UEFA Čempionu līgas finālā par trofeju cīnīsies Anglijas un Spānijas klubi

28. maijā Francijas galvaspilsētā Parīzē ‘’Stade de France’’ stadionā tiks aizvadīts UEFA Čempionu līgas fināls. Par otro trofeju pēdējo četru gadu laikā cīnīsies angļu ‘’Liverpool’’, bet par piekto pēdējo deviņu gadu laikā Madrides ‘’Real’’. Vai vēlies vairāk uzzināt par futbolu? Iepazīsties ar likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi!

• UEFA Čempionu līgas finālspēle notiek jau kopš 1955./1956. gada sezonas, kad par pirmajiem čempioniem kļuva Madrides ‘’Real’’ futbolisti. Tieši karaliskais spāņu klubs visvairāk reižu triumfējis Eiropas prestižākajā klubu turnīrā – 13 reizes.
  • Šīs ir augstākā līmeņa klubu futbola spēles. UEFA Čempionu līgu sauc par ne tikai Eiropā, bet arī pasaulē spēcīgāko klubu futbola turnīru. Dienvidamerikā līdzvērtīgs ir “Copa Libertadores’’, kurā noskaidro labāko Dienvidamerikas klubu.
  • Liec likmes uz futbolu LV BET. Ieskaitot Čempionu līgas finālu, LV BET atrodams plašs futbola spēļu piedāvājums. Pie tam, uz katru no spēlēm iespējamas dažādas likmju variācijas bez spēlētāju iecienītās – spēlēs uzvarētāja paredzēšanas.

UEFA Čempionu līgas finālspēle notiek jau kopš 1955./1956. gada sezonas

Šim prestižajam klubu turnīram ir sena vēsture. Vispirms to sauca par Eiropas kausu, bet UEFA Čempionu līgas nosaukumu turnīrs ieguva pirms 1992./1993. gada sezonas. Ik sezonu prestižajās sacensībās piedalās 32 labākie Eiropas klubi, kuri kvalificējas vai nu no vietējiem čempionātiem vai īpaši organizētas kvalifikācijas. Vispirms tos sadala astoņās grupās par četrām komandām, divām labākajām iekļūstot astotdaļfinālā. Vēlāk, lozējot pārus, tiek noskaidroti astotdaļfināla un ceturtdaļfināla pāri.

Izslēgšanas kārtās līdz finālam norit divas spēles – viena katras komandas laukumā. Nākamajā kārtā iekļūst tā vienība, kura uzvar divu spēļu summā. Ja pēc otrās spēles pamatlaika beigām divu spēļu summā ir neizšķirts, klubi spēlē divu 15 minūšu papildlaikus, bet, ja arī tajos netiek noteikts uzvarētājs, seko 11 metru soda sitieni. Finālspēlē viss noskaidrojās vienā spēlē.

Visvairāk reižu (13) par Čempionu līgas uzvarētāju kļuvusi Madrides ‘’Real’’, bet septiņas reizes turnīrā uzvarējusi ‘’Milan’’. Seši tituli ir Minhenes ‘’Bayern’’ un angļu ‘’Liverpool’’, bet pieci citai Spānijas vienībai ‘’Barcelona’’. Kopš Madrides ‘’Real’’ dominances no 2015./2016. gada līdz 2017./2018. gada sezonai nākamajos trijos gados uzvarējušas trīs dažādas vienības – ‘’Liverpool’’, ‘’Bayern’’ un Londonas ‘’Chelsea’’.

Šajā sezonā titulu sadalīs Madrides ‘’Real’’ un ‘’Liverpool’’. ‘’Real’’, kas jau nodrošinājusi 35. Spānijas čempiona titulu, UEFA Čempionu līgas finālā spēlēs 17. reizi, bet ‘’Liverpool’’, kas vēl cīnās par Premjerlīgas trofeju, spēlēs savā desmitajā finālā. Savstarpēji abas vienības spēlēja šī turnīra izšķirošajā cīņā 2017./2018. gada sezonā, ar 3:1 uzvarot ‘’Real’’.

Visdramatiskāk no abām komandām finālā iekļuva tieši spāņu klubs. Astotdaļfinālā tā nonāca iedzinējos ar 0:2 divu spēļu summā pret Parīzes ‘’Saint-Germain’’, bet otrajā spēlē 17 minūšu laikā guva trīs vārtus un kvalificējās tālāk. Ceturtdaļfinālā pret ‘’Chelsea’’ vēl otrās spēles 75. minūtē divu spēļu summā rezultāts bija 3:4 par sliktu ‘’Real’’, bet tā atspēlējās un papildlaikā izrāva uzvaru. Vēl dramatiskāki notikumi risinājās pusfinālā, kur, sākoties otrās spēles 90. minūtei, ‘’Real’’ bija 0:2 zaudētājos pret Mančestras ‘’City’’. Divi vārti minūtes laikā un vēl vieni papildlaikā ieveda karalisko klubu finālā. ‘’Liverpool’’ uz finālspēli aizkļuva mierīgāk, pa ceļam apspēlējot tādas komandas kā ‘’Inter’’, ‘’Benfica’’ un ‘’Villarreal’’.

Šīs ir augstākā līmeņa klubu futbola spēles

UEFA Čempionu līgas fināls tiek dēvēts par sezonas naglu klubu futbolā Eiropā. Arī globālā līmenī Čempionu līga ir viens no nozīmīgākajiem turnīriem futbolā. Dienvidamerikā līdzīga tipa sacensības norit zem nosaukuma ‘’Copa Libertadores’’, šī reģiona komandām nosakot spēcīgāko kontinenta klubu.

Pirms fināla lielākas izredzes uz panākumu tiek vērtētas ‘’Liverpool’’, kuras koeficients ir 2.00. Tikmēr Madrides ‘’Real’’ koeficients ir 3.75. Kopumā gan tas nozīmē, ka neviena no vienībām nav absolūta mača favorīte, bet bukmeikeri nedaudz lielāku iespējamību uz uzvaru dod angļu klubam. Pēdējās piecās sezonās šī jau kļūs ceturtā reize, kad vismaz kāds no Anglijas Premjerlīgas klubiem piedalās Čempionu līgas finālspēlē. ‘’Liverpool’’ finālā spēlēs trešo reizi pēdējo piecu gadu laikā, bet vēl no angļu klubiem tajā piedalījušies Mančestras ‘’City’’, ‘’Tottenham’’ un Londonas ‘’Chelsea’’.

Tikmēr kopš 2015./2016. gada sezonas vēl nav bijis neviena spāņu kluba fināla. Toreiz Madrides ‘’Real’’ apspēlēja citu Madrides futbola klubu ‘’Atletico’’. Kopš šīs sezonas arī ‘’Real’’ bijusi vienīgā šīs valsts komanda, kura spēlējusi nozīmīgaja klubu futbola spēlē. Līdz šim šajā sezonā tā veikusi vairākas brīnumainas atspēlēšanās, kā arī laicīgi nodrošinājusi Spānijas čempiones titulu.

Liec likmes uz futbolu LV BET

Futbols tiek uzskatīts par industrijas karali un arī LV BET piedāvā likt likmes uz ļoti plašu futbola spēļu klāstu. Izņēmums nav UEFA Čempionu līga un nebūs arī šī turnīra fināls. Pie tam, veicot likmi, tev ir iespēja derēt uz dažādām variācijām, ne tikai uz spēles uzvarētāju.

Vari paredzēt handikapu un likt likmes uz katru no puslaikiem. Ja vēlies derēt uz puslaikiem, tad ir iespējams paredzēt tādus ar spēli saistītu faktoru kā katra puslaika precīzu rezultātu. Ja vēlies vairāk derēt uz pirmo puslaiku, tad iespējams paredzēt puslaika uzvarētāju, kura no komandām iesitīs pirmā, handikapu un daudz ko citu.

Vari arī likt likmes uz to, kura no komandām iesitīs pirmā, kura gūs noslēdzošos spēles vārtus un kurš no puslaikiem būs rezultatīvākais. Vari arī paredzēt likmes kombināciju par iznākumu abos puslaikos.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par futbolu un tajā notiekošajām spēlēm, tostarp UEFA Čempionu līgu.