UEFA 2022. gada Eiropas čempionātā futbolā sievietēm noskaidros spēcīgāko kontinenta izlasi

UEFA 2022. gada Eiropas čempionātā futbolā sievietēm noskaidros spēcīgāko kontinenta izlasi

No 6. līdz 31. jūlijam Anglijā notiks UEFA 2022. gada Eiropas čempionāts futbolā sievietēm, kurā piedalīsies kontinenta 16 labākās dāmu valstsvienības. Sākotnēji turnīrs bija paredzēts 2021. gadā, taču pārcelto olimpisko spēļu un 2020. gada Eiropas čempionāta futbolā vīriešiem dēļ sacensības notiek gadu vēlāk nekā sākotnēji paredzēts. Vai vēlies vairāk uzzināt par futbolu? Iepazīsties ar likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • Eiropas čempionāts 2022 kļūs par 13. reizi, kad sievietēm notiek kontinenta turnīrs. Tajā piedalīsies 16 labākās Eiropas izlases, kuras vietu tajā izcīnījušas caur kvalifikāciju. Visvairāk reižu par čempionēm kļuvušas vācietes, kuras triumfējušas astoņas reizes.
  • Sieviešu futbols pamazām kļūst aizvien populārāks. Lai arī pasaulē dominē interese par vīriešu futbolu, arī dāmu spēlētais sāk pievērst aizvien lielāku līdzjutēju uzmanību. Tā, piemēram, sieviešu Čempionu līgas ‘’Barcelona’’ komandas spēli pret Vācijas ‘’Wolfsburg’’ apmeklēja nedaudz vairāk par 90 tūkstošiem līdzjutēju, kas ir šī turnīra apmeklētības rekords.
  • Liec likmes uz futbola spēlēm. LV BET pieejams plašs futbola maču piedāvājums. Izņēmums nebūs arī UEFA Women’s EURO 2022  spēles, kurās iespējamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītākā – uzvarētāja paredzēšana.

Eiropas čempionāts 2022 sievietēm notiks jau 13. reizi

Pirmo reizi labākās sieviešu futbola komandas vienkopus pulcējās 1984. gadā, kad dažādās valstīs notika pirmais Eiropas čempionāts sievietēm. Toreiz gan piedalījās vien četras valstu izlases: Zviedrija, Anglija, Dānija un Itālija, par pirmo uzvarētāju kļūstot zviedrietēm. Komandu skaits līdz astoņām palielinājās 1997. gadā, līdz 12 2009. gadā, bet esošajā formātā ar 16 izlasēm Eiropas čempionāts notiks tikai otro reizi. Līdz 1997. gadam turnīru organizēja reizi divos gados, bet, sākot ar 2001. gadu to organizē reizi četros gados.

Covid-19 pandēmija iejaucās Eiropas čempionāta 2022 rīkošanas grafikā. Sākotnēji tas tika plānots 2021. gadā, taču pandēmijas dēļ par gadu (uz 2021. gadu) tika pārceltas gan Tokijas vasaras olimpiskās spēles, gan Eiropas čempionāts futbolā vīriešiem. Tas lika veikt korekcijas arī UEFA 2022. gada Eiropas čempionāta futbolā sievietēm rīkotājiem, turnīru Anglijā organizējot 2022. gada vasaras vidū.

Anglijā Eiropas čempionāts sievietēm notiks otro reizi. Pirms tam futbola dzimtenē to vienu reizi organizēja 2005. gadā, bet vēl kontinenta čempionāts noticis arī tādās valstīs kā Norvēģijā, Dānijā, Vācijā, Itālijā, Zviedrijā, Somijā un Nīderlandē. Līdz šim no 12 reizēm astoņās par čempionēm kļuvušas vācietes, divas reizes triumfējušas Norvēģijas futbolistes, bet reizi Zviedrijas un Nīderlandes. Tieši nīderlandietes ir esošās Eiropas čempiones, pirms pieciem gadiem savās mājās finālā ar 4:2 pārspējot Dāniju.

Lai iekļūtu finālturnīrā, izlasēm bija jākvalificējas caur atlases ciklu, kurā piedalījās 47 Eiropas valstis. Anglija kā turnīra rīkotāja bija nodrošinājusi automātisku dalību turnīrā, kamēr pārējām bija jācīnās par atlikušajām 15 vietām. 47 izlases tika sadalītas deviņās grupās un no tām automātiski vietu finālturnīrā ieguva katras grupas uzvarētāja un trīs labākās otro vietu ieguvējas. Pārējās sešas otro vietu ieguvējas cīnījās ‘’play-off’’ zarā par pēdējām trim vietām.

Vietu finālturnīrā bez mājinieces Anglijas izcīnīja tādas izlases kā Nīderlande, Vācija, Francija, Zviedrija, Spānija, Norvēģija, Itālija, Dānija, Beļģija, Šveice, Austrija, Islande, Krievija, Somija un Ziemeļīrija. Krievu futbolistes turnīrā gan nepiedalīsies, jo UEFA pēc valsts iebrukuma Ukrainā lēma izslēgt valsti no finālturnīra dalībnieču loka. Viņu vietu ieņems Portugāle.

Apakšgrupu turnīrā katra izlase aizvadīs trīs spēles (katra ar katru), ceturtdaļfinālam kvalificējoties labākajām divām izlasēm. Ceturtdaļfinālā par vietu pusfinālā spēkosies A pret B grupas labākajām un C pret D. Tālāk sekos pusfināli un fināls, visam, līdzīgi kā vīriešu futbola turnīros, noskaidrojoties vienā spēlē. Fināls paredzēts Vemblija stadionā Londonā.

Sieviešu futbols pamazām kļūst aizvien populārāks

Palielinātais izlašu skaits UEFA 2022. gada Eiropas čempionātā futbolā sievietēm nozīmē tikai to, ka arī par dāmu spēlēto futbolu arvien vairāk interesējas fani. To pierāda arī dati no 2021./2022. gada sezonas, kad, piemēram, sieviešu futbola Čempionu līgā vairākas reizes tika laboti apmeklētības rekordi. Par to parūpējās Spānijas komandas ‘’Barcelona’’ līdzjutēji, kuri uz savas vienības spēli pret ‘’Wolfsburg’’ piepildīja pilnu ‘’Nou Camp’’ stadionu. To maču klātienē vēroja nedaudz vairāk nekā 90 tūkstoši līdzjutēji, kas ir jauns apmeklētības rekords.

Iespējams, par līdzīgu rekordu jau sieviešu futbola čempionāta ietvaros var parūpēties Anglija, finālam tiekot aizvadītam Vemblija stadionā Londonā. Tā ietilpība ir 90 tūkstoši skatītāju vietu un gadījumā, ja angļu futbola fani izlems apmeklēt fināla maču lielā skaitā, arī Vembiljā var tikt laboti jauni apmeklētības rekordi.

Pirms turnīra bukmeikeri favorītu statusu atvēl sešām izlasēm: Anglijai, Nīderlandei, Spānijai, Francijai Vācijai un Zviedrijai. Mājinieču un Nīderlandes izlases koeficients uz triumfu tiek vērtēts ar 5.5, kamēr Francijas un Spānijas ar 6.00. Nedaudz mazāki koeficienti piešķirti Vācijai un Zviedrijai – attiecīgi 7.00 un 8.00. Teorētiskā ‘’nāves grupa’’ varētu būt B, kur ielozētas Spānijas, Dānijas, Vācijas un Somijas izlases. Spānietes un vācietes tiek novērtētas kā vienas no favorītēm, kamēr dānietes pirms pieciem gadiem spēlēja finālā. Sliktākās izredzes titulam atvēl Somijai (koeficients 200.00) un Ziemeļīrijai (koeficients 250.00).

Liec likmes uz futbolu

Uz visām UEFA rīkotajām futbola sacensībām LV BET piedāvā likt likmes un izņēmums nav arī UEFA 2022. gada Eiropas čempionāts futbolā sievietēm. Uz jebkuru no spēlēm tev ir iespējams derēt uz vairākiem ar to saistītiem aspektiem, ne tikai mača uzvarētāju.

Vari paredzēt spēles handikapu, puslaika uzvarētāju, puslaika un pilna laika uzvarētāja kombināciju, kā arī to, kura komanda iesitīs pirmā, bet kura pēdējā. Ja tev patīk riskantākas likmes, tad abos puslaikos tev pastāv iespēja paredzēt precīzu rezultātu.

Ir iespējams arī derēt uz katras komandas gūto vārtu skaitu (virs/zem, nepāra/parasts) un vai, piemēram, viesu vai mājiineku komandai savus vārtus izdosies nosargāt neskartus. Ar visām iespējamajām likmju kombinācijām vari iepazīties spēles piedāvājumā.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par futbolu un tajā notiekošajām spēlēm, tostarp UEFA Women’s EURO 2022.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *