gadu pēc kārtas. Savukārt gadījumā, ja trešo reizi pēc kārtas turnīrā uzvarētu ‘’Palmeiras’’, tad tā būtu tikai trešā reize turnīra vēsturē, kad kādai komandai kas tamlīdzīgs izdevies.

Par favorīti uzskatītā ‘’Palmeiras’’ ceturtdaļfinālā spēlēs pret ‘’Atletico Mineiro’’, bet 2019. gada čempione ‘’Flamengo’’ spēkosies pret ‘’Corinthians’’. Ja vēlies derēt uz ‘’Copa Libertadores’’ 1/4 fināliem, tad iepazīsties ar pāra iespējamo favorīti un atceries, ka pusfinālā iekļūs komanda, kura uzvarēs divu spēļu summā. Tas nozīmē, ka, ja pēc otrās spēles pamatlaika rezultāts summā būs neizšķirts, komandas spēlēs papildlaiku, kas var noslēgties arī ar 11 metru soda sitienu izpildi.

Liec likmes uz futbolu LV BET

Uz visām ‘’Copa Libertadores’’ futbola spēlēm LV BET piedāvā likt likmes un izņēmums nav arī ceturtdaļfināli. Pie tam, tev ir iespējams derēt uz vairākiem ar spēli saistītiem aspektiem, ne tikai mača uzvarētāju.

Vari paredzēt spēles handikapu, puslaika uzvarētāju, puslaika un pilna laika uzvarētāja kombināciju, kā arī to, kura komanda iesitīs pirmā, bet kura pēdējā. Ja tev patīk riskantākas likmes, tad abos puslaikos tev pastāv iespēja paredzēt precīzu rezultātu.

Ir iespējams arī derēt uz katras komandas gūto vārtu skaitu (virs/zem, nepāra/parasts) un vai, piemēram, viesu vai mājiineku komandai savus vārtus izdosies nosargāt neskartus. Ar visām iespējamajām likmju kombinācijām vari iepazīties spēles piedāvājumā.

Likt likmes uz futbolu ir vienkārši. Atlasi notikumu, kas tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par futbolu un tajā notiekošajām spēlēm.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *