UEFA Nāciju līgā Latvija cīnīsies par izkļūšanu no zemākās grupas

UEFA Nāciju līgā Latvija cīnīsies par izkļūšanu no zemākās grupas

Jūnija sākumā ar pirmajām spēlēm tiks sākta trešā UEFA Nāciju līgas sezona. To ieviesa 2018./2019. gadā, lai tādējādi maznozīmīgas pārbaudes spēles aizstātu ar konkurētspējīgiem mačiem starp līdzvērtīga līmeņa komandām. Nāciju līgā piedalās arī Latvijas futbola izlase, kura gan startē zemākajā no līgām – D. Vai vēlies vairāk uzzināt par futbolu? Iepazīsties ar likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • Futbola spēles notiek starp 55 Eiropas valstu izlasēm. UEFA organizētajā turnīrā piedalās gandrīz visas Eiropas futbola valstis, kuras sadalītas četrās līgās pēc to ranga. Spēcīgākās 16 spēkojas A līgā, bet pārējās sadalītas B, C un D līgās. Latvijas izlase pašlaik ir viena no vājākajām, spēlējot D līgā.
  • Latvijas futbola izlase UEFA Nāciju līgā spēlēs arī šajā gadā. Arī šoreiz Latvijas futbolisti cīnīsies zemākajā no līgām – D. 1. grupā tās pretinieces būs Moldova, Lihtenšteina un Andora. Katras grupas uzvarētāja pārcelsies līgu augstāk (uz C), kur Latvija vēl nav spēlējusi.
  • Liec likmes uz futbolu. LV BET pieejams plašs futbola spēļu piedāvājums. Izņēmums nebūs arī UEFA Nāciju līgas spēles, kurās iespējamas dažādas likmju variācijas, ne tikai spēlētāju iecienītākā – uzvarētāja paredzēšana.

Futbola spēles notiek starp 55 Eiropas valstu izlasēm

UEFA Nāciju līga tika izveidota 2018./2019. gadā ar mērķi nomainīt nenozīmīgas draudzīgas spēles ar konkurētspējīgiem mačiem starp spēkos līdzīgām izlasēm. Kopumā Nāciju līgā piedalās 55 valstu izlases, kuras sadalītas četrās līgās – A, B, C, D. A līgā spēlē 16 labākās valstsvienības pēc ranga, nākamajās līgās spēkojoties zemāk esošajām.

A līgā 16 komandas sadalītas četrās grupās par četrām komandām. Katras grupas uzvarētāja iekļūst UEFA Nācijas līgas finālā, kur tiek noskaidrota čempione. Par pirmo uzvarētāju kļuva Portugāle, kamēr otro Francija, kura finālā apspēlēja Spāniju. Savukārt citās līgās (B, C, D) katras grupas uzvarētāja pārceļas līgu augstāk. No A, B un C līgām katras grupas pēdējās vietas īpašniece nākamo sezonu pavada līgu zemāk, kamēr D līgā uz augšu ceļas grupu uzvarētājas, bet pārējās izlases paliek turpat.

Šajā sezonā visu grupu cīņas notiks 2022. gada jūnijā un septembrī. Kopumā katrai izlasei plānotas sešas futbola spēles, taču D līgas otrajā grupā ielozētas trīs komandas, tāpēc šajā grupā komandas aizvadīs vien četrus mačus. Pirmās spēles paredzētas 1. jūnijā, bet grupu turnīrs noslēgsies 25. septembrī. 2022./2023. gada sezonas čempione tiks noskaidrota 2023. gada jūnijā.

2022./2023. gadā spēcīgākajā A līgā spēlēs tādas izlases kā Francija, Dānija, Horvātija, Austrija, Spānija, Portugāle, Šveice, Čehija, Itālija, Vācija, Anglija, Ungārija, Beļģija, Nīderlande, Polija un Velsa. Visaugstāk no Baltijas valstīm ir Lietuva, kura cīnīsies C līgas 1. grupā pret Turcijas, Luksemburgas un Fēru salām, kamēr Igaunija, tāpat kā Latvija, atrodas D līgā.

Latvijas futbola izlase UEFA Nāciju līgā spēlēs arī šajā gadā

Trešo reizi šajā turnīrā piedalīsies arī Latvijas futbola izlase, kura galvenā trenera Daiņa Kazakeviča vadībā cīnīsies vienā grupā ar Moldovas, Lihtenšteinas un Andoras izlasēm. Pirmo spēli 3. jūnijā Latvija aizvadīs savā laukumā pret Andoru, trīs dienas vēlāk uzņemot Lihtenšteinu, bet vēl četras dienas vēlāk spēlējot izbraukumā pret Andoru. Otro apli Latvija sāks jau 14. jūnijā izbraukumā pret Lihtenšteinu, turpinot 22. septembrī savā laukumā pret Moldovu, bet noslēdzot 25. septembrī izbraukumā pret Andoru.

Līdz šim Latvija visas sezonas spēlējusi D līgā un vēl pakāpi augstāk nav nokļuvusi. 2018./2019. gadā kompānijā ar Gruziju, Kazahstānu un Andoru Latvijas futbola izlase neprata gūt nevienu uzvaru, un ar četriem neizšķirtiem ieņēma trešo vietu pirmajā apakšgrupā. Septiņus punktus D līgas pirmajā grupā Latvija izcīnīja 2020./2021. gadā, toreiz gan tiekot pie viena panākuma un četriem neizšķirtiem. Iepriekšējā sezonā valstsvienība spēkojās vienā grupā ar Fēru salām, Maltas un Andoras izlasēm.

No visām grupas komandām Latvija atrodas visaugstāk FIFA rangā – 135. vietā. Andora ir 153. vietā, Moldova 180. pozīcijā, bet Lihtenšteina 192. vietā. Favorītes statuss FIFA rangā būs jāpierāda laukumā, lai tādējādi pirmo reizi Latvijas futbola izlasei izdotos iekļūt C līgā.

Pirms turnīra sākuma lielākās izredzes izcīnīt titulu paredz Francijai, kuras koeficients pirms turnīra ir 4.00. Ar koeficientu 7.00 paredz Spānijas un Beļģijas triumfu, bet koeficientu 9.00 Anglijas un Itālijas. Pirmās sezonas čempionei Portugālei otrā titula iegūšanai paredz koeficientu 10.00.

Liec likmes uz futbolu

Futbols ir sporta karalis, kas atspoguļojas arī interesē par to no totalizatora spēlētājiem. Uz visiem UEFA organizētajiem starptautiskajiem futbola turnīriem iespējams likt likmes arī LV BET. Pie tam, veicot likmi, tev ir iespēja derēt uz dažādām variācijām, ne tikai spēles uzvarētāju.

Vari paredzēt handikapu un likt likmes uz katru no puslaikiem. Ja vēlies derēt uz puslaikiem, tad ir iespējams paredzēt tādus ar spēli saistītu faktoru kā katra puslaika precīzu rezultātu. Ja vēlies vairāk derēt uz pirmo puslaiku, tad iespējams paredzēt puslaika uzvarētāju, kura no komandām iesitīs pirmā, handikapu un daudz ko citu.

Vari arī likt likmes uz to, kura no komandām iesitīs pirmā, kura gūs noslēdzošos spēles vārtus un kurš no puslaikiem būs rezultatīvākais. Vari arī paredzēt likmes kombināciju par iznākumu abos puslaikos.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par futbolu un tajā notiekošajām spēlēm, tostarp UEFA Nāciju līgu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *