Startē jaunā Latvijas futbola virslīgas sezona

Ar spēli Liepājā startēja jaunā 2022. gada Latvijas futbola virslīga, kurā mājinieki FK “Liepāja” pieveica čempionāta jaunpienācējus Salaspils “Super Nova”. Savukārt sestdienas (12.03.) pēcpusdienā tiks aizvadītas atlikušās jaunās sezonas spēles. Ko sagaidīt no šī gada virslīgas sezonas, kuri ir ierastie favorīti, un kādas likmes ir pieejamas LV BET totalizatorā? Piedāvājam LV BET Sporta bloga apskatu!

Pērnā sezona

Pēc trīs gadus “Riga FC” valdīšanas kā virslīgas čempioniem viņus no troņa gāza RFS. Otrajā vietā pārsteidzoši palika “Valmiera FC”, bet bronzu pēdējā kārtā ieguva “Liepāja”, kas tādējādi trīskārtējos čempionus atstāja bez medaļām.

Pērn virslīgā sākotnēji piedalījās astoņas komandas, bet sezona tika pabeigta ar septiņām, jo no tās izstājās seškārtējie čempioni FK “Ventspils”. Lēmums tika skaidrots ar nespēju nodrošināt komandas turpmāko finansēšanu un uzturēšanu. Iepriekš par stabilāko Latvijas futbola klubu uzskatītā organizācija saskārās ar ne mazums problēmām ārpus laukuma. Savukārt “Jūrmala/Noah” tika izslēgta par aizdomām par sarunātajām spēlēm, kas ir krimināli sodāms pārkāpums pēc LR Likumdošanas un vēl aizvien saistībā ar to notiek policijas izmeklēšana.

Formāta maiņa

Neskatoties uz to, komandu skaits ir palielināts atkal līdz 10 vienībām, esošajām septiņām komandām pievienojoties Nākotnes līgas trīs spēcīgākajām vienībām – “Auda”, “Tukums 2000/Telms” un “Super Nova”. Katra komanda ar katru izspēlēs četru apļu turnīru, kopumā no 11. marta līdz 12. novembrim.

Tiek prognozēts, ka liela un sīva cīņa notiks tieši no piektās līdz 10. vietai, kur komandu sastāvi nokomplektēti līdzīgi, un arī budžeta iespējas vienai no otra daudz neatšķiras. Te lielu lomu spēlēs vairāki faktori. Daži no tiem – kā sevi pierādīs jaunie spēlētāji, un kā sevi atgriezt iepriekšējā līmenī spēs iepriekšējo sezonu “neveiksminieki”.

Šīs sezonas favorīti

Pie čempionāta favorītiem var pieskaitīt ierastos “aizdomās turamos”, proti, esošo čempioni RFS, no troņa gāzto “Riga FC”, kā arī ievērojami papildinājušos FK “Liepāju”. Noteikti nedrīkst aizmirst par Valmieras klubu, kas pērn izcīnīja sudraba medaļas, bet neskatoties uz to, pārtrauca darba attiecības ar gruzīnu speciālistu Tamazu Pertiju, viņa vietā nākot Jurģim Kalnam.

Liepājas komanda vasaras periodā pie sevis pārvilināja trīs čempionus – Leonelu Strumiju, Lukasu Vilellu un Robertu Savaļnieku. Tāpat piesaistīts virslīgas mērogā labi zināmais uzbrucējs Nemanja Belakovičs un trešo reizi vienībā atgriezies Artūrs Karašausks. Pēdējā brīdī sastāvam izīrēts arī Ēriks Punculs.

Savukārt “Riga FC” starpsezonā piesaistīja augstas klases leģionārus aizsargu un vidējā līnijā, kā arī izlases pamatsastāva spēlētāju Raivi Jurkovski. Tiek lēsts, ka klubam ar atrāvienu ir lielākais budžets starp visiem virslīgas klubiem, budžetam tuvojoties vismaz astoņu miljonu eiro apmērā. Tas arī atļāvis par komandas galveno treneri iecelt Eiropas mērogā labi zināmo speciālistu Torstenu Finku. Mērķis – UEFA Konferences līgas grupu turnīrs, no kura “Riga FC” pērn palika soļa attālumā, divu spēļu summā piekāpjoties Gibraltāra čempioniem…

Tikmēr RFS par spēcīgāko līniju var uzskatīt aizsardzību, kur komandai pievienojies Kaspars Dubra, bet ierindā palikuši Vitālijs Jagodinskis un Žiga Lipuščeks. Uzbrukumu pastiprinājis Andrejs Iličs un sastāvā ir arī ar lielu potenciālu apveltīts lietuviešu talants.

“Valmiera FC” tikmēr līdz ar Pertijas aiziešanu sastāvam piesaistījusi vairāk vietējos kadrus, ne tik ārzemniekus, kaut gan iespēja sevi pierādīt tika dota visiem!

Pilnu komandu sastāvu 2022. gada Latvijas futbola virslīgas sezonai variet skatīt šeit.

Atklāšanas kārtas centrālā spēle

Pirmais mačs jau noslēdzies, kur FK “Liepāja” tikai spēles otrajā daļā spēja salauzt debitantu “Super Nova” pretestību un uzvarēt ar 3:1. Tomēr centrālā spēle noteikti būs vērojama “Ķeizarmeža” sporta bāzē, kur “Riga FC” uzņems “Valmiera FC”. Mājinieki LV BET bukmeikeru ieskatā ir droši favorīti, viņu uzvarai esot novērtējot ar koeficientu 1,55.

Turnīru uzsāks arī čempioni RFS, kas viesos tiksies ar divkārtējiem čempioniem Jūrmalas “Spartaks”. Lai apskatītu pilnu LV BET totalizatora piedāvājumu uz virslīgas pirmās kārtas spēlēm spiediet šeit.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *